Wrocławianie o OFE decydują w ostatniej chwili. ZUS dziś...

  Wrocławianie o OFE decydują w ostatniej chwili. ZUS dziś czynny dłużej (ZDJĘCIA)

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławianie o OFE decydują w ostatniej chwili. ZUS dziś czynny dłużej (ZDJĘCIA)
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Marcin Walków

  Dziś ostatni dzień składania oświadczeń w sprawie pozostania w otwartych funduszach emerytalnych. Pracownicy ZUS przyznają, że choć były na to cztery miesiące, to w ostatnich trzech dniach zgłaszają się tysiące wrocławian. Dziś centrala ZUS podjęła decyzję, że oddziały i inspektoraty będą czynne dłużej - do godz. 18.
  Inspektorat ZUS przy ul. Litomskiej we Wrocławiu nie zamknął drzwi o godz. 15. Będzie czynny do godz. 18. Tak, jak pozostałe dwie placówki we Wrocławiu - przy ul. Pretficza i Reymonta.

  Dziś pracownicy ZUS-u przy ul. Litomskiej nie liczą, ilu klientów odwiedziło ich z oświadczeniami w sprawie OFE. Wczoraj było to 1200 osób. - Dziś na pewno więcej, mamy pełne ręce roboty - mówią pracownice. Średni czas obsługi przy okienku podawany jeszcze parę dni temu przez centralę ZUS w Polsce wynosił około 5 minut. - My w tym czasie obsłużymy 10 osób. Nie ma czasu, klienci czekają - dodają.

  W inspektoracie przy ul. Litomskiej zorganizowano specjalne dwa stanowiska przy wejściu - tylko do przyjmowania oświadczeń. Do tej pracy skierowano nie tylko osoby pracujące na co dzień w okienku, ale nawet.... panie z sekretariatu.

  Do pomocy włączył się też ochroniarz. - Trzeba pomóc, więc pomagam - mówi Stanisław Predecki. Stoi przy urzędomacie i pomaga go obsługiwać.

  Dlaczego wrocławianie zostawili złożenie oświadczenia na ostatnią chwilę? - Wie pan, jak to jest... - mówi Jacek Jeziorny. Gdy pytamy o zadowolenie z obsługi, odpowiada: - Tu przebiega wszystko sprawnie. Ciekawe, czy równie sprawnie w przyszłości wypłacą mi emeryturę - śmieje się.

  Do ostatniej chwili czekała też Karolina Krzyszycha. - Byłam na wakacjach. Ale dostałam pocztą gotowy druk. Wypełniłam, przyniosłam, teraz pomagam jeszcze wypełnić mojej mamie - tłumaczy młoda wrocławianka.

  By skrócić czas załatwiania sprawy w ZUS-ie, warto przyjść z dowodem osobistym, wypełnionym i skserowanym oświadczeniem - to na kopii pracownicy przybiją potwierdzenie wpłynięcia. Po godz. 18 czynne będą urzędomaty, w których samoobsługowo można złożyć oświadczenie i wydrukować potwierdzenie. Dla najbardziej spóźnialskich - zostaje poczta na wrocławskim Rynku. Oświadczenie trzeba wysłać przed północą - liczy się data stempla pocztowego.

  Zobacz też:
  ZUS czy OFE? Ostatnie godziny na decyzję, a strona internetowa ZUS raz działa, raz nie

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zastanawia co jest mniej bolesne: bankructwo zus-u i przywilejow ktore za nim jak ...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ....smrod sie ciagna, czy utrata oszczednosci wielu z nas,ktorzy juz nie maja sily by stoczyc kolejna batalie z pazernymi urzednikami panstwowymi,ktorym stolki zusowskie i ministerialne...rozwiń całość

   ....smrod sie ciagna, czy utrata oszczednosci wielu z nas,ktorzy juz nie maja sily by stoczyc kolejna batalie z pazernymi urzednikami panstwowymi,ktorym stolki zusowskie i ministerialne przyrosly... przeciez ta zmiana nie z powodu wysokosci emerytur czy prawa do jej otrzymania ... to zwykla kosmetyka ktora umozliwi przesuniecie katastrofy finansow w czasie... zastanawia brak wypowiedzi jeszcze w jednej kwestii: ile miejsc pracy po tej reformie ubedzie? przeciez fundusze ktos obslugiwal? i nie sa to osoby kiepsko wyksztalcone,ktorym sie wmowi w pup-ie koniecznosc kolejnych kursow doksztalcajacych z jezdzenia myszka po ekranie czy obslugiwania kasy fiskalnej... nie beda kawy i kanapek podawac... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zawiedziona

   zawiedziona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   haha dobre sobie "stoją przy urzędomacie i pomaga..." chyba przeczytać kartkę "Awaria" Wczoraj ani urzędomat na Litomskiej ani na Pretficza nie działały. Straciłam 2h na podróże - koniec końców...rozwiń całość

   haha dobre sobie "stoją przy urzędomacie i pomaga..." chyba przeczytać kartkę "Awaria" Wczoraj ani urzędomat na Litomskiej ani na Pretficza nie działały. Straciłam 2h na podróże - koniec końców zarobiła poczta.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do zawiedziona

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   trzeba było czekać dłużej ze złożeniem wniosku

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Won z przymusem

   Obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Jedno wielkie WON! z przymusem oszczędzania. Sam o siebie zadbam bez złodziejskiego OFE czy ZUS-u bankruta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobra decyzja

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Jest dużo spóźnialskich a strona internetowa nie działa. Pani z pierwszego zdjęcia bardzo sympatyczna i pomocna, pozdrawiam!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama