Pomyśl, gdzie kupić szkolną wyprawkę. Ceny mocno się różnią

    Pomyśl, gdzie kupić szkolną wyprawkę. Ceny mocno się różnią

    Maciej Kołtuniewicz

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Pomyśl, gdzie kupić szkolną wyprawkę. Ceny mocno się różnią
    uż w przyszłym tygodniu dzieci wyruszą do szkoły. To ostatni dzwonek, żeby wyposażyć je we wszelkie potrzebne przybory. Sprawdziliśmy ich ceny we wrocławskich dużych sklepach. Okazało się, że są spore różnice cen. Zobacz, gdzie kupić poszczególne produkty, by zaoszczędzić.
    Pomyśl, gdzie kupić szkolną wyprawkę. Ceny mocno się różnią


    Droga ta nasza szkoła. Podręczniki z roku na rok drożeją. Niedawno pisaliśmy o tym, że ich koszt dla jednego ucznia podstawówki to ok. 240 złotych, nie licząc drogich książek do nauki języków obcych. Podręczniki do gimnazjów i szkół średnich są nawet dwukrotnie droższe.

    Niemałe mogą też okazać się koszty wyprawki do szkoły.
    Duże sieci sklepów prześcigają się jednak w obniżkach cen przyborów szkolnych przed początkiem roku szkolnego. Warto zapoznać się z ich ofertą, okazuje się bowiem, że na zeszytach, blokach rysunkowych i długopisach można sporo zaoszczędzić. Obok przedstawiamy zestawienie cen w siedmiu dużych sklepach sieciowych, oparte o aktualne promocje oraz ceny produktów na półkach. Należy pamiętać, że choć staraliśmy się porównywać podobne produkty, zawsze wybieraliśmy te najtańsze. Ale zanim kupimy zeszyt A5, sprawdźmy, czy jest to dobry zeszyt, czy najtańszy blok rysunkowy nie ma widocznych ziaren, na których dziecku trudno będzie malować.

    Największe różnice w naszym zestawieniu widoczne są w cenach tornistrów. Dobieraliśmy te z usztywnieniem na plecy, bowiem, choć są dostępne tańsze plecaki, przypominają one raczej worki podróżne, które na pewno nie wpłyną dobrze na wygodę i posturę dziecka.

    Ołówki, długopisy czy flamastry wybierane były ze względu na cenę dwunastokolorowego zestawu. W przypadku korektorów wybraliśmy najtańszą opcję, nie patrząc, czy są one w płynie, czy też na tasiemkę. Musimy też pamiętać o tym, że produkty w promocji dość szybko znikają ze sklepowych półek. Zwłaszcza że 1 września już za tydzień, a wielu rodziców odkłada szkolne zakupy na ostatnią chwilę.

    Czytaj także

      Komentarze (16)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      PODPOWIEDŹ DO TABELKI

      Jaaa (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      Znam odpowiedzi do bd.
      W BIEDRONCE
      Piórnik z wyposażeniem w biedronce kosztuje 18,99zł
      Plastelina kosztuje 2,49zł
      Papier kolorowy kosztuje 2,99zł

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Masakra

      Hala Targowa (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 9

      Przerażają mnie ludzie, którzy kupują kredki, flamastry czy inne artykuły biurowe gównianej jakości, za gorsze. Potem taki jeden z drugim się dziwi, że gówniano pisze. Ja tam kupywałam rok temu...rozwiń całość

      Przerażają mnie ludzie, którzy kupują kredki, flamastry czy inne artykuły biurowe gównianej jakości, za gorsze. Potem taki jeden z drugim się dziwi, że gówniano pisze. Ja tam kupywałam rok temu swojej córce wyprawkę na Hali Targowej, tam jest taki mały, stary sklepik zabawkowo papierniczy na piętrze. Miła Pani blondynka doradziła i byłam bardzo zadowolona. Kredki malują do dziś, a farby nie mają prawa zaschnąć.

      Także pozdrawiam oszczędnych na chwile....zwiń


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      oj blondyna

      :) (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4

      nie udała ci się ta samoreklama.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      "Ja

      tam (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5

      kupy-wał-am"

      Czemu nie, smacznego!

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Ceny w Auchan

      mama 4-klasistki (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      Ceny w zestawieniu są zawyżone, we wtorek po pracy wybrałam się do Bielan, do tegoż właśnie hipermarketu. W tańszych cenach, niż te ujęte w zestawieniu, znalazłam np. zestaw kreślarski, temperówki,...rozwiń całość

      Ceny w zestawieniu są zawyżone, we wtorek po pracy wybrałam się do Bielan, do tegoż właśnie hipermarketu. W tańszych cenach, niż te ujęte w zestawieniu, znalazłam np. zestaw kreślarski, temperówki, gumki do mazania, kredki (ja kupiłam ołówkowe), flamastry, klej w sztyfcie i farby plakatowe. Pisząc taki artykuł wymagałoby doprecyzowania, czy do obliczeń wybierane były jedynie najtańsze przybory, czy konkretne produkty określonych marek spośród tych kategorii.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      wyprawka

      Ewka (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

      Ja w Anglii nie kupuje kompletnie nic ta Polska to poroniony kraj

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      x

      kupująca (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4

      Nie zawsze warto patrzyć na cenę. Ostatnio kupiłam flamastry, za grosze, w Carrefourze i co? Napisały po kilka liter i koniec.. Przy tym szale oszczędzania radzę omijać największą chińszczyznę.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      szał

      oszczędzania? (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      Ja tu widzę raczej szał bezmyslnego wydawania pieniedzy. Chyba nie jest tak, ze dzieci gołe i bose i że nawet ołówka nie ma w domu. Przypominają mi się scenki z marketów w okresie przedświątecznym,...rozwiń całość

      Ja tu widzę raczej szał bezmyslnego wydawania pieniedzy. Chyba nie jest tak, ze dzieci gołe i bose i że nawet ołówka nie ma w domu. Przypominają mi się scenki z marketów w okresie przedświątecznym, kiedy na święta trzeba kupić nową miotłę i ścierę do podłóg, bo nagle nie ma czym posprzątać. Rozumiem, że pierwszaka trzeba wyposażyć ale starsze dzieci powinny mieć trochę oleju w głowie.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      bez sensu

      fusia (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

      To zestawienie jest bezsensu. Ceny sa nieadekwatne do wzorow. Przykladowo zeszyt w buedronce 16 kartek z serii Angry Birds kosztuje 0.79 a ten sam zeszyt w tesco dwa razy wiecej. Takich roznic...rozwiń całość

      To zestawienie jest bezsensu. Ceny sa nieadekwatne do wzorow. Przykladowo zeszyt w buedronce 16 kartek z serii Angry Birds kosztuje 0.79 a ten sam zeszyt w tesco dwa razy wiecej. Takich roznic mozna wymieniac wiele. Moj syn ktory idzie do pierwszej klasy i jest fanem Angry Birds cala wyprawke z ulubionymi ptakami skapletowal w biedronce. Cena naszej calej wyprawki to 150 zlzwiń


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      hmm

      Natalia (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

      Za to mama lekcje polskiego omijala szerokim lukiem. Skompletowal :)


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      hmm :)

      Seb (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

      Jak już poprawiamy kogoś to używamy polskich znaków :)


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      w czasach internetów...

      Wroclove (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      polskie znaki nie takie wazne. Tym bardziej jesli ktos pisze z telefonu badz jest przyzwyczajony do omijania ich . A brak polskich znakow w swiecie internetu nie jest bledem :) pozdrowienia

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Z tymi

      polskimi (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      znakami to mam niezłe przeboje z powodu klawiatury. jak piszę podanie do powiatu to sie staram i pilnuję czy napisała nędza ten polski znak, czy znowu alta zignorowała. Tak że nie bądź taki...rozwiń całość

      znakami to mam niezłe przeboje z powodu klawiatury. jak piszę podanie do powiatu to sie staram i pilnuję czy napisała nędza ten polski znak, czy znowu alta zignorowała. Tak że nie bądź taki akuratny, bo wszyscy wiedzą o co chodzi. Kobieta minęla się z ortografią i żadne polskie znaki tego nie zmienią.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      .

      Ag (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      Czyli Biedronka wcale nie jest taka tania. W dodatku wybór też znikomy. Lepiej i taniej kupuje się w dużych marketach (a niby drogo tam tak?)


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Biedronka

      była tańsza (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      gdy zdobywała rynek. Teraz mają największe pokrycie terenu i podnieśli ceny powyżej poziomu marketów.
      Niektórzy nadal wierzą w dawną taniość biedronki :)


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      re

      g (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      jednak w biedronce udało się kupić zeszyty, które w marketach były 2X droższe

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama