Na Dolny Śląsk dotarły dziś pierwsze elementarze dla...

  Na Dolny Śląsk dotarły dziś pierwsze elementarze dla pierwszoklasistów

  Tomasz Kozłowski, Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bolesławiec to pierwsze miasto na Dolnym Śląsku do którego dotarły darmowe podręczniki. Dziś kurier odwiedził wszystkie szkoły i przekazał prawie pięćset nowych elementarzy.
  Szkolne elementarze trafiły dziś do Bolesławca

  Szkolne elementarze trafiły dziś do Bolesławca

  - Gmina miejska Bolesławiec złożyła zamówienie na 476 podręczników - informuje Beata Sulska, naczelnik wydziału społecznego w bolesławieckim magistracie.

  - Bardzo mi się podoba i cieszę, się że mogłem go zobaczyć jako pierwszy - chwali Dawid Kowalczyk, który już 1 września rozpocznie edukację w pierwszej klasie w szkole nr 3. Przyszły uczeń w szkole pojawił się dzisiaj, by sprawdzić listę podręczników potrzebnych do nauki w szkole.

  Bezpłatny podręcznik dla uczniów pierwszych klas trafi w ciągu najbliższych dni do blisko 700 szkół na Dolnym Śląsku. Od września będzie się z niego uczyć ponad 40 tys. uczniów.

  Wrocławskie szkoły otrzymają książki 13 sierpnia. Pierwsza część podręcznika powinna trafić do szkół najpóźniej do 20 sierpnia. Kolejne części elementarza mają trafić do szkół już w październiku.

  Wokół elementarza było od samego początku wiele emocji. Niektórzy eksperci zarzucali, że jest zbyt mało odkrywczy lub zbyt prosty. Inni twierdzili, że jego część jest kopią innego elementarza sprzed wielu lat, wydanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Ministerstwo Edukacji jak i sama autorka elementarza odpierali jednak zarzuty, twierdząc, że o plagiacie nie ma mowy.

  Dolnośląski kurator oświaty, Beata Pawłowicz nie chciała oceniać podręcznika. Uważa, że powinni to zrobić sami nauczyciele praktycy, którzy będą z tą książką pracować. Dolnośląską kurator cieszy za to, że dzięki bezpłatnym podręcznikom odżyją szkolne biblioteki. Niektóre, często w wiejskich placówkach, zostały przeniesione do gminnych obiektów. - Teraz te książki trzeba będzie gdzieś trzymać. Nie wyobrażam sobie, by w jakiejś szkole nie było biblioteki - mówiła Beata Pawłowicz

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Edukacja wczesnoszkolna

   Edukator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   To ten podręcznik, który był już robiony zanim rozpoczął się proces legislacyjny w Sejmie i Senacie.
   Polecam artykuł do przeczytania....rozwiń całość

   To ten podręcznik, który był już robiony zanim rozpoczął się proces legislacyjny w Sejmie i Senacie.
   Polecam artykuł do przeczytania. http://www.for.org.pl/pl/a/3134,Rzadowy-podrecznik-byl-przygotowywany-przed-rozpoczeciem-prac-nad-ustawazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama