Wrocław: Mniej endokrynologów w poradniach

  Wrocław: Mniej endokrynologów w poradniach

  Anna Szejda

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z ośmiu do sześciu zmniejszyła się liczba lekarzy przyjmujących w poradni endokrynologicznej w przychodni przy ul. Dobrzyńskiej we Wrocławiu.
  - Z usług dwóch specjalistów musieliśmy zrezygnować, ponieważ Ministerstwo Zdrowia nie zdążyło zmienić rozporządzenia przed ogłoszeniem konkursów przez Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi Maciej Sokołowski, dyrektor placówki.

  Zgodnie z aktualnymi przepisami, w poradni może przyjmować jedynie taki lekarz, który jest po specjalizacji z endokrynologii lub w jej trakcie - ale od co najmniej dwóch lat.


  - Tymczasem dwie nasze lekarki to specjalistki chorób wewnętrznych. Jedna przez wiele lat pracowała w klinice endokrynologii, a druga jest po pierwszym roku specjalizacji - dodaje Maciej Sokołowski.
  Zapewnia, że żadnej nie zamierza zwalniać, bo znają się na swojej pracy i są cenione przez pacjentów.

  - Na razie przeniosłem lekarki do poradni chorób metabolicznych, gdzie przyjmują swoich pacjentów - wyjaśnia Sokołowski. - Jeśli jednak Fundusz Zdrowia nie zgodzi się na przesunięcie pieniędzy z poradni endokrynologicznej do poradni chorób metabolicznych, to jej półroczny kontrakt wyczerpiemy już w ciągu dwóch tygodni.

  Dolnośląski oddział NFZ nie podjął jeszcze decyzji, natomiast prawdopodobnie od przyszłego roku w poradni endokrynologicznej będą mogli przyjmować lekarze, którzy są po pierwszym roku specjalizacji lub mają 5-letnie doświadczenie w pracy na takim oddziale.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama