Sierpień: festiwalowa nawałnica

  Sierpień: festiwalowa nawałnica

  Adam Kuźniarski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W środę rano z Wrocławia odjechał pierwszy pociąg z młodymi ludźmi na Woodstock (na zdjęciu). W tym roku na festiwalu wystąpi m.in. zespół Piersi, a

  W środę rano z Wrocławia odjechał pierwszy pociąg z młodymi ludźmi na Woodstock (na zdjęciu). W tym roku na festiwalu wystąpi m.in. zespół Piersi, a Acid Drinkers będzie obchodzić swoje 25-lecie ©Tomasz Hołod

  Wszystkie odcienie rocka zabrzmią w tym roku na dwudziestym Przystanku Woodstock. Na dużych scenach usłyszymy m.in. hiszpański Ska-P, Artura Rojka, a nawet Erica Prydza.
  W środę rano z Wrocławia odjechał pierwszy pociąg z młodymi ludźmi na Woodstock (na zdjęciu). W tym roku na festiwalu wystąpi m.in. zespół Piersi, a

  W środę rano z Wrocławia odjechał pierwszy pociąg z młodymi ludźmi na Woodstock (na zdjęciu). W tym roku na festiwalu wystąpi m.in. zespół Piersi, a Acid Drinkers będzie obchodzić swoje 25-lecie ©Tomasz Hołod

  Maraton festiwalowy drugiej połowy wakacji rozpoczyna się w czwartek (31 lipca) – rusza największa bezpłatna impreza w Polsce. W tym roku po raz dwudziesty startuje Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny mający świetne tradycje, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Kostrzynie nad Odrą. Od lat przyjeżdża tu półmilionowa publiczność fanów rockowego grania we wszystkich jego odcieniach.
  W czwartek (31 lipca) na dużej scenie zagrają T. Love & Goście (o godz. 15.05), o godz. 17.25 największe przeboje zaśpiewa formacja The Bill, o godz. 21.25 Budka Suflera & Goście da koncert z okazji 40-lecia zespołu. Ostatnią gwiazdą tego dnia będzie Kamil Bednarek, który zaśpiewa o godz. 1.50. W piątek na dużej scenie wystąpią m.in. Lao Che (o godz. 18.40).
  Acid Drinkers & Goście wystąpią z okazji 25-lecia Titusa i przyjaciół na scenie (o godz. 20.10).
  Gwiazdą piątkowej nocy będzie Ska-P – energiczne ska zabrzmi czterdzieści minut po północy. W sobotę, ostatniego dnia festiwalu, o godz. 17 zagra Marika & Spokoarmia. Godzinę później na scenie zabrzmi „Bałkanica”, którą zagra oczywiście zespół Piersi. Największą gwiazdą tego wieczoru będzie Manu Chao – wystąpi o północy.

  OFF Festival Katowice  Również jutro rozpoczyna się OFF Festival Katowice 2014. Pierwszego dnia festiwalu wystąpią między innymi: Artur Rojek (na scenie Kato.Bar o godz. 19), amerykański zespół Earth czerpiący z twórczości takich grup, jak Black Sabbath i Velvet Underground (na scenie w parafii ewangelicko-augsburskiej o godz. 23.30). W piątek na scenach Off-u usłyszymy między innymi zespół Kobiety (na scenie mBank o godz. 19.40).
  Jedna z głównych gwiazd tego dnia – Michael Rother Presents the Music of Neu! And Harmonia, alternatywno-rockowy zespół, którym zachwyca się Iggy Pop, a David Bowie zaproponował mu produkcję kolejnego albumu, wystąpi na Scenie Leśnej o godz. 23.
  Libańska formacja Je-rusalem in My Heart zaprezentuje arabskie brzmienia muzyki alternatywnej w sobotę o godz. 23.05 na Scenie Eksperymentalnej katowickiego Off-u.
  Noon, znany producent muzyki hip-hopowej, który od kilku lat wspiera twórców muzyki elektronicznej, zagra na instrumentach klawiszowych na Scenie Leśnej o godz. 23.05.
  65DaysOfStatic, formacja grająca alternatywny rock (Robert Smith, wokalista The Cure, po usłyszeniu ich występu, zaprosił do wspólnej trasy koncertowej), wystąpią w niedzielę o północy.
  Karnet na festiwal kosztuje 250 zł, na jeden dzień 120 zł. Miejsce na festiwalowym polu namiotowym na imprezę kosztuje 60 zł.
  a W sierpniu czekają nas jeszcze dwudniowy (15 i 16 sierpnia) 9. Electrocity with Eska – festiwal muzyki elektronicznej w Lubiążu. Największą gwiazdą festiwalu będzie Eric Prydz, autor słynnego przeboju „Call on me” – wystąpi 16 sierpnia. Bilety na festiwal kosztują 129 zł (zwykły) i 600 zł (VIP).

  Regałowisko  Od 21 do 23 sierpnia w Bielawie odbędzie się Regałowisko – święto muzyki reagge.
  W piątek (22 sierpnia) na scenie w Bielawie wystąpi między innymi zespół DAAB i formacja Jamal. W sobotę (23 sierpnia) zobaczymy The Gladiators feat, Droop Lion, a także polski zespół Dżem. Bilet na cały festiwal kosztuje 75 zł. a

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama