Ważne
  Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej dla dziecka?

  Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej dla dziecka?

  materiał powstał przy współpracy z kupon.pl

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej dla dziecka?
  1/4
  przejdź do galerii

  ©foto fotolia

  Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Wakacje to czas kiedy dzieci odpoczywają od nauki. Dla rodziców natomiast to okres, w którym muszą skompletować wyprawkę do szkoły dla swojej pociechy. Nie ukrywajmy, dla większości rodzin jest to spory problem. Pełna wyprawka kosztuje bowiem kilkaset złotych. Na szczęście teraz to nie musi być aż tak wysoka kwota. Istnieje kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Bardzo pomocny w tym jest także internet. Dostępne są tu liczne kupony rabatowe, dzięki którym zrobisz niezbędne zakupy za mniej.
  Wydatki związane z zakupem szkolnej wyprawki - jak oszczędzać?

  Jednym z najważniejszych, a zarazem najdroższych elementów szkolnej wyprawki są podręczniki. Z roku na rok ceny książek edukacyjnych idą w górę. Komplet nowych podręczników to koszt ok. 500 zł. To dla wielu rodziców ogromny wydatek, a przecież nie jest to jedyny element wyprawki.

  Od dawna już popularnym sposobem jest kupowanie podręczników używanych.
  Mogą być tańsze od tych nowych nawet o 50-70%. Od dawna popularne jest „dziedziczenie” książek po starszym rodzeństwie, czy kuzynostwie. Jeśli taka możliwość nie istnieje, warto popytać znajomych. W wielu szkołach urządzane są kiermasze podręczników, podczas których uczniowie odsprzedają pomoce naukowe młodszym kolegom. W przypadku, gdy taka akcja nie jest organizowana przez szkołę, na ratunek przychodzą antykwariaty. Są obecne w praktycznie każdym mieście, a w ich ofercie znajduje się większość dostępnych na rynku podręczników

  Nie zawsze jednak zakup książek używanych jest możliwy. W momencie, gdy dziecko jest w klasie objętej nową podstawą programową, konieczne jest zakupienie nowych książek. Zakupy warto wtedy zrobić przez internet. Cena podręczników w sieci jest 10-20% niższa niż w tradycyjnych księgarniach. Dodatkowo sklepy internetowe udostępniają liczne kupony rabatowe. Dzięki takim zniżkom zakupy w sieci to jeszcze większa oszczędność. Najlepiej kupować całe komplety podręczników - możemy wtedy liczyć na jeszcze korzystniejszą ofertę w sklepie.

  Książki to nie jedyny wydatek rodziców. Dziecko musi posiadać też odpowiedni plecak, piórnik, zeszyty, czy strój na wf. To dodatkowe kilkaset złotych. Na sam plecak trzeba przeznaczyć co najmniej kilkadziesiąt złotych. Takie przedmioty, jak tornister, czy piórnik mogą posłużyć dziecku przez kilka lat. Jeśli zatem raz kupi się porządne, solidnie wykonane przedmioty i jednocześnie zadba o to, by nie zostały zniszczone, nie jest to wydatek coroczny. W takie rzeczy warto zainwestować. Kupno tańszego zamiennika może okazać się oszczędnością tylko pozornie. Podobnie jak w przypadku kupna podręczników można zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, często proponujących oryginalne, markowe produkty w naprawdę korzystnych cenach.  Gdzie szukać kuponów rabatowych?

  Kuponów rabatowych najlepiej szukać miejscach, które specjalnie dla nas je zbierają i porządkują. Jednym z takich miejsc jest Kupon.pl. Znajdziesz tutaj ogrom uporządkowanych w kategorie bonów promocyjnych. Dodatkowym ułatwieniem jest wyraźnie zaznaczona data ważności każdego kodu zniżkowego. Swoje promocje udostępniają tu takie księgarnie internetowe, jak Matras.pl, Inbook.pl, Taniaksiazka.pl, czy Empik.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo