Jesień z gwiazdami. W listopadzie we Wrocławiu zbaczymy...

  Jesień z gwiazdami. W listopadzie we Wrocławiu zbaczymy aktorów na 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nagrodę Platynowego Szczeniaka za osiągnięcia w aktorstwie filmowym dostaną 8 listopada, na gali otwarcia 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, aktorzy znakomici: Beata Tyszkiewicz i Marek Kondrat.
  Beata Tyszkiewicz – Pierwsza Dama polskiego kina

  Beata Tyszkiewicz – Pierwsza Dama polskiego kina ©Andrzej Wiktor

  Gale otwarcia (inaugurację poprowadzą Anna Dereszowska i Artur Żmijewski) oraz zamknięcia (festiwal potrwa od 8 do 13 listopada w DCF-ie) odbędą się w Teatrze Polskim.
  O statuetki Szczeniaka, przyznawane za najlepsze role filmowe, powalczą m.in. Olga Bołądź i Janusz Chabior, grający w Służbach specjalnych Patryka Vegi. – W jury zasiądą m.in.: Jan Nowicki (laureat Platynowego Szczeniaka sprzed dwóch lat – przyp. red.), Marta Żmuda-Trzebiatowska, Dorota Kamińska – mówi Stanisław Dzierniejko, dyrektor Festiwalu Aktorstwa Filmowego.
  Tegoroczną nowością będą też nagrody dla aktorów grających w serialach filmowych. – Zaprosimy publiczność na kilka przedpremierowych projekcji filmów, które będą miały premiery w przyszłym roku – tłumaczy Stanisław Dzierniejko.
  Już tradycyjnie zorganizowane zostaną warsztaty aktorskie dla młodych twórców, poprowadzą je m.in. Elżbieta Słoboda i Bogusław Linda, dyrektor artystyczny Festiwalu. – Nagrodą będzie występ w serialu – mówi Stanisław Dzierniejko. I dodaje, że przyjazd do Wrocławia zapowiedziało już ponad czterdzieści gwiazd polskiego kina. Chyba najlepszą wiadomością dla kinomanów jest ta, że na projekcje wstęp będzie bezpłatny. – Trzeba tylko stanąć w kolejce po wejściówki – mówi Stanisław Dzierniejko.
  Program festiwalu poznamy w październiku. Także wtedy dowiemy się, jak dostać wejściówki na projekcje.

  Wybierz z nami najlepszego aktora festiwalu!

  Na zdjęciach: Beata Tyszkiewicz (fot. Andrzej Wiktor), Marek Kondrat (fot. Arkadiusz Ławrywianiec)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wejściówki

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A może warto wejściówki rozdawać na łamach Facebooka, a nie w kolejkach porą jesienną-deszczową bo w dobie internetu i FB to tak troszkę dziwnie kolejkowo jak w czasach PRL.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama