Wrocław: Wakacje się skończyły, ale remonty wciąż trwają....

  Wrocław: Wakacje się skończyły, ale remonty wciąż trwają. Czy utkniemy w korkach?

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Wakacje się skończyły, ale remonty wciąż trwają. Czy utkniemy w korkach?
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Hołod

  W sobotę wieczorem auta wróciły na wyremontowaną ulicę Wyszyńskiego. Nie na wszystkich jednak ulicach, gdzie są prowadzone we Wrocławiu prace drogowe, jest podobnie. Czy to oznacza, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i zwiększeniem ruchu na ulicach utkniemy w korkach?
  CZYTAJ TEŻ: Wrocław: Koniec remontu na Wyszyńskiego. Jezdnia równa jak stół (ZDJĘCIA)

  To dobra wiadomość dla zmotoryzowanych wracających z wakacji. Tak samo jak oddana dwa tygodnie temu do ruchu ul. Curie-Skłodowskiej, gdzie roboty na jezdni udało się skończyć przed czasem.
  Więcej jest jednak złych wieści dla kierowców - bo wielu remontów nie udało się skończyć przed początkiem nowego roku szkolnego. Dlatego na kilku ulicach od 1 września czekają nas ciężkie chwile.
  • Wciąż zamknięta dla ruchu jest Nowowiejska - na odcinku od skrzyżowania z Wyszyńskiego do Piastowskiej. Jadąc Wyszyńskiego w stronę mostów Warszawskich, na skrzyżowaniu z Nowowiejską kierowcy mają tylko jeden pas ruchu. Remont tego odcinka Nowowiejskiej potrwa co najmniej do listopada, a całej ulicy - do połowy przyszłego roku. Utrudnienia na skrzyżowaniu z Wyszyńskiego skończą się w drugiej połowie września.
  • Odnawiana ul. Krupnicza będzie zamknięta dla ruchu co najmniej do października. Wrócą potężne korki na Podwalu, Piłsudskiego i ul. Mostowej.
  • Najwcześniej w połowie września drogowcy zejdą z jezdni na Mińskiej. Teraz można pojechać tam tylko w jedną stronę - do Stanisławowskiej. Do centrum pojedziemy objazdami przez osiedlowe uliczki. 1 września kierowcy z Muchoboru i okolic Smolca będą mieli problem.
  • Ulica Jeleniogórska w Leśnicy będzie całkiem zamknięta dla ruchu do 6 września. Drogowcy wymieniają tam nawierzchnię.
  • Na Kosmonautów - za kąpieliskiem Glinianki - trwa budowa nowego skrzyżowania. Ruch odbywa się płynnie, ale auta jadą po zwężonej jezdni.
  • Remont wiaduktu kolejowego nad ul. Starogroblową nie skończy się do października, a prawdopodobnie nawet w tym roku. Kierowcy tą ulicą pojadą tylko w stronę Popowic. Do centrum pojedziemy wciąż objazdem przez Starograniczną. Wiosną, kiedy zaczął się remont, utrudnienia nie były tam jednak zbyt wielkie.
  • Trwa remont autostrady A4 koło Wrocławia. Teraz odnawiany jest dwukilometrowy odcinek przy węźle Krajków. Auta w obie strony jadą tam tylko po jednym pasie ruchu. Wielkie korki tworzyły się tam w wakacje i na pewno od 1 września nie będzie lepiej. Ten odcinek będzie remontowany do 8 września, a cały 14-kilometrowy fragment A4 - do października.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na placu Grunwaldzkim

   Student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   jest mnóstwo dziur w płycie węgierskiej przy torach.

   Zdjęcie autora komentarza
   może niech nie remontują

   Wojciech Barszczewski

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   bo potem woda na Skłodowskiej-Curie ...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @WB

   Analityk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Owszem, dopóki są nowe ulice do wybudowania to tym się trzeba zająć. Budowa nowych ulic nie utrudnia życia mieszkańcom, a remonty bardzo. Skończona budowa poprawia bardzo przepustowość i komfort...rozwiń całość

   Owszem, dopóki są nowe ulice do wybudowania to tym się trzeba zająć. Budowa nowych ulic nie utrudnia życia mieszkańcom, a remonty bardzo. Skończona budowa poprawia bardzo przepustowość i komfort komunikacji a remont tylko nieznacznie. Tymczasem na realizację czeka przez lata obwodnica śródmiejska, obwodnica wschodnia, Racławicka i most przez Ślężę, łącznik z ul. Jeździeckiej, łącznik lotnisko Klecina i wiele innych nowych dróg, a miasto lubuje się w zamykaniu istniejących ulic aby je remontować. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oczywiście łącznik

   Analityk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Lotnisko Leśnica :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idźcie po rozum do głowy

   JKL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   czy ich poje...ło? Pasy na Wyszyńskiego wymalowane i zamiast dwa kierunki oddzielić ciągłą linią zrobili przerywaną....????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spostrzeżenie

   Wrocławianin z ul. Prusa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Remont Wyszyńskiego trwał krótko a Nowowiejskiej okropnie długo.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Spostrzeżenie

   Robert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   A nie zauważyłeś, że na Nowowiejskiej są torowiska?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na skrzyżowaniu

   wrr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Świdnicka Piłsudskiego nawierzchnia permanentnie psuje się przy torach. Już tyle razy to remontowali. Niekończąca się robota.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   może ktoś chętny

   Mama (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17

   Wakacje się kończą, może warto pomyśleć o poszerzeniu swojej wiedzy i umiejętności? Ja wybieram się na kurs Excela, ale brakuje jeszcze dwóch osób żeby się odbył, może ktoś chętny? Kurs Excel...rozwiń całość

   Wakacje się kończą, może warto pomyśleć o poszerzeniu swojej wiedzy i umiejętności? Ja wybieram się na kurs Excela, ale brakuje jeszcze dwóch osób żeby się odbył, może ktoś chętny? Kurs Excel Wrocław http://www.edukey.pl/szkolenie/1/excel-podstawy/terminy#more_793zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   Przecież Gazeta Wrocławska informowała że remont zakończy się do końca lipca 2014...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama