Czy w saunarium można przebywać w stroju kąpielowym?

  Czy w saunarium można przebywać w stroju kąpielowym?

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Czy w saunarium można przebywać w stroju kąpielowym?

  ©fot. Jarosław Jakubczak

  - Jestem zbulwersowana sposobem, w jaki zostałam potraktowana w saunarium we wrocławskim Aquaparku. Ceniąc sobie swoją intymność korzystałam z Basenu Thalasso w stroju kąpielowym, kiedy podpłynął do mnie jeden z panów korzystających z kąpieli i poinformował mnie, że powinnam być nago. Gdy go zlekceważyłam - udał się po obsługę. Pani z obsługi poinformowała mnie o zakazie przebywania w basenie w stroju kąpielowym - pisze do nas Czytelniczka.
  Czy w saunarium można przebywać w stroju kąpielowym?

  ©fot. Jarosław Jakubczak

  Na pytanie dlaczego i wskazanie, że regulamin nie zabrania (chodzenia w stroju przyp. red.), obsługa odpowiedziała, że owszem, ale regulamin dotyczy saun, a przy wejściu do niecki basenu wisi plansza informacyjna o konieczności korzystania z kąpieli nago, a moje przebywanie w basenie w stroju kąpielowym narusza zasady higieny. Wobec tego nie pozostało mi nic innego, jak opuścić strefę saun. Wyjaśnienia obsługi wydają się niedorzeczne, ponieważ po wyjściu w z sauny mogę skorzystać z co najmniej 10cio-krotnie mniejszego niż basen saunarium jacuzzi w strefie rekreacyjnej. Jakoś takiego zakazu nie ma. Aquapark nie troszczy się o bezpieczne i higieniczne korzystanie z kąpieli osób przebywających w strefie rekreacyjnej zabraniając wprost nagich kąpieli? Jest mi przykro z powodu zaistniałego zdarzenia i że Aquapark nie walczy z ogólną opinią po co przychodzi się do saunarium, tylko daje potwierdzenie na ich prawdziwość. Dlaczego pracownicy Aquaparku tracą energię na przepędzanie dziewczyny w stroju kąpielowym, a pozostają bierni na masowo mizdrzące się i niejednokrotnie uprawiające w basenie seks parki - bardziej higieniczne? Czy tylko dla mnie sytuacja jest kuriozalna? - pisze Czytelniczka.


  Sprawą zajęła się reporterka Weronika Skupin.

  O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy wrocławski Aquapark. Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy, jest bardzo obszerna. W wielkim skrócie, Aquapark mówi wprost, że regulamin zabrania korzystania z jacuzzi w saunarium w stroju kąpielowym. Tłumaczy też dlaczego.

  – Poruszona przez Panią kwestia to wbrew pozorom nie tylko indywidualny przypadek braku satysfakcji ze strony klienta, lecz także szerszy temat, dotyczący ogólnie filozofii korzystania z saunarium – mówi Anna Hejno, rzecznik prasowy Aquaparku Wrocław.

  Jak tłumaczy, najpełniej korzystamy z wszelkich dobrodziejstw jakie daje nam sauna, jeśli przebywamy w niej nago. Wśród korzyści eksperci wymieniają m.in. oczyszczanie organizmu, pozbywanie się zalegających w ciałach toksyn i hartowanie odporności na choroby, poprawę kondycji skóry, wspieranie procesu odchudzania itp.

  – Argumenty na rzecz ortodoksyjnej - "nagiej" kultury saunowej można podzielić na dwie grupy. Wśród pierwszych wymienić należy przede wszystkim omówione powyżej korzyści zdrowotne, które w tym wariancie po prostu odczujemy pełniej. Dlatego serdecznie zachęcamy do korzystania z pomieszczeń saunowych nago, choć ostateczną decyzję pozostawiamy klientom - tłumaczy Hejno.

  Zaznacza też, że jest jeszcze jeden, o wiele ważniejszy powód. – Druga kwestia dotyczy higieny i bezpieczeństwa pozostałych użytkowników saunarium. O ile bowiem samo korzystanie z saun w kostiumie kąpielowym obniża jedynie nasz komfort, to korzystanie z przestrzeni wspólnych, takich jak na przykład Basen Thalasso, może mieć poważniejsze konsekwencje. Proces saunowania pozwala uwolnić z naszych ciał toksyny, które wraz z potem wnikają w materiał kostiumu kąpielowego i rozprzestrzeniają się w wodzie, w której relaksują się inni klienci. Dlatego też obsługa saunarium zwraca szczególną uwagę na egzekwowanie konieczności nagości w basenie, o którym to zresztą przepisie uprzedzają odpowiednie tabliczki.

  Wiele saunariów przestrzega, że strój czy ręcznik tamujące odpływ potu z gruczołów łojowych mogą spowodować wysypkę, gdyż organizm pozbywa się w saunie toksyn. To także dlatego po wizycie w saunie należy opłukać się w strefie schładzania - taki zimny prysznic hartuje ponadto nasze ciało.

  Seks w saunarium? Czytaj na następnej stronie

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (181)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sauna

   janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

   wczoraj byliśmy z zoną w saunach oczywiście nago i nie zauważyliśmy nic nienormalnego oprócz ludzi poowijanych jak kokon i siedzących tak w saunach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hipokryci po obu stronach

   malarz akrobata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 13

   Jak zawsze przy kontrowersyjnych tematach pojawia się zgraja "najlepiejwiedzących", którzy próbują ustawiać innych i wytykać im zaściankowość. Wchodzenie w stroju kąpielowym do sauny jest...rozwiń całość

   Jak zawsze przy kontrowersyjnych tematach pojawia się zgraja "najlepiejwiedzących", którzy próbują ustawiać innych i wytykać im zaściankowość. Wchodzenie w stroju kąpielowym do sauny jest bezsensowne, ale w ręczniku jak najbardziej ma sens. Oddziela on moje ciało od siedzisk zapoconych przez poprzedników.
   Nie rozbawiajcie więc nas tekstami ile to razy byliście na Zachodzie i co widzieliście, bo się ośmieszacie. Jeśli właściciel/zarządca jasno nie zaznacza, że do sauny tylko nago, to nikt normalny nie oburza się na tych, co owijają sobie tyłek ręcznikiem. Odnoszę wrażenie, że nudyści próbują na siłę zrobić nudystów z reszty ludzi w imię tylko sobie znanych "zasad" saunowania.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Buraki i tak nie zrozumieja ze do sauny nie idzie sie pokazac, tylko odpoczac

   wroclove (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 15

   Dziunie chcialyby sie pokazac nie pokazujac i mysla ze najlepiej tam gdzie jest duzo osob. Z tym ze te osoby co przychodz do sauny to nie chca ogladac tylko sie relaksowac. I tak wszyscy delikatnie...rozwiń całość

   Dziunie chcialyby sie pokazac nie pokazujac i mysla ze najlepiej tam gdzie jest duzo osob. Z tym ze te osoby co przychodz do sauny to nie chca ogladac tylko sie relaksowac. I tak wszyscy delikatnie zapuszczaja zurawia ale kazdy wie ze to nie oto w saunie chodzi. Jak sie babsztyowi nie podoba to niech sobie idzie gdzies indziej, pustostanu nikt zalowac nie bedziezwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikt tam nie chodzi popatrzeć ...

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 11

   Dokładnie, ludzie tam przychodzą odpoczywać po tygodniu pracy, nikogo nie obchodzi kto w czym wchodzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikt tam nie chodzi popatrzeć ...

   Kuba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

   Jezu, przestańcie z tym pokazywaniem się już, ludzie tam chodzą po całym tygodniu zap****ania w pracy żeby odpocząć, ja jak tam jestem, nie mam siły głowy podnieść, mam gdzieś kto wchodzi i w czym....rozwiń całość

   Jezu, przestańcie z tym pokazywaniem się już, ludzie tam chodzą po całym tygodniu zap****ania w pracy żeby odpocząć, ja jak tam jestem, nie mam siły głowy podnieść, mam gdzieś kto wchodzi i w czym. Byle by sie zachowywał ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Będzie więcej takich sytuacji

   Małgorzata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 9

   Powinno się przywrócić zakaz wchodzenia w stroju!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma co się wstydzic

   radosny edzio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

   A co dziewczyny wstydzicie się swoich myszek? Ładnie je wydepilować i jazda do sauny - ja tam już na was czekam z lubieżnym uśmiechem na twarzy:)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   20 sekund, tyle

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 4

   Ciekawe czy był byś taki kozaczek jak już bym przy Tobie stanęła nago w ten saunie, siedzi jakiś stary pryszczaty dziad i kozaczy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty staniesz mi nago a mi stanie na to

   radosny edzio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 20

   No jeśli jesteś paskudna to bym uciekł. Z góry uprzedzam! Lecz jesli jesteś zgrabna i figlarna to mój lubieżny usmiech by się powiększył:)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przez takich jak ty są wtorki dla kobiet

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

   I własnie dlatego nie powinni cie tam wpuszczać w ogóle.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co ja na to poradzę...

   radosny edzio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 12

   ...że uwielbiam molestować kobiety, czy coś w tym złego? Mam erekcję non stop i muszę coś z tym zrobić, nie? Ania, wyluzuj. Napewno twoja myszka byłaby w moim typie, czuję to:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   typowo polskie zawsze ściśnięte pośladki ...

   saunowicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 12

   w większości świata z saun korzysta się nago
   a problem naszej mentalności, to szereg zahamowań, kompleksów
   i niestety syndromu psa ogrodnika ...

   pozdrawiam wszystkich!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oszust

   marco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jesteś ignorantem albo kłamcą. W większości saun na świecie saunie się w parę. Niemcy czy Austria to nie cały świat

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikt nie zmusza do rozbierania się!

   Bartosz K. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 3

   Większość ludzi, co pisze takie g****** teksty nigdy nie była na saunie.
   A w przypadku tej Pani, czy ona nie wie, że nikt jej nie zmusza do pokazywania się nago? Jeśli chciała posiedzieć w Jacoozi...rozwiń całość

   Większość ludzi, co pisze takie g****** teksty nigdy nie była na saunie.
   A w przypadku tej Pani, czy ona nie wie, że nikt jej nie zmusza do pokazywania się nago? Jeśli chciała posiedzieć w Jacoozi w stroju, mogła iść pod prysznice opłukać się, ubrać strój i spokojnie przejść do Jacoozi w strefie rekreacyjnej.

   Bo powiedźmy sobie szczerze, ŻEBY POPRAWNIE KORZYSTAĆ Z SAUNY NIE TRZEBA SIĘ OBNAŻAĆ, można korzystać ze specjalnych nakryć typu ręczniki, prześcieradła, czy szlafroki, które zasłaniają więcej niż strój i nie kłócą się z zasadami saunowania.

   Więc argumenty, że ktoś ceni swoją prywatność, są po prostu inwalidami. Natomiast proszę zwrócić uwagę na to, że osoby wchodzące w ubraniu, krepują bardzo innych, którzy siedzą nago!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znalazł się fachowiec

   normalny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Nie masz pojęcia o saunowaniu !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kraj idiotów

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 33

   to jest giga kretynizm w aquqparku, stare sapiące dziady i stare obwisłe baby nie odrywają od ciebie wzroku. a sami siedzą z rodziawionymi bobrami i wiszącymi torbami. to jest tak durne że się w...rozwiń całość

   to jest giga kretynizm w aquqparku, stare sapiące dziady i stare obwisłe baby nie odrywają od ciebie wzroku. a sami siedzą z rodziawionymi bobrami i wiszącymi torbami. to jest tak durne że się w pale nie mieścizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nago

   nudysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   to oczywiste ze w saunie tylko nago najlepiej bez niczego nawet bez ręcznika trzeba czuć się swobodnie nie ma czego się wstydzić


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   higiena

   naturystka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   swobodnie i owszem ale ręcznik pozwala utrzymać zasady higieny. sól z potu w takiej saunie zostaje na deskach i nie raz można zauważyć nawet tworzące się kryształki soli. to nie jest przyjemne...rozwiń całość

   swobodnie i owszem ale ręcznik pozwala utrzymać zasady higieny. sól z potu w takiej saunie zostaje na deskach i nie raz można zauważyć nawet tworzące się kryształki soli. to nie jest przyjemne wycierać się w czyjś pot. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak Ci nie pasuje, to nie chodź

   Kuba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 3

   Ja tam chodzę 2-3 razy w tygodniu i nie wiedziałem niczego takiego. Może po prostu przestań ludziom między nogi zaglądać? Rozumiem, że jak będziesz stary, to się zamkniesz w domu i nie wyjdziesz...rozwiń całość

   Ja tam chodzę 2-3 razy w tygodniu i nie wiedziałem niczego takiego. Może po prostu przestań ludziom między nogi zaglądać? Rozumiem, że jak będziesz stary, to się zamkniesz w domu i nie wyjdziesz już nigdzie, żeby nie gorszyć innych? Ja podziwiam tych starszych ludzi, że dbają o siebie jeszcze.

   Bo może nie wiesz, ale tak wygląda ciało na starość i ciesze się, że teraz jesteś piękny i wspaniały i aż się chce na Tobie zawiesić oko, normalnie mały książę, ale nie będziesz taki zawsze.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JAK SAUNA TO W SPA

   MALGORZATA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 34

   BZDURA....JEZDZE PO ROZNYCH SPACH I 99 % LUDZI OKRYTYCH JEST RECZNIKIEM ALBO MAJA SPECJALNY STROJ DO SAUNY ...TYLKO ZBOCZUCHY UDAJA WYLUZOWANYCH. IDAC DO SAUNY MAM SIE ODPREZYC A NIE OGLADAC...rozwiń całość

   BZDURA....JEZDZE PO ROZNYCH SPACH I 99 % LUDZI OKRYTYCH JEST RECZNIKIEM ALBO MAJA SPECJALNY STROJ DO SAUNY ...TYLKO ZBOCZUCHY UDAJA WYLUZOWANYCH. IDAC DO SAUNY MAM SIE ODPREZYC A NIE OGLADAC OBWISLE FLAKI.....I CHLOPOW OBLIZUJACYCH SLINE...FUJ....ABSOLUTNIE NIE NAGO !!!!! JAKA HIGIENA JAK MU KAPIE SPERMA....LUDZIE OPANUJCIE SIE TO JEST SAUNA PUBLICZNAA NIE PLAZA NUDYSTOW...BYLAM RAZ W AQAPARKU WE WROCLAWIU W STREFIE SAUN OBRZYDZILAM SIE WIDOKAMI I TERAZ KORZYSTAM TYLKO ZE STREFY SAUN W SPA ...KULTURA I INTYMNOSC TAK MOZNA BYC ROWNIEZ WYLUZOWANYM W RECZNICZKU...POLECAM SPA....MALGORZATAzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   problem

   naturystka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   jeśli obrzydza cię widok obwisłego ciała to nie patrz na siebie. jeśli masz problemy z płcią przeciwną to zapraszam do aqua we wtorek. jest to dzień tylko dla kobiet i nie będziesz musiała oglądać...rozwiń całość

   jeśli obrzydza cię widok obwisłego ciała to nie patrz na siebie. jeśli masz problemy z płcią przeciwną to zapraszam do aqua we wtorek. jest to dzień tylko dla kobiet i nie będziesz musiała oglądać pocących się samców... w 110st. każdy struj kompielowy zacznie parzyć i to nie jest zadrowe. poczytaj o rzymianach zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sauna jest sauną a nie zakonem

   saunafan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Do sauny nie chodzi się rozglądać i oglądać tylko relaksować!! Sauna jest miejscem gdzie mogę sobie być nago i będę!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zboki są fajne

   nagi bywalec sauny z ciągłą erekcją (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Lubię zboki ale tylko płci żeńskiej. Zboków męskich nie toleruję. A jesli chodzi o zboczone kobietki to i owszem, jak najbardziej, zapraszam. Jesteście mile widziane:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brak kultury komplenty

   Gosia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

   Bo jestes zbokiem, po cholere sie gapisz innym miedzy nogi? Nie chcesz wiedziec to sie nie gap. I nie drzyj sie tutaj na nas

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sauna

   Bun (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 15

   Sauna jest miejscem gdzie przebywa się nago.Jeśli ktoś tego nie akceptuje to niech się do sauny nie wybiera.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sauna

   marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Sauna jest miejscem publicznym, aquapark tym bardziej
   Nie masz prawa nikomu narzucać swej moralnościa wwłaściwie jej braku. Paragraf 140 kodeksu karnego
   Przeczytaj może coś zrozumiesz.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ehh

   max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

   to chyba niebylas w saunach buhahahahahaha widac ze mocher z ciebie wychodzi jak ci sie niepodobaja widoki to zamknij oczy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a tymczasem w kazda srode

   kibic WKS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   w saunie na Teatralnej mozna poznac fajnych chlopakow ;-p


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to jakaś propozycja?

   kibic ŁKS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   A poślady masz ciasne czy luźne, wrobione już?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama