Ważne
  Jelenia Góra. W Harrachovie skacze Małysz, będą korki

  Jelenia Góra. W Harrachovie skacze Małysz, będą korki

  red./jg

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś o godz. 16 w Harrachovie rozpoczną się zawody w skokach narciarskich. W Pucharze Świata startuje sześciu Polaków z Adamem Małyszem na czele. Policja spodziewa się, że na zawody pojedzie co najmniej 3 tysiące kibiców. Na drodze do Jakuszyc i na przełęcz Okraj mogą tworzyć się korki.
  Sześciu polskich skoczków, z Adamem Małyszem na czele, wystąpi w sobotę i niedzielę w dwóch konkursach Pucharu Świata w lotach narciarskich w Harrachowie. Na rozbiegu pojawi się również Piotr Żyła, który będzie jednym z przedskoczków.

  - Szacuje się, że przez nasz teren przejedzie około 3 tysięcy kibiców - informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
  - Zadaniem policjantów będzie utrzymania przejezdności drogi Jakuszyce - Radomierz i drogi w kierunku Przełęczy Kowarskiej, uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby i na Okraj . Apeluje do turystów i kibiców skoków narciarskich, którzy w tych dniach odwiedzą nasz region o zachowanie szczególnych środków ostrożności - dodaje. - Informujemy wszystkie osoby, które w tych dniach zamierzają pojechać na narty do Czech o wybieranie innych przejść, gdyż przewidujemy duże natężenie ruchu, mogą wystąpić utrudnienia, a w związku z tym dojazd może wydłużyć się o kilka godzin.

  Policja prosi także kierowców korzystających z posiadających CB radia o rozpowszechnienie informacji o utrudnieniach w ruchu. Apeluje także do kierowców tirów, by w tych dniach wybierali inne przejścia graniczne niż Jakuszyce - Harrachov.


  Pogram zawodów w Harrachovie
  8 stycznia, sobota
  9.00 - oficjalny trening
  11.00 - kwalifikacje
  15.00 - seria próbna
  16.00 - pierwsza seria konkursowa

  9 stycznia, niedziela
  12.30 - seria próbna
  13.45 - pierwsza seria konkursowa

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo