Ważne
  Świdnica wysyła tira na Ukrainę "na złość Putinowi"...

  Świdnica wysyła tira na Ukrainę "na złość Putinowi" (ZDJĘCIA)

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, nazywa akcję "Wyślij tira na złość Putinowi" i zachęca do udziału inne samorządy
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Kufner/UM Świdnica

  Odzież, koce, pościel, wyprawki szkolne - Świdnica "na złość Putinowi" wysyła tira na Ukrainę. Ciężarówka pełna darów od mieszkańców wyrusza dziś do Iwano-Frankowska na Ukrainie, gdzie schroniło się już 800 uchodźców.
  Odzież, koce, komplety pościeli, grzejniki i wyprawki szkolne warte ponad 20 tys. zł podarowali świdniczanie dla uchodźców ze wschodniej Ukrainy, którzy schronili się w mieście partnerskim Świdnicy - Iwano-Frankowsku. Jeśli wszystkie formalności uda się szybko dopełnić, to tir wyruszy na Ukrainę w poniedziałek wieczorem.

  Pieniądze na zakup darów zostały przekazane przez organizatorów Miasta Dzieci (wpłaty od sponsorów), samorząd świdnicki i Caritas. Pomoc rzeczową przekazał Polski Komitet Pomocy Społecznej, a świdniczanie wpłacali pieniądze na specjalne konto.
  Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy, nazywa akcję "Wyślij tira na złość Putinowi" i zachęca do wzięcia w niej udziału inne samorządy.

  - To najbardziej naturalny gest, który możemy wykonać. Przyjaciół w potrzebie się nie zostawia - mówi. Dodaje, że miasto swoją pomoc oferowało już kilka miesięcy temu, ale nie chciało się narzucać, by nie zaogniać jeszcze bardziej i tak trudnej sytuacji.
  Ale pod koniec lipca z prośbą o wsparcie zwrócił się mer Wiktor Anuszkewyczus, informując, że na terenie Iwano-Frankowska przebywa blisko 800 uchodźców, którzy przybyli z Krymu oraz obwodów donieckiego i ługańskiego. Wtedy ruszyła zbiórka. Odzew był ogromny.

  Czytaj także

   Komentarze (31)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szok

   Kaska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   przyjaciół???????? mowa o tych przyjaciołach ukraińskich, którzy zarządzili embargo na polskie mięso?!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   j.n.

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A Ukraińcy mają nas gdzieś

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmiech !!!!!!

   Viola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Śmiech na sali ,dary za 20 tys zł posyłać 800km, lepiej rozdać to ubogim rodziną na Rynku Świdnickim!!!!! Aaaaaaaaaa przepraszam przecież jest 60zł rodzinnego :) :)to na zakup artykułów do szkoły...rozwiń całość

   Śmiech na sali ,dary za 20 tys zł posyłać 800km, lepiej rozdać to ubogim rodziną na Rynku Świdnickim!!!!! Aaaaaaaaaa przepraszam przecież jest 60zł rodzinnego :) :)to na zakup artykułów do szkoły powinno im wystarczyć. Bogata Gmina Świdnica musiała się pokazać jaka jest hojna no przecież bez tego by się nie obyło.Czyżby zbliżały się jakieś wybory?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pomoc?

   krysia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Gdyby tylko pracownicy Urzędu dali swoje dary-od siebie to byłoby tego dużo więcej,ale nawet oni olewają tę akcję.Moi dziadkowie uciekali z Kijowa od tych band.Pomogli im hitlerowcy.Zawsze nam...rozwiń całość

   Gdyby tylko pracownicy Urzędu dali swoje dary-od siebie to byłoby tego dużo więcej,ale nawet oni olewają tę akcję.Moi dziadkowie uciekali z Kijowa od tych band.Pomogli im hitlerowcy.Zawsze nam mówili ,że nie bali się tak Niemców co ukraińców i ruskich.Może warto poczytać historię polaków z Ukrainy.Oni z ruskimi się pogodzą a nam walną nóż w plecy..bo to przyjażń właśnie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UKRAIŃCOM WYSYLAJĄ, A NA OBRZEŻACH ŚWIDNICY BIEDA SYF MALARIA I DZIADOSTWO

   WAŁBRZYSZANIN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   LEPIEJ SWOIM BIEDNYM LUDZIOM POMAGAJCIE. BANDEROWCY NIE WIEDZĄ NAWET GDZIE TAKA DZIURA JAK ŚWIDNICA SIĘ ZNAJDUJE.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po problemie

   TiP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Może by wysłać parę tysięcy ludzi bezrobotnych i inwalidów to by się problem berobocie rozwiązał sam i wkońcu byśmy byli zieloną wyspą :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co wadza to idiota

   61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Putin akurat się przejmie tym co gada byle prezydent gminny. Putin w odwecie przyśle do Swidnicy tira pampersów. Robiąc komuś na złość trzeba myśleć o konsekwencjach, tych dalszych również.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawsze na złość

   korektor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Typowo polskie - robić na złość. Dlaczego nie można po prostu pomóc cywilom, którzy na wschodzie są w tragicznej sytuacji i potrzebują żywności, wody, leków, odzieży itp. Ale nie - ta akcja jest...rozwiń całość

   Typowo polskie - robić na złość. Dlaczego nie można po prostu pomóc cywilom, którzy na wschodzie są w tragicznej sytuacji i potrzebują żywności, wody, leków, odzieży itp. Ale nie - ta akcja jest nie dla nich. To akcja na złość Putinowi. Bardzo mądre. Bardzo.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIECH LEPIEJ ....

   WROCŁAWIANIN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ŚWIDNICA zadba o swoich tam bezrobocie .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gość

   wer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Coś bym dał od siebie, ale z tą organizacją nie wchodzę w żadne interesy, mogę tylko zagwarantować że część z tych darów zniknie, taka to organizacja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żenada

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Na pewno się Putin bardzo przejmie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo