Ważne
  Złota piątka lekkoatletów! Wrocławianie z medalami...

  Złota piątka lekkoatletów! Wrocławianie z medalami mistrzostw Polski

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pięć złotych medali zdobyli dziś Dolnoślązacy podczas rozgrywanych w Szczecinie mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.
  Po raz dziewiąty mistrzem został Piotr Małachowski (WKS Śląsk), który rzucił dyskiem 64,15 m

  Po raz dziewiąty mistrzem został Piotr Małachowski (WKS Śląsk), który rzucił dyskiem 64,15 m ©Paweł Relikowski/zdjęcie ilustracyjne

  Złotą serię zaczęła Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław), która 400 m przez płotki pobiegła w czasie 56,98 bijąc przy okazji swój rekord życiowy.

  Wszystkie trzy medale wrocławianie zgarnęli w płaskiej rywalizacji panów na jedno kółko. Najlepszy okazał się oczywiście faworyt Jakub Krzewina. 45,11 to taki sam wynik, jaki uzyskał kilkanaście dni temu podczas kontrolnego biegu w trakcie XX Olimpiady Młodzieży. To trzeci wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, a jednocześnie najszybszy bieg Polaka na polskiej ziemi. - Trener zawsze we mnie wierzył, a ja potwierdziłem, że tamten wynik we Wrocławiu, to nie był przypadek - mówił podopieczny słynnego Józefa Lisowskiego. Srebro dla Łukasz Krawczuka (WKS Śląsk Wrocław, 45,65), który minimalnie wyprzedził na finiszu Rafała Omelkę (AZS AWF Wrocław, 45,66).

  Po raz dziewiąty mistrzem został Piotr Małachowski (WKS Śląsk), który rzucił dyskiem 64,15 m. Był jednak wściekły, bo zawody kończył w deszczu. - Nie możemy zrobić normalnego koła, tylko jakieś cuda-wianki ludzie wymyślają. Było ślisko - grzmiał.

  Tytuł mistrzyni obroniła też w skoku wzwyż Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) - na mokrym rozbiegu skoczyła 195 cm. W skoku o tyczce - ostatniej konkurencji dnia - najlepszy okazał się Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). W pierwszej próbie zaliczył 5,60. To wystarczyło.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   błąd za błędem

   janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Linkiewicz 55,98 s, i gdzie złoty medal sztafety 4x400 Śląska Wrocław?????

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo