Dolny Śląsk: Będą wzmożone kontrole autobusów

  Dolny Śląsk: Będą wzmożone kontrole autobusów

  Anna Szejda

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Akcję pod hasłem "Bezpieczny autokar - Ferie 2011" rozpocznie w sobotę Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego. Kontrole prowadzone będą głównie na drogach prowadzących do miejscowości turystycznych. Obejmą przede wszystkim sprawdzanie prędkości przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym pojeździe, badanie trzeźwości kierowców, stanu technicznego i oznakowania pojazdów.
  Poza tym od 12 do 27 lutego przy Wzgórzu Andersa we Wrocławiu w godz. 7.00-9.00 inspektorzy będą sprawdzać stan techniczny autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Kontrole mogą być też przeprowadzone na podstawie zgłoszeń telefonicznych (71 326 51 60) lub mailowych (sekretariat@witd-wroclaw.pl).

  Na Dolnym Śląsku ferie potrwają od 14 do 27 lutego. W tym samym czasie przerwę będą mieli uczniowie z województw mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

  Już od 17 do 30 stycznia ferie mieć jednak będą uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego; od 31 stycznia do 13 lutego wypoczywać mają dzieci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego; a od 24 stycznia do 6 lutego - podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama