Matura poprawkowa 2014 - napisze ją co piąty maturzysta...

  Matura poprawkowa 2014 - napisze ją co piąty maturzysta (ODPOWIEDZI, PYTANIA, ZADANIA, ARKUSZ CKE)

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Matura poprawkowa 2014 przed nami. Za kilka dni poprawkowy egzamin dojrzałości napisze co piąty uczeń klas maturalnych. W czerwcu matury nie zdało 30 proc. osób. 20 proc. ma prawo do drugiego podejścia. Matura poprawkowa 2014 - zobacz arkusze CKE, pytania i zadania. U nas znajdziesz też klucz, rozwiązania i odpowiedzi na pytania.
  Matura poprawkowa 2014 - napisze ją co piąty maturzysta (ODPOWIEDZI, PYTANIA, ZADANIA, ARKUSZ CKE)

  Matura poprawkowa 2014 - napisze ją co piąty maturzysta (ODPOWIEDZI, PYTANIA, ZADANIA, ARKUSZ CKE) ©Marzena Bugała

  Matura poprawkowa 2014 - Co piąty maturzysta napisze test od nowa
  Młodzież ma jeszcze wakacje, ale nie wszyscy cieszą się wypoczynkiem. Niektórzy uczą się do egzaminów. Aż 30 proc. maturzystów z Dolnego Śląska nie zdało w tym roku matury. Teraz część z nich przystąpi do poprawki.

  Na ok. 19 tys. zdających maturę nie powiodło się niemal 6 tys. Z tego nieco ponad 4 tys. może przystąpić do egzaminów poprawkowych, bo nie zdali jednego przedmiotu. Pozostali nie mają takiego prawa, bo oblali sprawdzian z dwóch lub więcej przedmiotów.

  Matura poprawkowa 2014 - harmonogram
  - W tym roku poprawkowe matury ustne odbędą się 25-29 sierpnia, z kolei pisemne 26 sierpnia - mówi Anna Michalak z działu matur Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.


  Matura poprawkowa 2014 - pogrom na matematyce
  - Najgorzej poszła matematyka. Ten egzamin oblało znacznie więcej osób niż rok wcześniej - mówi Jadwiga Korpanty, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

  W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku poprawkowe matury pisało nieco ponad 4 tys. uczniów, z tego ponad 3 tys. ponownie nie poradziło sobie z matematyką. W tym roku na 5,6 tys. osób, które przystąpią do poprawek (1,6 tys. to ci, którzy nie zdali w poprzednich latach), aż 5 tys. będzie pisać egzamin z królowej nauk.

  Dla porównania w tym roku na Dolnym Śląsku będzie 321 poprawek z języka angielskiego i 248 z polskiego - zarówno egzaminów ustnych, jak i pisemnych. Ci, którzy w tym roku nie zdali matury z dwóch lub więcej przedmiotów, będą mogli przystąpić do poprawek dopiero w maju przyszłego roku albo w kolejnych latach.

  Matura poprawkowa 2014 - pięć lat na poprawienie dwóch i więcej przedmiotów
  Piotr Świędrych, kierownik Wydziału Badań i Analiz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, tłumaczy: - Na poprawienie dwóch lub więcej niezdanych egzaminów jest pięć lat. Należy je poprawiać w maju. Z kolei w sierpniu można napisać poprawkę, gdy pozostał tylko jeden przedmiot obowiązkowy do zdania.

  Jakie konkretnie zadania z matematyki poszły w tym roku źle dolnośląskim maturzystom? - Takie informacje będą znane dopiero we wrześniu. Analizy zadań dokonuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Będą to informacje dotyczące całego kraju - wyjaśnia Jadwiga Korpanty.

  Matura poprawkowa 2014 - matura ustna w swojej szkole
  Poprawkowe egzaminy ustne maturzyści będą zdawać w swojej szkole. Lista szkół, gdzie będą przeprowadzane egzaminy pisemne, widnieje na stronie internetowej OKE.

  Wyniki matur poprawkowych poznamy 12 września.

  CZYTAJ DALEJ: MATURA POPRAWKOWA 2014 - ARKUSZE CKE, PYTANIA, ZADANIA, ODPOWIEDZI - ZOBACZ, CO MOŻE CIĘ CZEKAĆ PODCZAS EGZAMINU

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i ja zdaje

   Anglik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   tym co piątym maturzystą jestem niestety i ja bo uwaliłem angielski, ale przez te ponad dwa miesiące poszedłem po rozum do głowy (a raczej na do Speak UP) i nie idę zdawać na pałę jak w maju,...rozwiń całość

   tym co piątym maturzystą jestem niestety i ja bo uwaliłem angielski, ale przez te ponad dwa miesiące poszedłem po rozum do głowy (a raczej na do Speak UP) i nie idę zdawać na pałę jak w maju, dobrze że są drugie nabory na studia to zamierzam się jeszcze dostać na jakąś państwową politechnikę bo na szczęście polski i matmę zdałem dobrzezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oblalem

   WW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   matura to nie wszystko ww.oblalemmature.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PYTANIA

   Darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Przeciek Pytań z Matury poprawkowej 2014 do pobrania pod tym linkiem: a d f . l y / r P 4 f V

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedyś matura była elitarna

   X (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   A dziś prawie że obligatoryjna, bez żadnego znaczenia. A później wszyscy pchają się na beznadziejne studia i dochodzi do tego że brakuje fachowców w licznych zawodach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o co tu chodzi

   ee (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   "Matura poprawkowa przed nami" a GWr umieszcza arkusze i odpowiedzi? Czegoś tu nie rozumiem..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CENZURA

   CENZURA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   CENZURA na GWr działa! Kasowane niepochlebne komentarze, braaawo!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama