Łeba chce ponownie uzyskać status uzdrowiska

  Łeba chce ponownie uzyskać status uzdrowiska

  Edyta Litwiniuk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Łeba chce ponownie uzyskać status uzdrowiska

  ©Archiwum

  Łeba ponownie stara się o zlokalizowanie na swoim terenie dzielnicy uzdrowiskowej, tym razem w innym miejscu. Łebscy urzędnicy i przedsiębiorcy chcą też wydłużenia sezonu na cały rok.
  Łeba chce ponownie uzyskać status uzdrowiska

  ©Archiwum

  Przypomnijmy, że takie inicjatywy już podejmowano względem terenów wzdłuż ul. Nadmorskiej, od ośrodków Zdrowotel i Słowiniec w stronę wschodnią. Tam jednak sprzeciwili się właściciele działek zlokalizowanych na terenie byłej jednostki wojskowej.

  Teraz miasto opracowało kolejną koncepcję dzielnicy uzdrowiskowej i zmieniło jej obszar. Miałaby się ona zaczynać od wspomnianych ośrodków, ale iść na zachód miasta, przez tereny na tyłach ul. Turystycznej po były ośrodek wypoczynkowy Iskra.

  - To jest zupełnie nowa dzielnica - mówi burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński. - W związku z tym, że właściciele działek na terenie byłego ośrodka wojskowego nie chcą tam dzielnicy uzdrowiskowej, nie mieliśmy wyboru i zmieniliśmy jej lokalizację.
  Starania o ustanowienie na terenie miasta dzielnicy uzdrowiskowej popierają łebscy radni. - Mamy świadomość, że trzeba zrobić coś, żeby przedłużyć sezon w Łebie - mówi Krzysztof Szumała, przewodniczący Rady Miejskiej w Łebie.

  Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy są zadowoleni z tych starań. - Dzielnica uzdrowiskowa niesie ze sobą pewne ograniczenia i nie każdemu one pasują - mówi Czytelnik.

  Czytaj więcej na ten temat w weekendowym (26,27.07.2014 r.) wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" lub kupując e-wydanie gazety.

  e.litwiniuk@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama