Koszykówka. Łatwy triumf Polaków. Teraz czas na Austriaków w Lubinie

Rafał Bajko
Podopieczni Mike'a Taylora pokonali Luksemburg 100:64 w meczu piątej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy w 2015 roku. Tylko na początku spotkania nasza reprezentacja miała drobne problemy z rywalami.

Biało-Czerwoni byli zdecydowanymi faworytami pojedynku w Koszalinie. Nie dość, że mierzyli się z ostatnią drużyną w grupie C, to jeszcze byli opromienieni środowym zwycięstwem z Niemcami (88:76).

Luksemburg na początku spotkania mocno jednak zaskoczył. W pewnym momencie prowadził nawet 14:3 i ostatecznie wygrał pierwszą kwartę. Na szczęście Polacy w porę opanowali sytuację i w drugiej odsłonie z nawiązką odrobili straty. W kolejnych minutach trwało już punktowanie gości i ostatecznie zakończyło się wysokim zwycięstwem naszej kadry.

Przed drużyną Mike'a Taylora ostatnie spotkanie eliminacji do ME 2015. W środę na otwarcie nowej hali w Lubinie Polacy podejmą Austrię (godz.20.00). Zwycięstwo zapewni naszej reprezentacji pierwsze miejsce w grupie.