Ważne
  Wołów: Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo

  Wołów: Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo

  AS

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Za zabójstwo przed sądem odpowie mieszkaniec Brzegu Dolnego, zatrzymany przez policjantów z powiatu wołowskiego. Wcześniej do szpitala z obrażeniami ciała trafił mężczyzna znaleziony na śniegu. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie udało się go uratować. Podejrzany został już tymczasowo aresztowany.
  Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany, to 20 - letni mieszkaniec Brzegu Dolnego. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Decyzją sądu został także tymczasowo aresztowany. Zatrzymany był już wcześniej notowany za udział w bójkach i pobiciach.

  4 stycznia 2011 r., w godzinach południowych oficer dyżurny Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym został powiadomiony o leżącym na śniegu mężczyźnie.
  Jak się okazało, 51 - letni mieszkaniec Wołowa z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obrażenia, która posiadał mężczyzna okazały się na tyle poważne, że mimo udzielonej pomocy lekarskiej zmarł.

  Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego z Wołowa i Brzegu Dolnego, wspierani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu. Funkcjonariusze na podstawie prowadzonych ustaleń operacyjnych wytypowali podejrzewanego o związek z tym zdarzeniem mężczyznę.

  Dalsze czynności, gromadzony materiał i jego szczegółowa analiza potwierdziły podejrzenia. Mężczyzna został ujęty w ciągu 24 godzin od ujawnienia zdarzenia. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie Brzegu Dolnego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Wobec zatrzymanego mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

  Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołowie. Za zabójstwo grozi kara 25 lat lub dożywotniego pozbawienia wolności.

  Źródło: KPP Wołów

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo