Pociągi miały wielkie spóźnienia

  Pociągi miały wielkie spóźnienia

  Ewelina Oleksy

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Perony pełne zdezorientowanych ludzi i godziny wyczekiwania na pociąg. Tak w sobotę i niedzielę było na wrocławskim Dworcu Głównym PKP.
  Materiały podobne
  W sobotę opóźnienia były skutkiem wichury nad Opolszczyzną.
  - W niedzielę z kolei zepsuły się urządzenia sterujące ruchem kolejowym w Opolu - tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

  Spóźniały się zarówno pociągi przyjeżdżające do Wrocławia, jak i te, które opuszczały miasto. Na przykład pociąg z Krakowa zjawił się na peronie o 160 minut za późno, z Bielska-Białej - 90 minut po czasie.

  Szczęścia nie mieli też ci, którzy akurat na niedzielę zaplanowali wycieczkę nad morze. Do wagonów jadących w stronę Kołobrzegu i Szczecina wsiedli po ponad dwóch godzinach czekania.

  Agnieszka Wiśniewska próbowała dostać się z Wrocławia do Warszawy.
  - Wybrałam drogę przez Opole i Częstochowę. Już samo pokonanie trasy do Opola zajęło trzy godziny. Normalnie jechałabym godzinę - opowiada wzburzona. Ostatecznie do stolicy dotarła z blisko czterogodzinnym opóźnieniem.
  W poniedziałek urządzenia w Opolu mają już działać poprawnie. Kolejarze obiecują, że opóźnień nie będzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama