Dolny Śląsk: Noc chłodna, ale piątek pogodny (PROGNOZA...

  Dolny Śląsk: Noc chłodna, ale piątek pogodny (PROGNOZA POGODY)

  MK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  10 stopni w nocy i 23 w dzień - taka pogoda czeka nas w ciągu najbliższej doby.
  Noc będzie dość chłodna, temperatury we Wrocławiu mogą spaść do 10 stopni Celsjusza. Wiał będzie słaby i zmienny wiatr. Piątek będzie raczej pogodny, ale nie spodziewajmy się upałów. – Maksymalna temperatura we Wrocławiu wyniesie 23 stopnie – informuje Teresa Wilczyńska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Również w ciągu dnia przewiduje ona słaby wiatr, wiejący z kierunków południowych. – Nie powinno być we Wrocławiu żadnych opadów – uspokaja również Wilczyńska.


  Pogoda w nocy i w piątek w niektórych miastach na Dolnym Śląsku może być cieplejsza niż we Wrocławiu. – Nad ranem w kotlinach górskich występować będzie mgła, ograniczająca widoczność do 200 m, temperatura może też spaść w nocy i nad ranem do 5 stopni – ostrzega Wilczyńska.

  Temperatura dla Dolnego Śląska będzie utrzymywać się w przedziale od 9 do 11 stopni w nocy i od 22 do 24 stopni w dzień, wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych. Tylko w Sudetach temperatura w ciągu dnia wyniesie ok. 20 stopni Celsjusza.

  Zachmurzenie w regionie będzie małe, ale stopniowo w ciągu dnia będzie zwiększać się do dużego. Oznacza to niestety, że ok. godziny 20. na zachodzie województwa mogą wystąpić opady deszczu, jednak nie będą one zbyt duże.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama