Legnica: Oprawcy kobiety zatrzymani przez policję

  Legnica: Oprawcy kobiety zatrzymani przez policję

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Legnica: Oprawcy kobiety zatrzymani przez policję

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o gwałcenie i bicie złotoryjanki.
  Legnica: Oprawcy kobiety zatrzymani przez policję

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Środa, kilka minut po godz. 10, poniemiecka kamienica przy ul. Piastowskiej. Strażacy wyłamują drzwi do mieszkania na I piętrze. W środku znajdują dwóch pijanych mężczyzn i pobitą kobietę w podartym ubraniu. Karetka zabiera ją do szpitala. Zakutych w kajdanki mężczyzn policjanci prowadzą do radiowozu.

  Kilkanaście minut wcześniej oficer dyżurny policji odebrał telefon od zrozpaczonej kobiety. Łkając, wy-krztusiła, że od dwóch dni jest więziona i gwałcona w mieszkaniu w centrum miasta.
  Nie wiedziała jednak dokładnie, przy jakiej ulicy, bo nie jest mieszkanką Legnicy. Znała natomiast nazwisko jednego z gwałcicieli. Zdążyła wykrzyczeć je dyżurnemu i w tym momencie ktoś wyrwał jej telefon. Potem oficer usłyszał krzyki i odgłosy szamotaniny.

  - Na podstawie podanego nazwiska ustaliliśmy adres mieszkania - wyjaśnia podinspektor Sławomir Masojć z legnickiej policji. - Pojechali tam funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Choć z wewnątrz mieszkania dochodziły odgłosy, nikt nie otwierał drzwi, zostały więc sforsowane siłą.

  Mężczyźni w wieku 58 i 60 lat byli pijani. Radiowóz zawiózł ich do policyjnego aresztu. 39-letnia kobieta trafiła do legnickiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Miała obrażenia głowy i brzucha. Policjanci mówili nam, że nie można jej było przesłuchać, bo - gdy tylko zbliżał się do niej jakiś mężczyzna - dostawała spazmów.

  - Pacjentka przebywa na obserwacji na oddziale chirurgicznym - informuje Krystyna Barcik, dyrektorka szpitala. - Nie stwierdzono u niej poważniejszych obrażeń.

  Zatrzymani mężczyźni zostaną dzisiaj przesłuchani, gdy wytrzeźwieją. Mieszkańcy kamienicy nie mogą uwierzyć, że ich sąsiad razem z kolegą mógł więzić i gwałcić kobietę.

  - W jego mieszkaniu często były imprezy - przyznaje jeden z sąsiadów. Czy słyszał wołanie o pomoc albo krzyki? - Z tego lokalu często dobiegały jakieś hałasy. Już przestaliśmy na nie reagować. Nie podejrzewaliśmy jednak, by porwał jakąś kobietę - dziwi się.

  Nie wiadomo, jak kobieta trafiła do tego mieszkania. Może przyszła dobrowolnie, a później ją uwięziono. Policja ustala przebieg wydarzeń.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I po co taki zwyrodnialec żyje?! Jak ten chwast!

   xXx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Chwasta należy wyrywać, zostawiać otwarte drzwi od celi a następnie strzelać przy próbie ucieczki!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama