Lista subiektywnych życzeń dla polityków, czyli także dla...

  Lista subiektywnych życzeń dla polityków, czyli także dla nas

  Paweł Fąfara

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Za minionym rokiem tęsknić nie będziemy. Bo choć oczywiście dla wielu z nas przyniósł w osobistym wymiarze wiele dobrego, to w skali makro z powodu katastrofy prezydenckiego samolotu i tego, co się potem działo wokół tej tragedii, był to przecież rok upiorny. Taki, co to lepiej, żeby nigdy się nie powtórzył.
  Lista subiektywnych życzeń dla polityków, czyli także dla nas

  ©Polskapresse

  Do tego powódź, finansowe kłopoty budżetu, dwie ciężkie zimy. A i w świecie nękanym kryzysem gospodarczym, groźbą rozpadu Unii Europejskiej, naznaczonym ekologiczną katastrofą u wybrzeży USA, ciągłą groźbą terrorystycznych ataków, a ostatnio nawet wojną w Azji raczej przybywało powodów do zmartwień niż optymizmu na przyszłość.

  Jak zawsze można oczywiście powiedzieć, że ta szklanka jest do połowy pełna. Polska gospodarka rosła wbrew czarnowidzom. Mimo smoleńskiej tragedii państwo nawet na chwilę nie znalazło się w kryzysie. Obywatelskich emocji nie udało się wykorzystać do jakiegoś fundamentalnego podzielenia społeczeństwa, które uniemożliwiałoby, niezależnie od poglądów, współpracę w przyszłości.
  Dorzućmy do tego udane, bo wygrane w dużym stopniu przez lokalnych działaczy wybory samorządowe. I równie udane prezydenckie, bo kandydat, który udawał przemianę i głosił tylko na użytek kampanii poglądy, z którymi się nie zgadza, jednak przegrał.

  Przybliżamy się więc powoli do normalności. Mozolnie budujemy państwo, przechodząc dzielnie i godnie nawet przez wielkie tragedie, choć tło tego roku na zawsze pozostanie w czarnym, żałobnym kolorze.
  Mimo to, albo może właśnie dlatego, zamiast wracać do szczegółowego roztrząsania tego, co już za nami, tradycyjnie proponuję Państwu spojrzenie w przyszłość. To, co nas straszyło, zostawmy kronikarzom, sami skupiając się na scenariuszach, których w nadchodzącym roku moglibyśmy sobie od polityków życzyć. To nie grzech w świąteczno-noworocznym okresie dać ponieść się marzeniom.

  Zacznijmy od tych, którzy nami rządzą, bo od nich najwięcej zależy. Premierowi i jego współpracownikom życzę roku zwrotu. Zwrotu w myśleniu i zwrotu w działaniu. Żeby on, kiedyś liberał, a dziś socjalny liberał, choć trochę wrócił do korzeni i nie bał się docisnąć śruby. W budowie dróg, w służbie zdrowia, ale przede wszystkim w finansach.

  W zwrot przed wyborami nie wierzę. Ale jeśli PO znów będzie po nich główną siłą w parlamencie, a Donald Tusk pozostanie premierem, życzę mu, aby zdecydował się na nowe otwarcie, na śmiałe reformy. Nie dla ładnego hasła, ale po to, aby nie narażać Polski i Polaków w przyszłości na scenariusz węgierski czy grecki. I aby zielona wyspa Europy, z której premier, i słusznie, był tak dumny, pozostała nią w przyszłości.
  Od rządzących nie mniej ważna jest oczywiście prawdziwa opozycja jako doping, ale też potencjalna nowa władza. Dlatego opozycji życzę, aby w końcu pozbierała się i stała się siłą, z którą Platforma Obywatelska mogłaby potencjalnie przegrać.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   xx

   xxxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Wiecej optymizmu ! To prawda, ze liberalstwo niszczy Polske i UE, ale przeciez nasz premier Tusk gra wspaniale w futbol !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   x

   hanka z wa-wy 4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Kiedy w Krakowie (Sodomie) sped pedalow ???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teoretycznie ma pan rację,ale sadząc po komentach spora część społeczeństwa wolalaby życ w bezustann

   ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   Są niereformowalni.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OKAZUJE się

   sa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   że granice idiotyzmu u p.Fąfary są gumowe! Niech takich wykształciuchów jak on szlag w Nowym Roku jak najwcześniej trafi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fąfi

   uli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   pora odejsc.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja mówię że :

   Widukind (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   Faktem jest i to powszechnie znanym że Times stał się bojówką typu bolszewicko - nazistowskiego obecnego reżimu ciemniaków. A funkcjonariusz reżimu Fąfara jest tu dobitnym przykładem. Innym...rozwiń całość

   Faktem jest i to powszechnie znanym że Times stał się bojówką typu bolszewicko - nazistowskiego obecnego reżimu ciemniaków. A funkcjonariusz reżimu Fąfara jest tu dobitnym przykładem. Innym przykładem są niedawne czystki w redakcji . Lecz rozumiem Wasz problem : jakiś fuhrer z Germanpresse wydaje swoje polecenia, telefon z PO powoduje POpłoch a telefon z Czerskiej przerażenie. Rozwalił Pan Timesa wręcz wzorowo. A szkoda bo zapowiadało się nieźle . Swoją drogą wg. internetu ma Pan 41 lat a na zdjęciu wygląda jak swój dziadek . Co się stało ?Czyżby ten z lustra napluł Panu w twarz ? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo interesujące

   Edyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Przeczytałam dwie linijki

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama