Ważne
  12-letni Maciek chory na raka nie miał nawet gdzie się...

  12-letni Maciek chory na raka nie miał nawet gdzie się kąpać. Pomoc nadeszła w porę (ZDJĘCIA)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  12-letni Maciek chory na raka nie miał nawet gdzie się kąpać. Pomoc nadeszła w porę (ZDJĘCIA)
  1/4
  przejdź do galerii

  ©arch. rodziny Żurawskich

  12-letni Maciej Żurawski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 46 we Wrocławiu od 8 lat choruje na raka. Ostatnio jego stan się pogorszył. Dziecko przestało chodzić. Potrzebny był remont łazienki, żeby przystosować pomieszczenie do potrzeb chorego. Rodzice nie mieli pieniędzy. Zostali pozostawieni sami sobie. Dzięki ludziom dobrej woli znalazła się na szczęście pomoc.
  Problemy Maćka Żurawskiego zaczęły się, gdy skończył cztery lata. - Syn przestał chodzić i mówić. Po serii badań i konsultacji medycznych stwierdzono w lutym 2006 roku u Maciusia wodogłowie i guza śródrdzeniowego w odcinku szyjnym kręgosłupa - mówi jego mama, pani Jolanta.

  - Po biopsji okazało się, że zmiany w rdzeniu i na móżdżku zakwalifikowano jako glejak. Synek od tego momentu był pod stałą opieką neurologa i onkologa.
  Cieszyliśmy się, że udało nam się zatrzymać postęp choroby i staraliśmy się żyć w miarę normalnie. Niestety rak zaatakował ponownie. Pojawiły się zaburzenia równowagi i ataki padaczkowe- opowiada mama Maćka.

  Maciek nie widzi na jedno oko, cierpi na niedosłuch lewego ucha, ma niedowład lewostronny. Nie chodzi. Pojawił się problem z jego myciem, bo państwo Żurawscy mieli łazienkę z kabiną prysznicową. - Myśleliśmy, że jego stan się poprawi. Jednak usłyszeliśmy ostatnio, że nie będzie lepiej. Możemy tylko walczyć o utrzymanie takiej sytuacji, jaka jest teraz - mówi pani Jolanta.

  O chorobie wrocławskiego ucznia już wcześniej pisaliśmy. Na łamach naszej gazety pojawiła się także relacja ze sportowego festynu charytatywnego, który zorganizowano, przy Młodych Techników. Na imprezie pojawili się różni sportowcy, m.in. zużlowiec WTS Betardu Sparty Wrocław Patryk Malitowski i judocy z Juvenii Wrocław.

  Przeczytaj więcej: Sportowcy na festynie charytatywnym dla Maćka

  Rodzice Maćka zwrócili się więc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o zrefundowanie remontu łazienki. - Usłyszeliśmy w kwietniu, że MOPS nie ma już pieniędzy i taki wniosek trzeba złożyć na początku roku. Nie wiedzieliśmy co robić. Nie mogliśmy już kąpać syna w takich warunkach, był zbyt ciężki. Nie spodziewaliśmy się jednak, że pomoc tak szybko nadejdzie i to całkiem bezinteresownie. Marek Kopyłowski, dyrektor firmy Leroy Merlin dał materiały i ludzi, którzy wyremontowali nam łazienkę. Za co bardzo chcielibyśmy mu podziękować. Dzięki takim ludziom odzyskujemy nadzieję - mówi Jolanta Żurawska.

  Dzieciom we Wrocławiu pomaga fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" i "Wrocławskie hospicjum dla dzieci".

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dasz radę

   pamiętaj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   mam 11 lat to prawie co ty mówię ci wyzdrowiejesz moja kuzynka była w podobnej sytuacji ale po 7 latach wyzdrowiała więc i ty też . Będe też pomagać w festynie z moimi 6 kolerzankami będę robić...rozwiń całość

   mam 11 lat to prawie co ty mówię ci wyzdrowiejesz moja kuzynka była w podobnej sytuacji ale po 7 latach wyzdrowiała więc i ty też . Będe też pomagać w festynie z moimi 6 kolerzankami będę robić branzoletki z gumek mam ich już cały wór a moja mama uczy w młodych technikó więdz pamiętaj czs leczy rany w twoim przypadku też więdz tżymaj się
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamiętaj!!

   ZWCIEŻAJA TYLKO TACY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   KTÓRZY NIE TRACĄ WIARY !! Trzymaj się !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pamiętaj!!

   ZWCIEŻAJA TYLKO TACY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   KTÓRZY NIE TRACĄ WIARY !! Trzymaj się !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Maciek

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15

   Maćku trzymaj się będzie wszystko dobrze. Widać, że twardy gość z Ciebie.
   Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo