MŚ 2014 Polska - Wenezuela 3:0 (ZDJĘCIA, RELACJA MINUTA PO MINUCIE)

Jakub Pęczkowicz
Polska - Wenezuela MŚ 2014 - Polacy pokonali gładko Wenezuelę 3:0. To już drugi mecz Polaków w Hali Ludowej. Polscy siatkarze wygrali dotychczas z Serbią (w Warszawie) i z Australią (we Wrocławiu). Mecz Polska - Wenezuela trwał nieco ponad godzinę i zakończył się zdecydowanych zwycięstwem biało-czerwonych. Relacja minuta po minucie na żywo, online z meczu Polska - Wenezuela na GazetaWroclawska.pl (patrz poniżej).

ZOBACZ: POLSKA KAMERUN NA ŻYWO 6.09.2014 - RELACJA Z MECZU POLSKA - KAMERUN Z WROCŁAWIA

We Wrocławiu Polacy rozegrają jeszcze dwa mecze: w sobotę z Kamerunem (20.25) i w niedzielę z Argentyną (16.40). Do kolejnej fazy awansują cztery najlepsze drużyny.

Co tu dużo mówić.... Przeciwnik rozpadł się po pierwszym secie. Polacy rozbili Wenezuelę jak Guillermo Jones łuk brwiowy Denisa Lebiediewa w pierwszej rundzie bokserskiego pojedynku (polecam zobaczyć). W Hali Ludowej rundy były trzy. Nikt chyba nawet się nie spodziewał, że ten pojedynek może potrwać dłużej. Nadal nie tracimy ani jednego seta w trzecim już spotkaniu mistrzostw świata i to jest najważniejsza wiadomość. Polska - Wenezuela 3:0 (25:20, 25:13, 25:14).

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - WENEZUELA - TAK RELACJONOWALIŚMY DLA WAS NA ŻYWO Z HALI LUDOWEJ
25:13 - Wygrywamy! Po kolejnym już błędzie siatkarzy z Wenezueli. Głośne "Dziękujemy, dziękujemy" niesie się po Hali Ludowej. Polska - Wenezuela - bez straty seta 3:0.

24:13 - Myli się Escobar na zagrywce i zaraz będziemy mieli piłkę setową.

22:13 - Gromkie "Polska, biało-czerwoni" w Hali Ludowej. Konarski pokazuje się z dobrej strony i punktuje.

19:9 - Wenezuelczycy serwują, my odbieramy, podanie do Możdżonka, a ten obraca się i obija parkiet. Trochę to już wygląda jak mecz koszykówki na boisku do siatkówki. Tylko, że przeciwnicy mają po 160 cm wzrostu.

18:8 - Wlazły!!!! 120 km! Stephan Antiga z uśmiechem zmienia Mariusza, bo on zaraz komuś zrobi krzywdę. Pogrom!

16:8 - Ciężką rękę ma dziś Mariusz Wlazły. Znowu atomowo bije z prawej strony. Prędkość piłki 116 km!! Publiczność siedząca na trybunach za wenezuelskimi siatkarzami powinna uważać!

14:7 - Robią co chcą teraz nasi siatkarze. To są łatwe zagrania, ale wystarczające na Wenezuelę. A przeciwnicy jakby już bez pomysłu. Wlazły z prawej i znów do przodu.

12:7 - Bardzo szybko rozegrana akcja Michała Kubiaka i Pawła Zatorskiego i ten drugi znów zdobywa punkt.

10:5 - Piotr Nowakowski atakuje z lewej strony.

8:4 - Pinierua kieruje piłkę poza plac gry i na pierwszej przerwie technicznej trzeciego seta nadal możemy być spokojni. Trzeba jednak oddać, że ten zawodnik jest bardzo aktywny pod siatką.

4:1- Mariusz Wlazły z drugiej linii. Piłka z prędkością 112 km obija parkiet po wenezuelskiej stronie.

2:0 - Marcin Możdzonek z pod siatki i odbierającego jego atak Pinerue prawie wyrwał z butów. Dobry początek.

Niezagrożony był nasz zespół w dwuch pierwszych setach. Czekamy na trzeci i ostatni set. Bo innego scenariusza być nie może.

25:13 - Wenezuela jest kompletnie rozbita. Podopieczni Nacciego nie czytają gry biało-czerwonych. Świetnie wprowadzili się do gry Konarski i Buszek. Polska prowadzi z Wenezuelą 2:0 i chyba tylko trzęsienie ziemi mogłoby nam przerwać ten świetny występ.

23:13 - As serwisowy Rafała Buszka.

22:11 - Mariusz Wlazły psuje zagrywkę i schodzi z parkietu. Za niego młody Dawid Konarski. Od razu dostaje piłkę od Fabiana Drzyzgi i jest 21:12.

19:10 - Marcin Możdżonek za Karola Kłosa. Antiga daje pograć rezerwowym. Bo tu idzie jak po sznurku.

17:8 - Rafał Buszek melduje się na placu gry za Mateusza Mikę. Michał Kubiak zabawia się z Wenezuelczykami i mamy już 18:8. To jest pogrom proszę Państwa!

16:7 - Druga przerwa techniczna. Vincenzo Nacci już jakby bardziej rozczochrany. Pokrzykuje na swoich podopiecznych.

14:7 - Skuteczny blok Winiarskiego. Wenezuelczycy nie radzą sobie w odbiorze naszych ataków.

11:6 - Nie mogli Wenezuelczycy wyprowadzić kontry. Oddają nam piłkę. A nad siatką znów szybuje Wlazły i jest jak jest, a jest dobrze!

9:6 - Technicznie stara się grać Montoya i czasami faktycznie mu to wychodzi.

8:3 - Na pierwszej przerwie technicznej drugiego seta. Kibice dopingują na stojąco. Koncertowa gra. Tak jak miało być!

7:4 - Michał Kubiak atakuje w blok i znów piłka za boiskiem.

4:1 - Mama tutaj już nie pomoże. Piłka wypada za boisko po bloku. Nabieramy rozpędu.

3:0 - Wyśmienicie! Michał Kubiak na zagrywce. Zdobywa dwa punkty i Wenezuelczycy panikują. Nacci bierze przerwę, na której mówi do swoich siatkarzy "Mamoo, mamoo!".

1:0 - Kto zdobywa pierwszy punkt? Mateusz Mika.

Gramy solidnie. 62 procent w przyjęciu, 64 w ataku. Nie tracimy seta. Wszystko idzie zgodnie z planem. Przed nami druga odsłona tego koncertu.

25:20 - Pierwszą zmarnowaliśmy, ale w kolejnej akcji byliśmy już bezbłędni. Mariusz Wlazły kończy tego seta atakiem z prawej strony. Prowadzimy 1:0.

24:19 - Znów mylą się w ataku Wenezuelczycy, a konkretniej Pinerua. Będzie piłka setowa dla Polaków. Aplauz ogromny!

22:19 - Na parkiecie Michał Kubiak, za Michała Winiarskiego.

21:17 - Uaktywnił się Montoya z drugiej linii.

20:15 - Mariusz Wlazły mocno bije z prawej flanki.

Przecierają twarze Wenezuelczycy. Nie wiadomo czy ze zdziwienia, czy dlatego, że im tak gorąco.

17:13 - Znów Mateusz Mika wyskoczył najwyżej i zrobił to co potrafi najlepiej.

16:11 - Polacy prowadzą z Wenezuelą na drugiej przerwie technicznej.

15:11 - Trochę jakby Wenezuelczycy łapali zadyszką. Za szybko wpada w ich pole napędzana przez nas piłka.

14:9 - Michał Winiarski potwierdza dobrą formę na tej imprezie. Trzy punkty z rzędu.

11:9 - Akcja biało-czerwonych zablokowana i dystans się skraca.

Pięknie wyglądają zabawy naszych kibiców, którzy licznie wypełnili Halę Ludową.

9:7 - Środkowy Wenezueli Chema zaryzykował mocny atak i jego zespół zdobywa punkt.

8:5 - Prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej za sprawą skutecznego ataku Mateusza Miki z prawej strony.

6:4 - Rosły Chourio mocno bije w parkiet i punkt dla Wenezueli.

5:3 - Chcą grać technicznie rywale, ale... póki co nie wychodzi.

3:2 - Wenezuela jakby ze spokojem podeszła do spotkania.

Polska - Wenezuela 1:0. Zaczynali rywale, ale od razu z kontry atakuje Mariusz Wlazły.

A teraz pora wstać! Mazurek Dąbrowskiego!

Proszę Państwa! Oczami wyobraźni przenosimy się do Hali Ludowej bo tam brzmi już hymn Wenezueli.

Polscy siatkarze z Wenezuelą do tej pory mierzyli się piętnaście razy. Odnieśliśmy trzynaście zwycięstw i tylko dwa razy przegrywaliśmy - w 2001 i 2003 roku.

Znamy już pierwsze szóstki obu reprezentacji!

Wenezuela: Gonzalez, Carrasco, Chourio, Pinerua, Montoya, Cedeno i na libero Mata.

Polacy rozpoczną w składzie: Nowakowski, Winiarski, Mika, Wlazły, Kłos, Drzyzga i na libero Zatorski. Jest więc jedna zmiana. Pawła Zagumnego zastąpi Fabian Drzyzga.

Po wspaniałej grze bez straty seta z Serbią i Australią, biało-czerwoni rozpoczną mecz z Wenezuelą w roli mocnego faworyta. Bardzo ważne jest, by dziś również zagrać na zero z tyłu. - Jestem realistą. Polska jest bardzo silnym i zorganizowanym zespołem. Faworytem meczu są nasi przeciwnicy, a my nie mamy nic do stracenia. Polacy są mocni technicznie i fizycznie, co pokazali w meczu z Serbią - zauważył przed tym meczem trener Wenezueli Vincenzo Nacci.

Drodzy Państwo! Ubieramy szale, trzymamy kciuki i bierzemy w dłonie wuwuzele, bo już za około piętnaście minut nasi siatkarze podejmą Wenezuelę w trzecim meczu grupy A mistrzostw świata!

Obie reprezentacje wczoraj trenowały w Hali Ludowej - Wenezuelczycy od 16.30, a Polacy tuż po nich. Tym razem zajęcia biało-czerwonych były zamknięte dla reporterów.

POLSKA - WENEZUELA - CZYTAJ WIĘCEJ, MECZ MŚ 2014 - ZOBACZ

Co ciekawe, nasza reprezentacja grała już we Wrocławiu z dzisiejszym rywalem. W 2009 r. dwukrotnie z Wenezuelą zmierzyliśmy się w Lidze Światowej i dwa razy wygraliśmy (3:1, 3:0). Spójrzmy prawdzie w oczy - wynik inny niż zwycięstwo za trzy punkty będzie niespodzianką.