Ważne
  Zgorzelec: Pożar przy Baczyńskiego

  Zgorzelec: Pożar przy Baczyńskiego

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Zapalona świeczka przy fotografii była najprawdopodobniej przyczyną pożaru, który w poniedziałek (3.01) rano wybuchł na poddaszu budynku przy ul. Baczyńskiego w Zgorzelcu.
  Od świeczki zajął się obrus, potem telewizor... Do walki z ogniem wysłane zostały trzy zastępy straży pożarnej. Pożar szybko udało się ugasić. Po godzinie 10-tej, niespełna godzinę po zgłoszeniu alarmu, było już po wszystkim.

  Wyjazd na interwencję przy ul. Baczyńskiego był jak dotąd trzecią w tym roku interwencją strażaków ze Zgorzelca. Wcześniej usuwali zadymienie w budynku przy ul. Turowskiej w Zgorzelcu i zwalone na drogę drzewo w Stojanowie w gm. Pieńsk.

  Dużo bardziej pracowity był sylwester. 31 grudnia strażacy wyjeżdżali do akcji 6 razy, m.in. do zerwanej linii telefonicznej w Bielawie Dolnej, łabędzia, który przymarzł na Nysie i wypadku na autostradzie A4.

  W sumie w całym roku 2010 straż pożarna ze Zgorzelca wyjeżdżała do akcji 3 054 razy, z czego 715 to były pożary, 2 232 inne interwencje i 107 fałszywych alarmów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo