Ludzie boją się chorego psychicznie mężczyzny, a sąd zwleka...

  Ludzie boją się chorego psychicznie mężczyzny, a sąd zwleka z decyzją

  Kacper Chudzik, wsp. Anna Białęcka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Matka i babcia Krzysztofa J. boją się, że ten trafi do więzienia. Pozostali mieszkańcy miejscowości liczą na to, że chory psychicznie mężczyzna zostanie

  Matka i babcia Krzysztofa J. boją się, że ten trafi do więzienia. Pozostali mieszkańcy miejscowości liczą na to, że chory psychicznie mężczyzna zostanie odizolowany ©Kacper Chudzik

  Matka i babcia Krzysztofa J. boją się, że trafi on do więzienia. Pozostali mieszkańcy miejscowości liczą na to, że chory psychicznie mężczyzna zostanie odizolowany. Od dłuższego czasu terroryzuje bowiem okolicę, a wnioski o jego zamknięcie utknęły w sądzie.
  Matka i babcia Krzysztofa J. boją się, że ten trafi do więzienia. Pozostali mieszkańcy miejscowości liczą na to, że chory psychicznie mężczyzna zostanie

  Matka i babcia Krzysztofa J. boją się, że ten trafi do więzienia. Pozostali mieszkańcy miejscowości liczą na to, że chory psychicznie mężczyzna zostanie odizolowany ©Kacper Chudzik

  Mieszkańcy Krępej, miejscowości leżącej w gminie Przemków, żyją w strachu przed swoim chorym psychicznie sąsiadem. Kilka tygodni temu doszło tam do tragicznych wydarzeń. 32-letni Krzysztof J., mieszkaniec tej wsi, najpierw odgrażał się swojej sąsiadce, wykrzykując różne groźby pod domem, a następnie rzucił koktajlem Mołotowa w stojący na podwórku samochód. Z pojazdu nie zostało wiele i nadaje się teraz tylko do kasacji. Policjanci zatrzymali mężczyznę bez żadnego problemu, gdyż czekał na nich w progu domu.

  - Kiedy Krzysiu wszedł na podwórko płakał i powtarzał w kółko, że zrobił coś bardzo złego - mówi matka mężczyzny. - Zapytałam ze strachem czy kogoś zabił. Ale uspokoił nas, że nie. To dobry chłopak, tylko ta choroba, gdy nie łyka tabletek, tak go zmienia. Nie mamy znikąd żadnej pomocy. A wielu ludzi we wsi dokucza Krzysiowi. Prowokują go, drażnią, wyzywają. On także widzi, jak niektórzy źle odnoszą się do jego babci - dodaje kobieta.

  Kobiety zapewniają, że wszystko byłoby dobrze, gdyby zażywał leki i przekonują, że nie powinien trafić do więzienia. No i wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie, jednak może go czekać długi pobyt w zamkniętym oddziale psychiatrycznym. O ile oczywiście taką decyzję podejmie sąd, a to wcale nie jest pewne.

  - To już trzecie przestępstwo z udziałem Krzysztofa J. - wyjaśnia prokurator rejonowy w Głogowie, Marcin Knurowski. - W ubiegłym roku dwukrotnie prowadziliśmy dochodzenie dotyczące gróźb karalnych. Ze względu na opinię biegłych psychiatrów o jego niepoczytalności, w październiku wnioskowaliśmy o zastosowanie środka zastępczego w postaci leczenia psychiatrycznego w zakładzie zamkniętym. Obie te sprawy toczą się jeszcze przed sądem - dodaje.

  Teraz sąd będzie musiał zająć się trzecią sprawą. I w tej, po wydaniu opinii przez biegłych, prokurator będzie składał podobny wniosek. Jeśli i tym razem wniosek utknie w sądzie, to po wyjściu Krzysztofa J. ze szpitala może dojść do kolejnych tragedii.

  A mieszkańcy wsi boją się nie tylko o swój dobytek, ale także o własne zdrowie. - Wcześniej groził kobiecie siekierą, mało jej nie zabił - opowiadają. - Zabrali go do szpitala, ale po dwóch tygodniach wrócił. I niemal od razu spalił to auto. Z nim jest coraz gorzej, może spalić komuś dom, ludzie się boją.

  W sprawę zaangażował się radny Janusz Matuszak. - Mieszkańcy wsi prosili mnie o pomoc - powiedział nam. - Zająłem się nią, ale wygląda na to, że prawo nie umożliwi rozwiązania jej tak, by ludzie mogli czuć się bezpiecznie. Obawiam się, że Krępa w przyszłości może zasłynąć nie ze swoich uroków, a z jakich tragicznych wydarzeń.

  Czytaj także

   Komentarze (21)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie może być tak, że ktoś kto

   Alan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   rzuca koktajlami mołotowa w samochody chodzi sobie bezkarnie po ulicy. Bez względu na wszystko trzeba odizolować! Bo dojdzie do tragedii!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pozwalmy na postępujące ześwirowanie społeczeństwa

   obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sądy nie umieszczają w psychiatrykach, bo te są przepełnione.
   Ludzie zamiast cieszyć się życiem, modlić i spowiadać w kościele coraz częściej spowiadają się u psychiatry.Zaczyna to być niezły...rozwiń całość

   Sądy nie umieszczają w psychiatrykach, bo te są przepełnione.
   Ludzie zamiast cieszyć się życiem, modlić i spowiadać w kościele coraz częściej spowiadają się u psychiatry.Zaczyna to być niezły zawód gdzie stawki z wizytę zaczynają się od 120 zł is a dwa razy wyższe niż u psychologa. W efekcie nikt nie chce pracować w szpitalu, Ludzie niszczą mózgi coraz częściej korzystając z narkotyków,Żyją w stresie nie obcują z naturą.
   Wyprowadzili się ze wsi gdzie mieli zdrową żywność bez chemii oraz żyli w przyjaznym środowisku gdzie wszytko zależało od nich samych. Młodzi żyli wśród licznego rodzeństwa i starzy mieli zagwarantowaną opiekę u dzieci.
   Dziś połowa małżeństw się rozpada, dziewczyny wychodzą za mąż w wieku 33-35 lat a wiele wcale. Żyją w stresie bo bez ślubu. Narasta złodziejstwo i przestępczość .
   Większość tych elementów to skutek laicyzacji czyli odciągania od kościoła. Nie udało się odciągnąć ludzi od kościoła. Komunistom się to nie udało ale udaje się to liberałom .Kolejne pokolenie będzie szczególnie świrować. Dzieci już w gimnazjum uprawiają seks .Żyją w kulturze materialistycznej i od dziecka walczą o posiadanie rzeczy (modnych lub gadżetów) obserwując tez rodziców popadających w konsumpcję. System nerwowy strzaskany przez kakofonię dźwięków lub obrazów.Już od 3 roku dzieci grający w gry komputerowe zatracają granice rzeczywistości. Popadają w pierwsze uzależnienia i nerwice a widok krwi czy miażdżonych ciał tylko je pobudza do lepszej gry. Do tego samotnie wychowujące matki lub babcie, złe środowisko rówieśników, zarażanie patologicznymi zachowaniami zaczynającymi się od niewinnego palenia papierosów. Środowisko dorosłych również przymyka oczy na to co się dzieje z młodymi. Już dziś wielu ma strach aby zareagować właściwie , w tym nawet nauczyciele.
   Można by długo pisać o tym co każdy wie.
   Rzecz w tym ze wielu nie rozumie jakie skutki te okoliczności wnoszą.
   Słowo wychowanie wychodzi z języka bo rodzice te obowiazki przekazują np na rzecz szkoły.
   Zatem w tym czasie szczególnego znaczeni nabiera wychowanie dzieci w wierze katolickiej oraz zwracanie uwagi na to jak młodzież wypełnia sobie czas.
   Zbliża się czas zapaści sytemu emerytalnego, opieki zdrowotnej oraz coraz mniej ludzi będzie pracować.Za to strach będzie się odezwać tylu będzie świrów.
   Już dziś wiele osób mówi do siebie gdy idzie chodnikiem.
   Wielu zmian nie da się już cofnąć ale należy zagwarantować swoim dzieciom aby jeszcze jedno pokolenie miało możliwość korzystania z dobrodziejstwa kościoła.
   Niebawem międzynarodowe korporacje i banki zrobią z ludzi niewolników którzy będą pracować na opłaty i benzynę na dojazdy do niewolniczej pracy, a media zawładną mózgami urabianymi już od dzieciństwa. Ludzie będą szukać wolności w alkoholu i narkotykach, a często i w samobójstwie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Leczenie psychiatryczne

   ank (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   To źle dobrane leki do pacjenta powodują że przerywa leki, ponieważ źle się po nich czuje i czasem nawet zwiększają jego agresywność. Pacjent źle się czuje na danym leku, więc przerywa branie, a...rozwiń całość

   To źle dobrane leki do pacjenta powodują że przerywa leki, ponieważ źle się po nich czuje i czasem nawet zwiększają jego agresywność. Pacjent źle się czuje na danym leku, więc przerywa branie, a otoczenie na siłę próbuje go zmusić do brania lekarstwa i pacjent się broni agresją. Jest koło kołowane. A gdzie są lekarze, źle dobrane leki to efekt złego rozpoznania objawów po części też przez pielęgniarki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Boi się mocniejszych

   tworek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jakoś tam w więzieniu nikogo nie straszył a nawet sam w spodnie robił nieraz ze strachu .Izolacja niezbędna .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajną kapelę(...)

   Slipknot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ...sobie słucham...Persefone "Shin-Ken"...
   ?Łysy masz plusa -też od Łysego


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   już cie lubię

   łysy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Do łysego.Też zarzucam muzę bo się wku......em.Ale ja jakieś Rammsteiny bo jestem starszy od węgla .............pozdro.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To mi wygląda na schizofrenię.

   Zachorować może każdy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Trzeba niestety leczyć pod przymusem. Może nawet zabić.I nie można go winić, jest niepoczytalny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Usystemujmy NORMALNOŚĆ...........................

   ŁYSY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Słuchajcie.Czy my naprawdę musimy się dopominać o normalność.Przeczytałem wszystkie wypowiedzi no i trafia mnie sam nie wiem co???Czy do tego potrzebny jest radny?Pisze "Izka"świrus"ws"wszyscy...rozwiń całość

   Słuchajcie.Czy my naprawdę musimy się dopominać o normalność.Przeczytałem wszystkie wypowiedzi no i trafia mnie sam nie wiem co???Czy do tego potrzebny jest radny?Pisze "Izka"świrus"ws"wszyscy macie racje ale czy to do kogoś dociera????No do ku.....y nędzy czy słyszeliście aby ktoś zmieniał takie sytuacje.W ciągu ostatnich 2-3 lat o czymś podobnym słyszę co najmniej 8-9 razy.Angazuje się radny,coś co nazywa się sąd,sąsiedzi[bóg wie kogo].Pytam się po co,jeśli matka,babcia nie dają se naprawdę z nim rady [a na to wychodzi]Powinno się wywozić na przymusowe leczenie.Młodzieży przypominam że do lat 90tych coś takiego było.Karetki zakratowane i tzw.kaftany bezpieczeństwa,klienta na obdukcje psychiatryczną i lekarz umieszczał na obserwacji.Koniec po temacie i bez radnego,dup....y mary...y i całej tej po...ej otoczki.Ani Izunia,łysy,ws nie musieliby się wkurzać a mielibyśmy inne fajniejsze tematy.Niestety ja już tracę cierpliwość do naszej żeczywistości bo kolejny raz powiem nie tak panowie premierzy,ministrowie i inne rządowe pajace miało być.Kłamczuchy że aż im brewka nad okiem nie pyknie.I dla ludzi nie robią nic,no chyba że nadchodzą wybory wtedy jesteśmy im potrzebni.Spójrzcie na Czechów byłem tam długo oni jakoś mogli [kraina łagodności i spokoju] Co my jakoś genetycznie spaczeni burdel,burdel,i jeszcze raz burdel.Czy kiedyś jak moje pokolenie umrze będzie w tym kraju normalnie na to liczył moj tato,wcześnie dziadek,.........zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CZY KAŻDY KRZYSZTOF TO TAKI NIEDOROZWÓJ? JAK NIE OFERMA CO PRACY NIE MOŻE ZNALEŹĆ

   PSYCHOLOŻKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   TO COŚ Z DEKLEM.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hehe

   tebor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   a nie mozna wywiesc do lasu i zlikwidowac?to nie jest istota rozumna , nie mas potrzeby sie z takimi cackac. nigdy nie beda wartosciowymi ludzmi i stanowia zagrozenie . powinni byc likwidowani w...rozwiń całość

   a nie mozna wywiesc do lasu i zlikwidowac?to nie jest istota rozumna , nie mas potrzeby sie z takimi cackac. nigdy nie beda wartosciowymi ludzmi i stanowia zagrozenie . powinni byc likwidowani w imieniu prawa,trzeba takich natychmiast eksterminowaczwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   jezeli leki mu pomagaja, to dlaczego ich nie bierze? jak pan radny Matuszak chce sie angazowac, to moze wlasnie wykupic temu czlowiekowi leki?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama