Ważne
  Wrocław: 98 mln zł od marszałka dla Przewozów Regionalnych

  Wrocław: 98 mln zł od marszałka dla Przewozów Regionalnych

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, poinformował o zmianach, jakie Samorząd Województwa zaproponował Przewozom Regionalnym w nowej umowie na 2011 rok.
  W bieżącym roku samorząd deklaruje przekazanie Przewozom Regionalnym 98 mln zł. Kwota ta ma zabezpieczyć stałość i ciągłość rozkładu jazdy, a także koszty pilnych napraw taboru (ponad 6 mln zł ma być przekazane na niezbędne naprawy rewizyjne). Oznacza to, że w porównaniu z ubiegłym rokiem Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył na ten cel 15 mln zł więcej. Tym samym Województwo godzi się na podniesienie wielkości środków przeznaczonych na utrzymanie taboru o ponad 50%, oczekując jak najszybszego ustabilizowania sytuacji Dolnośląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Urząd Marszałkowski będzie ściśle kontrolować prawidłowość i terminowość wykonywania napraw rewizyjnych opłacanych ze środków budżetu Województwa.

  Dodatkowo w nowej umowie wprowadzone mają zostać kary dla przewoźnika za spóźnienia oraz nie podstawienie pociągu. Zgodnie z przedstawioną dziś propozycją wynosić one mają:
  - Opóźnienie większe niż 5 min. odjazdu pociągu ze stacji początkowej - 50 zł. za każde opóźnienie
  - Opóźnienie większe niż 10 min. przyjazdu pociągu do stacji końcowej - 50 zł. za każde opóźnienie
  - Odwołanie pociągu w całej lub części relacji 1 500zł w przypadku braku zapewnienia komunikacji zastępczej. W przypadku uruchomienia komunikacji zastępczej na warunkach odbiegających od warunków umowy (dot. np. czasu jej uruchomienia) - 1 000 zł.
  - Uruchomienie pociągu w mniejszym lub innym zestawieniu - 200 zł. za każdy pociąg
  - Niewykonanie lub nienależyte wykonanie postanowień umowy dot. w szczególności zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków podróżowania np. za brak ogrzewania w pociągu zimą, nie zamykające się okna, drzwi - 50 zł. za każde stwierdzone uchybienie
  - Punktualność pociągów wg czasu odjazdu - 5 000 zł. za każdy procent poniżej 95%,
  - Punktualność pociągów wg czasu przyjazdu - 5 000 zł. za każdy procent poniżej 95%.

  Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PkP ma gdzieś te kary i tak woli się spóźniać

   pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 41

   Te kary to jakieś kpiny!!! Kara za jazdę bez biletu przekracza podane tu kwoty kilkakrotnie!!! Mandaty dla kierowców za parkowanie to min. 200 złoty!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo