Kandydatka PiS atakuje Dutkiewicza: Jego rządy są...

  Kandydatka PiS atakuje Dutkiewicza: Jego rządy są katastrofą. Odgrodził się szklanym murem

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Wizerunek idealnego króla Wrocławia traci na jakości - mówi o Rafale Dutkiewiczu Mirosława Stachowiak-Różecka, miejska radna i kandydatka PiS na prezydenta Wrocławia. - Rafał Dutkiewicz odgrodził się od ludzi szklanym murem. Wrocławianie znaleźli się na marginesie miejskiej polityki. Ich potrzeby, codzienne życie nie są priorytetem. Dutkiewicz nie jest nieomylny, popełnił błędy, które Wrocław będą bardzo drogo kosztować - atakuje. I dodaje: - Niech Rafał Dutkiewicz przestanie wmawiać mieszkańcom, że brakuje nam jeszcze czegoś, by być miastem europejskim. Wrocławianie są Europejczykami, rzecz w tym, by z ich potencjału zacząć czerpać.
  Mirosława Stachowiak-Różecka

  Mirosława Stachowiak-Różecka ©fot. Janusz Wójtowicz

  Sonda

  Którego z kandydatów na prezydenta Wrocławia poprzesz w listopadowych wyborach?

  Z Mirosławą Stachowiak - Różecką rozmawia Katarzyna Kaczorowska

  Złośliwi mówią, że podjęła się Pani mission imposible, rzucając rękawicę Rafałowi Dutkiewiczowi, który nie ma z kim przegrać. Po co Pani taka katastrofa?
  Katastrofą są rządy Dutkiewicza. Startuję w wyborach, bo mówię o tym głośno i nie boję się konfrontacji. Zresztą, pompowanie wizerunku „giganta” zaczyna trochę przypominać operetkową wersję autokratyzmu. A żyjemy w czasach inter-akcji, budowania społeczności, idei współrządzenia, czyli jak nazywają ten model fachowcy, „governance”. Poza tym wizerunek idealnego króla Wrocławia traci na jakości. Wcześniej pijarowska bariera sprawiała, że trudno było demaskować Rafała Dutkiewicza.
  Dzisiaj jest już inaczej. Kilka jego decyzji, jak choćby koalicja z Platformą Obywatelską, sprawiło, że niektórzy poczuli się rozczarowani. Zwłaszcza ci, którzy wierzyli w prawicowe poglądy prezydenta miasta. Dodajmy do tego długi Wrocławia, egoistyczne decyzje, a raczej kaprysy Dutkiewicza.

  CZYTAJ TEŻ: Dutkiewicz nie odpowie za wypadek. Biegli: To tylko stłuczka


  Platforma Obywatelska to partia prawicowa, Pani o tym wie.
  Czy jest partią prawicową? To za chwilę możemy pytać, czy jest partią naprawdę liberalną i wejdziemy w ślepy zaułek. Mówiłam o prawicowym wizerunku Dutkiewicza, adresowanym do wszystkich wrocławian.

  Przecież był kandydatem POPiS-u, który w kraju się nie udał, ale we Wrocławiu dał mu w pierwszych wyborach poparcie i Platformy, i Prawa i Sprawiedliwości.
  Rzeczywiście, był przez nas popierany. I rzeczywiście udawało mu się to wrażenie podtrzymywać, ale dzisiaj w obliczu jawnej deklaracji, że z PO mu po drodze, część elektoratu zastanawia się, czy nie była oszukiwana. Ale to i tak jest mniej ważna sprawa. Każdy ma prawo do poglądów politycznych, ruch ODŚ Rafałowi Dutkiewiczowi nie wyszedł, a dokładniej zbuntował się przeciwko niemu. Jego opowieści, że można funkcjonować bez oparcia w partiach politycznych, to były bajania. Sam przestał wierzyć we własne słowa. Rafał Dutkiewicz chce robić karierę ogólnopolską i potrzebuje do tego zaplecza politycznego. To jest jego sprawa. Dla mnie, jako jego kontrkandydatki, ważniejsze jest demaskowanie decyzji złych dla miasta.

  Jakich konkretnie, Pani zdaniem?
  A choćby wszystkie kwestie związane ze Śląskiem i spółką z panem Solorzem. Czy umowa na sprzedaż biletów z Mennicą, na której rokrocznie tracimy miliony.

  Nie jest Pani kibicem piłki nożnej.
  Jestem kibicem Śląska Wrocław, ale nie podoba mi się sposób, w jaki przebiegał romans miasta z Solorzem. Nie mieliśmy wglądu do umów. Wrocławianie nie wiedzieli, na jakich warunkach były zawierane. Zamiast zapowiadanej galerii mamy wielką dziurę z jeziorkiem. Ta sytuacja pokazuje, że prezydent Dutkiewicz nie jest nieomylny, że popełnił błędy, które Wrocław będą bardzo drogo kosztować. Ja chcę pokazać wrocławianom, że miastem można zarządzać inaczej.

  Czyli jak?
  Po pierwsze: odpowiedzialnie i roztropnie, po drugie: w ciągłym dialogu z mieszkańcami, po trzecie: mniej propagandy wizerunkowej, a więcej działań skierowanych na poprawę jakości życia mieszkańców. Zadaniem priorytetowym na pierwszy kwartał po wyborach jest audyt finansów publicznych i struktury zarządzania. Bo trzeba wprowadzić mechanizmy zwiększające wpływy do budżetu, jednak nie takie jak teraz – pożyczka lub sięganie do kieszeni mieszkańców poprzez zwiększanie opłat komunalnych – lecz pobudzające przedsiębiorczość wrocławian.

  Z komentarzy można wyczytać, że szansę na walkę z Rafałem Dutkiewiczem miał były wojewoda Krzysztof Grzelczyk, ale nie Pani. Będzie Pani miała wewnętrzną opozycję?
  Mam poparcie i wsparcie ze strony wszystkich kolegów i działaczy w moim środowisku politycznym. Zanim podjęłam decyzję o walce o fotel prezydenta Wrocławia, prowadziłam wiele rozmów. Konkurencja była, ale to dobry sygnał, bo oznacza, że inni poważnie potraktowali szansę na zmianę władz we Wrocławiu. Gdyby to była taka stracona misja, to nikt przecież nie pchałby się do kandydowania. Jest potencjał i wykorzystajmy to.

  Czytaj dalej na kolejnej stronie
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (98)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czytałam z zainteresowaniem

   mi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ale gdy przeczytałam, że zdaniem kandydatki PO to nie partia prawicowa to trochę mną wstrząsnęło. Jak pani radna uważa PO za lewicę to już wchodzimy w sprawy swiatopoglądowe, bo preciez nie z...rozwiń całość

   Ale gdy przeczytałam, że zdaniem kandydatki PO to nie partia prawicowa to trochę mną wstrząsnęło. Jak pani radna uważa PO za lewicę to już wchodzimy w sprawy swiatopoglądowe, bo preciez nie z innego powodu. Do tego momentu może by i miała mój głos.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ferdek Kiepski!

   Uwazny_czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Nawet Ferdek Kiepski wygra z partaczem Dutkiewiczem!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kandydatka

   ank (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Po pewnym okresie prezydentowania Pani również odgrodzi się od zwykłych ludzi i nastąpi być może jeszcze wcześniej niż Pani sądzi. Ludzie są bardzo różni i większej części z nich Pani bedzie miała...rozwiń całość

   Po pewnym okresie prezydentowania Pani również odgrodzi się od zwykłych ludzi i nastąpi być może jeszcze wcześniej niż Pani sądzi. Ludzie są bardzo różni i większej części z nich Pani bedzie miała dosyć.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Mirko do boju!

   anka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Trzymamy kciuki!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co Pani robiła przez te 4 lata ?

   Oczy otwarte (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Czy fajnie było pierdzieć w stołki na posiedzeniach i przejadać dietę radnego mieć wygodne zycie? Co PAni może powiedzieć na temat sesji i Pani wystąpień przeciwko polityce Rafała Dutkiewicza...rozwiń całość

   Czy fajnie było pierdzieć w stołki na posiedzeniach i przejadać dietę radnego mieć wygodne zycie? Co PAni może powiedzieć na temat sesji i Pani wystąpień przeciwko polityce Rafała Dutkiewicza >Teraz to jasne trzeba walczyć ale jak trzeba to też się jednoczyć pozdrawiam zakłamaną inicjatywę PIS-ODŚ-POzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   otwórz oczy

   anka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   PIS-ODŚ-PO???

   Tobie z "otwartymi oczami" coś się pozamykało! PIS zawsze był w opozycji. Nidgy w koalicji ani z PO ani z ODŚ.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdyby nie PiS

   michal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Gdyby nie PiS to glos by miala.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiadomość dnia: Dutkiewicz 11% !!!

   ilgaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   a reszta nieważna


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ///

   men (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   dlatego ucieka do PO
   ale PO też tonie ;-)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bardziej za niż przeciw

   jamci (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Zamiarem moim było pójść na wybory i oddać głos nieważny - czyli skreślić wszystkich. Teraz się waham - może jednak dać szansę Pani Mirosławie?
   Zgadzam się z opinią o Dutkiewiczu, to karierowicz....rozwiń całość

   Zamiarem moim było pójść na wybory i oddać głos nieważny - czyli skreślić wszystkich. Teraz się waham - może jednak dać szansę Pani Mirosławie?
   Zgadzam się z opinią o Dutkiewiczu, to karierowicz. Jak każdy facet, gdy coś osiągnie, koncentruje się na utrzymaniu pozycji i budowie swego dworu. Za to kobiety mamy w PL dwie na stanowiskach prezydenta miasta - Waltz, jak wiadomo, poparcie spore ma, ale też dla miasta wiele robi, za to Zdanowska w Łodzi położyła na szalę swoje dalsze prezydowanie, przedkładając porządki komunikacyjne w mieście - żaden z jej poprzedników nie zrobił nawet 1/10 tego, co ona. Oponentów ma wiele, ale jak nikt przed nią wpisała się w historię Łodzi złotymi zgłoskami. Mam więc podstawy wierzyć, że kobieta na fotelu prezydenta nie rozleniwi się w zachwycie nad sobą, nie będzie bała się stracić stołka, jak panowie, którym wygodniej nie robić nic poza PR.
   Osobiście żałuję, że z PiSu, jednak to człowiek, nie partia ma nami zarządzać, a w PL żadnej "ludzkiej" partii i tak nie ma. Dziwi mnie trochę, dlaczego Pani Mirosława ukrywa swój życiorys? O kandydacie na prezydenta chciałoby się wiedzieć więcej, niż zdawkowe inf o pracy.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heh

   hih (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   bo nie ma czym sie pochwalić?
   bo nie zabrała głosu ani razu w ostatniej kadencji na sesji Rady Miasta?
   typowe BMW?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @hih

   jamci (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Oj, nie zabrała, a bezpłatne MPK:)? Mnie interesuje np, od kiedy jest wrocławianką i czy nią jest, bo jak na razie widzi tylko szkoły i przedszkola. Rada Miasta to wyjątkowo produtkiewiczowski twór...rozwiń całość

   Oj, nie zabrała, a bezpłatne MPK:)? Mnie interesuje np, od kiedy jest wrocławianką i czy nią jest, bo jak na razie widzi tylko szkoły i przedszkola. Rada Miasta to wyjątkowo produtkiewiczowski twór i przeforsowanie tam najwspanialszej inicjatywy w pojedynkę się udać nie może. hih - widzisz innego kandydata? Bo chyba nie D na 4 kadencję?
   Osobiście bardziej mi pasuje prezydent, który będzie słuchał mieszkańców, niż taki z własnymi pomysłami - np. Forum Muzyki, fotografie MM. Wrocławianie mają morze potrzeb i najwyższy czas, żeby zmienić okopanego w ratuszu. Sorry, każdy będzie lepszy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pora na zmiany

   d112 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Wrocław stał się miastem dla elity, dla imprez, dla prestiżu. Czym on jest miastem czy opakowaniem. Kto tu wyrażę do cholery ma zdania. Chyba mieszkańcy.

   A do czego doszło ? Do tego że władza jest...rozwiń całość

   Wrocław stał się miastem dla elity, dla imprez, dla prestiżu. Czym on jest miastem czy opakowaniem. Kto tu wyrażę do cholery ma zdania. Chyba mieszkańcy.

   A do czego doszło ? Do tego że władza jest sama dla siebie. Dowód to te bzdurne zakupy obrazów, szpilkostrady itp...
   Obecna władza doprowadziła do tego że skłóciła mieszkańców miedzy sobą i efekty widać, rowerzyści i samochody, budowa wschodniego mostu wymieniać można sporo.

   Poro już na zmiany, bo jak miałem zobaczyć jak mniejsze miasta się rozwijają i próbują coś zrobić nawet taki biedny Wałbrzych czy Świdnica można się wzorować.

   Mało pieniędzy ale racjonalnie wydawane mogą przynieść zysk, bo teraz chociaż by Wrocław jest skłócony praktycznie z każdym osiedlem w granicy miejskiej takim jak Bielany Wrocławskie czy Siechnice.

   Zamiast się dogadać i stworzyć wspólny system to żarcie jest o kasę o podatki i inne bzdety a efekty widzimy chociaż by jadąc wylotówką ul. Opolską gdzie są takie muldy na drodze że masakra, brak tez jakiegoś wspólnego MPK.

   Polecam wybrać się za Wrocław by zobaczyć że Wrocław przestał być elita, jest tylko pięknym opakowaniem marketingowym gdzie w środku się trzyma wszystkie problemy.

   Po to my mieszkańcy płacimy podatki i to nie małe by móc mieć prawo do decyzji i kontroli władz miejskich. My tą kontrole straciliśmy na własne życzenie. Nie mamy praktycznie decyzyjności bo kiedy było jakieś referendum w sprawie inwestycji strategicznych czy pytań na co wydać pule środków z budżetu.

   Wrocław stał się miastem autorytarnym nie miastem które jest demokratyczne, zniszczono już tak dużo miejskiej tkanki, te galerie to tylko przykład zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   popieram

   miasto dla nas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   d112 ma rację. Wrocław jest dla kilku(nastu) osób, którym potrzebne są szpilkostrady. Ludziom potrzebne są tramwaje, autobusy, przedszkola, ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spr/

   Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

   zamiana Dutkiewicza na Mirosława Stachowiak-Różecka to jak z deszczu pod rynnę...masakra

   dlaczego wciąż jesteśmy zmuszani do wyboru między mafią a sektą


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nnn

   nnn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

   jakoś źle jej patrzy z oczu, taka prawDziwa katoliczka

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama