Starosta wrocławski przeciw płatnej obwodnicy

  Starosta wrocławski przeciw płatnej obwodnicy

  Michał Trębacz, Andrzej Szawan

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Starosta wrocławski Andrzej Szawan i przewodniczący rady powiatu Michał Trębaczsprzeciwiają się planom rządu, dotyczącym pobierania opłat za korzystanie z autostradowej obwodnicy Wrocławia. Poniżej prezentujemy ich stanowisko w tej sprawie.
  Stanowisko Powiatu Wrocławskiego w sprawie wprowadzenia poboru opłat za przejazd autostradową obwodnicą Wrocławia.

  W imieniu władz Powiatu Wrocławskiego pragniemy złożyć stanowczy protest przeciwko wprowadzeniu opłat za przejazd pojazdów osobowych Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Proponowany system opłat spowoduje, że pomimo wybudowania AOW, problemy komunikacyjne Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego mogą się dodatkowo pogłębić.

  Jednym z głównych zadań Autostradowej Obwodnicy Wrocławia miało być wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta Wrocławia. Wprowadzenie opłat uniemożliwi realizację tego celu i przyczyni się do dalszej dewastacji dróg miejskich Wrocławia oraz podwrocławskich dróg przebiegających między innymi przez teren Powiatu Wrocławskiego.

  Wprowadzenie miejsc poboru opłat za przejazd AOW spowoduje, że wielu kierowców w celu uniknięcia ponoszenia opłat będzie szukać innych możliwości dojazdu do miasta Wrocławia lub objazdu stolicy Dolnego Śląska. Doprowadzi to również do powstawania zatorów na podwrocławskich drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz wywoła paraliż komunikacyjny również na terenie Powiatu Wrocławskiego.

  W związku z powyższym, mając na celu dobro mieszkańców naszego Powiatu oraz komfort wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników AOW, apelujemy do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności do Ministra Infrastruktury, o wycofanie się z planów wprowadzania odpłatności za przejazd pojazdów osobowych Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

  Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego Michał Trębacz
  Przewodniczący Zarządu Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama