Jurek Owsiak: Trzeba stracić głos!

  Jurek Owsiak: Trzeba stracić głos!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Z Jurkiem Owsiakiem, pomysłodawcą, organizatorem i naczelnym dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której dziewiętnasty już finał odbędzie się w najbliższą niedzielę, 9 stycznia, rozmawia Ola Szatan.
  Jurek Owsiak: Trzeba stracić głos!

  ©Polskapresse

  Pamiętasz, jak dwa lata temu na łamach naszej gazety rozmawialiśmy o pomyśle, by finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocząć w kopalni? Czujesz satysfakcję, że w końcu uda się doprowadzić ten pomysł do skutku?
  Oczywiście, że pamiętam. Czuję ogromną satysfakcję i wielką radość, bo bardzo chcieliśmy rozpocząć finał na Śląsku. Cieszę się bardzo, że już się nie upieramy nad sformułowaniem, czy Śląsk jest bardziej zielony, przemysłowy czy kopalniany... To jest wszystko razem. Śląsk to bardzo ważny i niezwykle bliski nam region w Polsce. Kiedy pochylamy się nad uczestnikami naszego Przystanku Woodstock, to nagle okazuje się, że ogromna ich ilość przybywa z aglomeracji śląskiej.
  Poza tym mnóstwo muzyków i kapel, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni, pochodzi z tego regionu. 9 stycznia będziemy o tym wszystkim mówić. Także od gospodarzy tegorocznego finału, czyli Zabrza i Chorzowa, będzie zależało, co zechcą pokazać, o czym będą chcieli powiedzieć. Postaramy się dać im jak najwięcej czasu.

  Na początku pojawisz się w zabrzańskiej kopalni Guido, 320 metrów pod ziemią.
  Chociaż to muzeum - kopalnia jest dobrze zachowana, robiąca wrażenie, dlatego bardzo ważne jest, aby mieć spokój i warunki, żeby ją nakręcić. By przygotować taki kilkudziesięciosekundowy obraz, w którym powiemy, gdzie zaczynamy, dlaczego tu jesteśmy, że to jest Śląsk, Zabrze. I kopalnie, które są ważnym elementem całej naszej gospodarki.

  Kolejnym ze śląskich gospodarzy Orkiestry będzie Chorzów. Tu oficjalnie rozpoczniesz imprezę.
  Finał w Chorzowie rozpoczniemy koncertem, tu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami czternastu śląskich miast, wystartujemy też bieg "Policz się z cukrzycą". Przywitamy się z ludźmi z całej Polski i świata, z widzami TV Polonia, powiemy o tym, co nas czeka, a po-tem przez cały dzień będziemy łączyć się z Chorzowem w takich krótkich migawkach. Bo tu chodzi też o pokazanie wizytówki tego miejsca. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiąże się z po-kazaniem miasta w telewizji... Kiedy w ubiegłym roku Katowice nie zgodziły się na realizację naszego pomysłu finału, od razu zgłosiło się Zakopane. Ale wtedy zaczęliśmy już mówić o Poznaniu (w którym wystartował ubiegłoroczny finał WOŚP - przyp.). Potem pojawiło się Zabrze, ale Zakopane powiedziało: "czekamy cierpliwie". I efekt tego jest taki, że za rok Orkiestrę rozpoczniemy właśnie w Zakopanem.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiadomość

   zdzich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   z pierwszej ręki hochsztapler owsiak stracił głos,nie będzie mógł powiedzieć ile zakosił dla siebie i rodziny.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama