Wrocław: CBŚ zlikwidowało magazyn. Nielegalne papierosy...

  Wrocław: CBŚ zlikwidowało magazyn. Nielegalne papierosy między napojami dla dzieci

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  CBŚ zlikwidowało magazyn z nielegalnymi papierosami. Ukryte w paletach z napojami dla dzieci miały trafić do Wielkiej Brytanii.
  Zlikwidowany magazyn, przechwycone nielegalne papierosy o wartości rynkowej pół miliona złotych oraz zatrzymane dwie osoby, to efekt akcji przeprowadzonej we Wrocławiu przez policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ponad 810 tys. sztuk papierosów ukryto w paletach z napojami owocowymi dla dzieci.

  Kiedy funkcjonariusze weszli na teren magazynu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Podejrzani przepakowywali właśnie papierosy do dalszego transportu. Obaj są mieszkańcami Dolnego Śląska, wcześniej notowano już ich za podobne przestępstwa.

  Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Teraz grozi im do 3 lat więzienia i wysokie kary finansowe. Obaj mężczyźni decyzją sądu, na wniosek prokuratury, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

  Ostatnie działania CBŚ są kontynuacją akcji policjantów, wymierzonej w przestępczość akcyzową. W październiku 2013 roku zlikwidowano na Dolnym Śląsku nielegalną fabryka papierosów, a w lutym krajalnię nielegalnego tytoniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama