Senator Obremski: Zdrojewski został teraz zapchajdziurą

Senator Obremski: Zdrojewski został teraz zapchajdziurą

Malwina Gadawa

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Senator Obremski: Zdrojewski został teraz zapchajdziurą
1/2
przejdź do galerii

©fot. Polskapresse

Kolejna odsłona konfliktu na linii Bogdan Zdrojewski - Rafał Dutkiewicz. Teraz byłego prezydenta Wrocławia i europosła PO atakuje senator Jarosław Obremski, bliski współpracownik Dutkiewicza. - Bogdan Zdrojewski może dla wielu uchodzić za szczęściarza. Uzyskał 5 lat spokoju, duże pieniądze, ponosi niewielką odpowiedzialność. Po co więc ocierający się o małość konflikt z Rafałem Dutkiewiczem? Wykluczam tu troskę o miasto. Trudno przyjąć, aby Zdrojewski nie pamiętał co sam robił, a co teraz zarzuca Dutkiewiczowi - pisze Obremski.
Wszystko zaczęło się od skrytykowania przez Bogdana Zdrojewskiego władz Wrocławia, za politykę magistratu dotyczącą centrum miasta.

- Liczba błędów jakie popełniono w centrum miasta, przekroczyła masę krytyczną. Wszystkie doprowadziły do tego, że salon wrocławski się deprecjonuje, a kiedyś przecież byliśmy z niego dumni. Musimy wrócić do tego, żeby wszyscy się tutaj czuli dobrze i bezpiecznie - powiedział niedawno Bogdan Zdrojewski. Według niego Rynek już nie jest miejskim salonem.

Zobaczopinię Bogdana Zdrojewskiego [KLIKNIJ]

Jako pierwszy, za pośrednictwem Twittera odpowiedział Zdrojewskiemu, Marcin Garcarz, bliski współpracownik prezydenta Wrocławia. To jego wpis: Zdrojewski atakuje Dutkiewicza. Frustracja sukcesem RD? Zazdrość, że nie zaistniał jako następca PDT? Wsparcie Schetyny?

Polemikę z opinią Bogdana Zdrojewskiego w piątek podjęli senator Jarosław Obremski i wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

- Rynek ze swoją otwartością przyciąga wrocławian i turystów – to oni tworzą jego atmosferę, uczestnicząc w wydarzeniach i wybierając miejsca, które lubią. Przez lata podejmowano wiele prac rewitalizacyjnych i konserwatorskich kamienic, obiektów zabytkowych oraz przestrzeni publicznych. Poprawiono dostępność komunikacją zbiorową, rowerową, a także zwiększono ilość miejsc parkingowych - to fragment ich listu.

Przeczytaj cały list: Senator i wiceprezydent odpowiadają Zdrojewskiemu

Teraz senator Jarosław Obremski, postanowił po raz kolejny nawiązać publiczną polemikę ze Zdrojewskim, tym razem opublikował swoje przemyślenia na portalu społecznościowym. Mocno atakuje Zdrojewskiego. Sugeruje, że został upokorzony w swojej partii, a Tusk go nigdy nie darzył sympatią. Według Obremskiego, Zdrojewski zawsze więcej obiecywał niż mógł i został "zapchaj-dziurą", po awanturze na lotnisku we Frankfurcie.

Bogdan Zdrojewski nie chce komentować sprawy. - Nie widzę takiej potrzeby. Moja troska powodowana jest wyłącznie kondycją Wrocławia, a nie dotyczy sporów ad personam.

Poniżej cały list senatora:

Bogdan Zdrojewski może dla wielu uchodzić za szczęściarza. Uzyskał 5 lat spokoju, duże pieniądze, ponosi niewielką odpowiedzialność. Po co więc ocierający się o małość konflikt z Rafałem Dutkiewiczem?

Wykluczam tu troskę o miasto. Trudno przyjąć, aby Zdrojewski nie pamiętał co sam robił, a co teraz zarzuca Dutkiewiczowi.

Popatrzmy zatem jak to wygląda politycznie. Rzecz po prostu w tym, że były Minister Kultury żywi (żywił?) przekonanie, iż jest predestynowany, by walczyć o najwyższe tytuły w Polsce: Prezydent RP, Marszałek Sejmu. Sprawowana przez 7 lat funkcja ministra nie miała żadnych spektakularnych sukcesów, ale w porównaniu z innymi pozbawiona była także głośnych wpadek - zegarków, afer i podsłuchów. Mógł więc czuć się lepszym, a został upokorzony. Propozycja "zapchaj-dziury", po frankfurckiej burdzie Jacka Protasiewicza, na listach rozklekotanej wewnętrznymi walkami PO nie oznaczała realizacji marzeń, ale pozbawienie ministerialnej funkcji, jej prestiżu, pozbawienie potencjalnej trampoliny. Wydaje się, że rozwiązanie z jedynką do europarlamentu było optymalne dla premiera. Ratuje listę w dużym regionie i pozbywa się nielubianego przez siebie ministra, który zawsze więcej obiecywał niż rzeczywiście mógł (nawet jak na standard PO).


CZYTAJ DALSZY CIĄG LISTU NA KOLEJNEJ STRONIE - KLIKNIJ
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (89)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przstałem czytać

po paru zdaniach... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

bo mnie szlag trafił. Przepraszam, ale to styl "naród z bazaru" !!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Uważaj bo zaliżesz i stolec się nie odda

buncool (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11

znalazł się piewca sukcesów i lizania dolnej części pleców szefa klubu wzajemnej adoracji

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nawet pysk o nim wszystko mówi

Pingwiniarz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

Nie tylko swoimi wypowiedziami (kultowe już "nie każdy musi chodzić na basen") i działaniami, ale wprost wyrazem twarzy Obremski daje się poznać co z niego za typek: lizodup, pochlebca,...rozwiń całość

Nie tylko swoimi wypowiedziami (kultowe już "nie każdy musi chodzić na basen") i działaniami, ale wprost wyrazem twarzy Obremski daje się poznać co z niego za typek: lizodup, pochlebca, wazeliniarz. Mierny, ale wierny. Byle do korytka, byle się przy nim utrzymać, byle się nachapać.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bez krytyki

Uprawniony do głosowania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12

Ciekawy poziom dyskusji o Wrocławiu oderwany od rzeczywistości Wrocławia. Czy jakakolwiek krytyka spotka się z taką agresją słowną? Do krytykujących. Uwaga, bo od Pana Obremskiego usłyszymy co my...rozwiń całość

Ciekawy poziom dyskusji o Wrocławiu oderwany od rzeczywistości Wrocławia. Czy jakakolwiek krytyka spotka się z taką agresją słowną? Do krytykujących. Uwaga, bo od Pana Obremskiego usłyszymy co my mieszkańcy znaczymy. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Generalnie sporo wyszło na jaw

anty-klakier (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21

Zdrojewski nie chciał wojny - to mu ją ratusz zafundował
Zdrojewski martwił się, iż "miasto" żle reaguje na krytykę - no to ratusz szlag trafił
Zdrojewski wskazał na problem finansów, brudu etc -...rozwiń całość

Zdrojewski nie chciał wojny - to mu ją ratusz zafundował
Zdrojewski martwił się, iż "miasto" żle reaguje na krytykę - no to ratusz szlag trafił
Zdrojewski wskazał na problem finansów, brudu etc - to na niego brud wylano
Zdrojewski spokojnie o Wrocławiu - to Obremski, jak kretyn o Zdrojewskim. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
"Krecia robota"

Uprawniony do głosowania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12

Nie mam dużego wyboru w najbliższych wyborach samorządowych prezydenckich. Ograniczony wybór skłaniał mnie ku status quo, ale takie wypowiedzi odpychają od aktualnego Prezydenta. Czekam na kolejne...rozwiń całość

Nie mam dużego wyboru w najbliższych wyborach samorządowych prezydenckich. Ograniczony wybór skłaniał mnie ku status quo, ale takie wypowiedzi odpychają od aktualnego Prezydenta. Czekam na kolejne wypowiedzi otoczenia. Utwierdzą mnie w przyszłym wyborze.
Parafrazując, cieszyłbym się szczerą, wewnętrzną dyskusją w środku środowiska urzędującego Prezydenta. Mam wrażenie jednak, iż taka odwaga nie pojawi się.

zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zdrojeski i Dutkiewicz

Ada (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

Obaj skundlili się ,obaj nie warci są nawet funta kłaków.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lepsza konstruktywna "małość" Zdrojewskiego niż bufonada Dutkiewicza

niesmak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 2

Co takiego zrobił dla mieszkańców Wrocławia niejaki Obremski - nowy giermek ramiszowskiego pirata?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
przyganiał kocioł garnkowi

czytelniczka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

Dziwię się wypowiedzi Pana Obremskiego, bo przecież to on jest zapchajdziurą, przecież to tajemnica Poliszynela, że Pan Dutkiewicz chciał się go pozbyć i wysłał go do Senatu. Jak był we Wrocławiu...rozwiń całość

Dziwię się wypowiedzi Pana Obremskiego, bo przecież to on jest zapchajdziurą, przecież to tajemnica Poliszynela, że Pan Dutkiewicz chciał się go pozbyć i wysłał go do Senatu. Jak był we Wrocławiu to tylko kumoterstwo i nic więcej, teraz Pani na jego stanowisku robi tak samo, nawet dla znajomego Departament Edukacji utworzyła, a prezydent to przyklepnął, kolesiostwo i nicnierobienie oto urzędnicy we Wrocławiuzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
obremski

a (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18

Kto to?
nie znam, coś zrobił dla Wrocławia DOBREGO?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo