Nowe laboratoria Uniwersytetu Przyrodniczego za 56 mln zł....

  Nowe laboratoria Uniwersytetu Przyrodniczego za 56 mln zł. Budynek ma już elewację (ZDJĘCIA)

  Marcin Hołubowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Budowa Geo-Info-Hydro Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Grunwaldzkiej
  1/16
  przejdź do galerii

  Budowa Geo-Info-Hydro Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Grunwaldzkiej ©fot. Marcin Hołubowicz

  Geo-Info-Hydro Uniwersytetu Przyrodniczego powstaje przy Grunwaldzkiej w pobliżu skrzyżowania z ul. Piastowską. Prace powoli dobiegają końca. To jedna z największych inwestycji Uniwersytetu Przyrodniczego. W środku znajdą się m.in. laboratoria i sale wykładowe. Koszt inwestycji to około 56 mln zł.
  Budowa nowego budynku Uniwersytetu Przyrodniczego, tzw. Geo-Info-Hydro, ruszyła wiosną 2013 r. Aktualnie budynek ma już prawie ukończoną elewację z wyjątkiem osłony klatki schodowej. Jak możemy zobaczyć na wizualizacjach, klatka przypominająca tubę będzie przeszklona.

  Uniwersytet Przyrodniczy tłumaczył budowę Geo-Info-Hydro wzrostem liczby studentów. W nowym budynku nie zabraknie dla nich miejsca.
  Jest to 6-kondygnacyjny obiekt, z czego jedna kondygnacja podziemna zostanie przeznaczona na laboratoria wymagające ciężkiego sprzętu (geo i hydro). Przewidziany jest również parking dla samochodów osobowych.

  Koszt budowy to 56 mln zł, ale ok. 47 mln zł pochodzi z funduszy europejskich. Całość prac ma się zakończyć w I kwartale 2015 r., natomiast pierwsi studenci prawdopodobnie skorzystają z nowych laboratoriów już w październiku 2015 r.

  GEO-INFO-HYDRO UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO. CO ZNAJDZIE SIĘ NA POSZCZEGÓLNYCH PIĘTRACH?


  Według planów laboratorium geodezyjne będzie bardzo wysokie. Posadzka będzie na poziomie piwnic a strop na poziomie I piętra (dwie kondygnacje). Następne piętra zajmą kolejne laboratoria wyposażone w specjalistyczny sprzęt m.in. endometry, systemy do badania wodoprzepuszczalności, chromatografy, spektrofotometry, analizator gazów, stację uzdatniania wody a także mikroskopy, wagi, stoły laboratoryjne itp.

  ZOBACZ TEŻ: WROCŁAW: NIE MA WOLNYCH MIEJSC W AKADEMIKACH. ILE KOSZTUJE STANCJA LUB MIESZKANIE?


  Na parterze mają znaleźć się dziekanat Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, szatnia, pomieszczenia dla samorządów studentów i doktorantów oraz Studenckich Kół Naukowych, a także pomieszczenie ochrony.

  Pierwsze piętro zajmą laboratoria: projektowania gospodarki przestrzennej, komputerowe – budownictwa i infrastruktury, komputerowe – projektowania krajobrazu i katastru dla kierunku geodezja i kartografia, jak również sala seminaryjna dla studentów i doktorantów, pokoje pracowników i doktorantów oraz pomieszczenie socjalne.

  Na drugim piętrze zaprojektowano wydziałową bibliotekę i czytelnię techniczną, dwa specjalistyczne laboratoria dla inżynierii bezpieczeństwa, pomieszczenie dla Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych, pokoje dla pracowników i doktorantów oraz pomieszczenie socjalne.

  Trzecie piętro zajmie dwukondygnacyjna pracownia plastyczna z pomieszczeniami magazynowymi, laboratoria: szaty roślinnej, światła i fotografii, pokoje dla doktorantów i pracowników oraz pomieszczenie socjalne z zapleczem.

  CZYTAJ TAKŻE: MIASTO Z DEWELOPEREM BUDUJE NOWĄ ULICĘ ZA 400 TYS. ZŁ. KONIEC JEŻDŻENIA PO BETONOWYCH PŁYTACH (FOTO)


  Na czwartym piętrze zlokalizowane będzie Centralne Wydziałowe Laboratorium Badań Środowiskowych z kilkoma pracowniami specjalistycznymi oraz zapleczem, dwie sale indywidualnej pracy studentów, w tym jedna ze stanowiskami komputerowymi oraz studenckie pomieszczenie socjalne z zapleczem.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I znowu 56 milionów wywalone w błoto

   absolwent UP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Nowe Super-Hiper-Geo-Info-Hydro laboratoria, a efektów jak nie było, tak nie ma. Pierdzistołki z doktoratami potrafią tylko wyciągać rączkę po państwowe dotacje, budują tylko po to, żeby mieć...rozwiń całość

   Nowe Super-Hiper-Geo-Info-Hydro laboratoria, a efektów jak nie było, tak nie ma. Pierdzistołki z doktoratami potrafią tylko wyciągać rączkę po państwowe dotacje, budują tylko po to, żeby mieć zapewnione etaty w dobie niżu demograficznego, a nie żeby coś badać czy odkrywać. Wiedzą, że bez tego wylecieliby na bruk. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Laboratoria nowe, a wykładowcy ci sami...

   absolwent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

   ... od 60 lat. Program nauczania też się nie zmienił. Nadal uczą o rzeczach, które w dzisiejszych czasach już nie mają zastosowania.

   Budynek z zewnątrz może wygląda bardzo ładnie, ale studenci...rozwiń całość

   ... od 60 lat. Program nauczania też się nie zmienił. Nadal uczą o rzeczach, które w dzisiejszych czasach już nie mają zastosowania.

   Budynek z zewnątrz może wygląda bardzo ładnie, ale studenci nadal są traktowani jak niepotrzebny dodatek do pracy na uczelni przez profesorków, dla których najważniejszą rzeczą jest liczba tytułów przed nazwiskiem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   absolwentka IŚ jeszcze Akademi Rolniczej

   prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   miła atmosfera, dobry kontakt z profesorami, liczne wyjazdy z AKT, rajdy...dobrze wspominam , ale jak przez 5 lat uczyłam się co zrobić żeby buraki w polu nie wyschły,projektowałam niestateczne...rozwiń całość

   miła atmosfera, dobry kontakt z profesorami, liczne wyjazdy z AKT, rajdy...dobrze wspominam , ale jak przez 5 lat uczyłam się co zrobić żeby buraki w polu nie wyschły,projektowałam niestateczne obiekty hydritechniczne i dziergałam projekty rapitografem na kalce...nic dziwnego że pracodawcy preferują absolwentów po Politechnice :) Laboratorium tu wiele nie zmieni...trzeba zmienić kadrę , prgram nauczania itp zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   up

   mp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

   Super, bardzo mi się podoba projekt i idea projektu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama