Z komiksem po Wrocławiu. Po mieście oprowadzi nas krasnal

  Z komiksem po Wrocławiu. Po mieście oprowadzi nas krasnal

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mali przewodnicy odwiedzają najważniejsze miejsca w mieście
  1/2
  przejdź do galerii

  Mali przewodnicy odwiedzają najważniejsze miejsca w mieście ©fot. materiały prasowe wydawcy

  Tego jeszcze nie było. Krasnal-przewodnik. Nie wierzycie? Sprawdźcie w punktach informacji turystycznej, księgarniach w centrum miasta lub w siedzibie Ośrodka Pamięć i Przyszłość przy ul. Teatralnej 10-12. Tam właśnie można kupić najnowszy przewodnik: "Wrocław. Komiksowy spacer". 64-stronicowa książeczka kosztuje dwadzieścia złotych.
  Przewodnik jest nietypowy, nie dość, że w formie komiksu, to jeszcze oprowadza nas po nadodrzańskim grodzie najprawdziwszy krasnal. A na dodatek, na pomysł wydania takiego właśnie przewodnika wpadł... Włoch - Marcello Murgia, który od kilku lat mieszka we Wrocławiu. Rysunki wykonał jego rodak - Laca de la Vega. Natomiast tekst przygotowali wrocławianie - Marcin Bradke, autor filmów dokumentalnych, i znany archeolog Cezary Buśko.
  Znany również z tego, że odkrył ślady cywilizacji krasnoludzkiej we Wrocławiu. I opisał to w książce zatytułowanej ""Życie codzienne krasnoludków w starożytności i w wiekach średnich. Studium archeologiczne".

  Na pytanie, czy trudno było po poważnych, i trochę mniej poważnych, naukowych publikacjach napisać komiks, mówi: - Bardzo ciężko. W komiksie przekaz powinien być krótki, wręcz encyklopedyczny, mocno nasycony treścią. A do tego nie może być nudny.

  - "Wrocław. Komiksowy spacer": to opowieść ze specjalnym znakiem jakości "Made in Italy" - mówi Juliusz Woźny, rzecznik prasowy Ośrodka Pamięć i Przyszłość. - Powstała co prawda tu we Wrocławiu, ale na każdej stronie i w każdej kresce czytelnik rozpozna włoskich autorów, którzy tak pokochali Wrocław, że chcą o nim opowiadać w Polsce i na całym świecie.

  Ośrodek Pamięć i Przyszłość przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla wielbicieli komiksów. W najbliższy weekend we wrołlawskiej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej będzie można obserwować pracę artystów, którzy na co dzień rysują dla najbardziej znanych na międzynarodowym rynku wydawców, takich jak Disney czy Marvel.

  Pochodzący z Włoch rysownicy: Fabio Celoni, Marco Turini, Luca Montagliani w ramach otwartego dla publiczności laboratorium podzielą się z adeptami sztuki komiksowej tajnikami swojego warsztatu.

  Chętni do udziału w warsztatach znajdą ich regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.pamieciprzyszlosc.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama