Bolesławiec/Afganistan: Żołnierze na misji grają z WOŚP

  Bolesławiec/Afganistan: Żołnierze na misji grają z WOŚP

  alka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bolesławiec/Afganistan: Żołnierze na misji grają z WOŚP
  1/4
  przejdź do galerii
  W Afganistanie od rana we wszystkich polskich bazach wojskowych ruszył XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na 3,5 godzinne przesunięcie czasowe wolontariusze w piaskowych mundurach rozpoczęli zbiórkę na długo przed tym zanim w Polsce wstał dzień. Do akcji dołączyli również żołnierze amerykańscy i afgańscy.
  Jak informuje kapitan Dariusz Kudlewski z biura prasowego Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, od kilku dni we wszystkich bazach wojskowych prowincji Ghazni, w których stacjonują Polacy trwały przygotowania do udziału w XIX finale WOŚ Rozklejano plakaty, przygotowano szczegółowe programy oraz akcję informacyjną skierowaną także do żołnierzy amerykańskich i afgańskich. Orkiestra ruszyła od 9.00 rano (czasu lokalnego) w bazie Ghazni, Quarabagh, Warrior, Vulcan, Giro i jedynej bazie poza prowincją - Bagram.
  Kilkudziesięciu kwestarzy w mundurach do późnego wieczora będzie zbierało pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorych dzieci. Dziś również będzie szereg imprez towarzyszących m.in.: występy zespołów muzycznych Czasza i Zespołu Wokalno-Instrumentalnego FOB Ghazni oraz możliwość podziwiania umiejętności amerykańskiego iluzjonisty Nelsona Riogelona. Zorganizowano również turniej siatkarski o Puchar Dowódcy PKW, zawody Strong Men, pokazy sprzętu wojskowego oraz prezentację użycia ratunkowego sprzętu medycznego. W ciągu dnia będzie można również wziąć udział w aukcji, na której będą licytowane pamiątki i przedmioty przekazywane na ten cel od polskich i amerykańskich żołnierzy.

  Przez cały czas trwania imprezy, do specjalnych puszek z logiem orkiestry będą zbierane pieniądze. Nad kwestą czuwać będzie sztab, który na bieżąco będzie informować, jaką kwotę do tej pory uzbierano we wszystkich afgańskich bazach wojskowych.

  Już za kilkanaście godzin dokładnie o 20.00 również w naszych bazach w Afganistanie wystrzelone zostaną światełka do nieba, znak łączności ze wszystkim ludźmi dobrej woli.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Okupanci w Afganistanie...

   .o0oo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 146 / 143

   Chcecie sobie ta akcja zmyc rece umazane krwia Afganskich dzieci?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama