Świadkowie Jehowy od piątku w Hali Ludowej. Kierowcy staną w...

  Świadkowie Jehowy od piątku w Hali Ludowej. Kierowcy staną w wielkim korku

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Do tej pory kongres świadków Jehowy odbywał się na Stadionie Miejskim. Nawet tutaj podczas dojazdów nie brakowało korków na obwodnicy autostradowej
  1/8
  przejdź do galerii

  Do tej pory kongres świadków Jehowy odbywał się na Stadionie Miejskim. Nawet tutaj podczas dojazdów nie brakowało korków na obwodnicy autostradowej ©Fot. Janusz Wójtowicz / Polskapresse

  Chcecie się wybrać w ten weekend całą rodziną na spacer po parku Szczytnickim wokół Pergoli, na pokaz fontanny multimedialnej albo do zoo? Radzimy zaparkować swój samochód nieco dalej i przejść kawałek, skorzystać z usług komunikacji miejskiej a najlepiej... uzbroić się w cierpliwość. Czeka nas stanie w korku i spore nerwy. Od piątku do niedzieli w Hali Ludowej trwa kongres świadków Jehowy. Komunikacyjny paraliż rozpocznie się już jutro z samego rana. Na godzinę 9.20 w hali ma się stawić nawet 9 tysięcy osób!
  Na kongres przyjedzie od 6,5 do 9 tysięcy osób. Wstęp jest wolny, stąd trudno oszacować dokładną liczbę uczestników. Kongres będzie trwał w piątek 18 i sobotę 19 lipca od 9:20 do 17, a w niedzielę 20 lipca w godz. 9:20-16. Uroczysty chrzest rozpocznie się w sobotę o godz. 12.

  Już w piątek z samego rana na dojazdach do Hali Ludowej czekają nas spore korki. Przede wszystkim zablokowana będzie ul. Wróblewskiego i objazdy zamkniętej Curie-Skłodowskiej. Zwężony jest most Zwierzyniecki. Gdzie zaparkuje 9 tysięcy osób?

  CZYTAJ TAKŻE: REMONT MOSTU ZWIERZYNIECKIEGO NA PÓŁMETKU. JEŹDZIMY PO NOWYM ASFALCIE (ZOBACZ ZDJĘCIA)

  Na pewno nie w nowym parkingu przy Hali Ludowej, który choć wygląda na zakończony, nie jest jeszcze czynny. Jego otwarcie zaplanowano na 1 sierpnia i nie zaparkujemy tam auta wcześniej. Pozostaje nam ok. 300 miejsc parkingowych na pobliskich ulicach: Parkowej, Wystawowej i Mickiewicza oraz ok.50 miejsc przy zoo przy ul. Wróblewskiego. Nie zaparkujemy przy ul. Kopernika. Nieco dalej auto zostawimy na pobliskiej ul. Edwarda Wittiga (wzdłuż ulicy), gdzie do Hali Ludowej pieszo dojdziemy w 5 minut. Ale to również tylko kilkadziesiąt miejsc.

  To jednak zdecydowanie zbyt mało, by zapewnić komfort kilku tysiącom osób, z których większość z pewnością przyjedzie samochodami. Przypomnijmy, że świadkowie Jehowy jadą do Wrocławia na kongres także z ościennych województw: opolskiego czy lubuskiego. W rejonie Hali Ludowej trafią na spore utrudnienia w ruchu...

  Wyjazd z Hali Ludowej nie będzie należał do łatwych. Trwa remont mostu Zwierzynieckiego i ul. Curie-Skłodowskiej. Dlatego mostem Zwierzynieckim wjedziemy na Wielką Wyspę, ale wyjedziemy już objazdami przez al. Różyckiego i ul. braci Śniadeckich. W dzień kongresu (podobnie jak w zwykły dzień w godzinach szczytu) w korku na pewno stracimy nawet godzinę.

  Niestety dobrego wyjścia z tej sytuacji nie ma - hala nie jest przygotowana na przyjęcie tak wielu ludzi nie mówiąc o tym, że obok jest zoo, czy park Szczytnicki, gdzie wypoczywa wielu wrocławian.

  GDZIE W TAKIM RAZIE ZOSTAWIĆ SAMOCHÓD? - CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (65)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wrocław jest fajny

   boraks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Wrocław się zmienia. 2 tygonie temu kongres chrześcijan, dzisiaj kongres Świadków Jehowy. W kościołach katolickich - stara śpiewka.
   Jestem przeszczęśliwy, że mieszkam w tym tyglu!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bóg Was kocha i czeka na powrót.

   Nie dam się ogłupić, bo i po co? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Głupota ludzka nie zna granic. Ludźmi można manipulować i nawet skłonić ich do wysupłania kasy. Mają ludzie wiarę swych przodków, maja tradycje a szukają odmiany w jakiejś sekcie.
   To dobrze, że...rozwiń całość

   Głupota ludzka nie zna granic. Ludźmi można manipulować i nawet skłonić ich do wysupłania kasy. Mają ludzie wiarę swych przodków, maja tradycje a szukają odmiany w jakiejś sekcie.
   To dobrze, że ludzie szukają dobra ale dlaczego stawiają na spędy i cieszą się, że są w dużej społeczności?
   To powód tych spędów im są liczniejsze tym większy spokój ze ta sekta ma sens.
   Wiary nie można rozmieniać na drobne bo to jej szkodzi.Nie można sekty przeciwstawiać religii tylko dlatego ze ktoś częściej zagląda do biblii. Chodzenie po domach, odciąganie zagubionych (np na dworcach) od wiary to działanie z podszeptem szatana. Tak aktywne zdobywanie członków odbywa się poprzez wykorzystywanie wszelkich słabości ludzkich .Ludzie często są zagubieni , opuszczenie , niedowartościowani i takim się obiecuje raj w sekcie.
   Niby jest ten sam Bóg ale ludzi odciąga się od wiary ojców przez co jest wiele żalu rodziców do dzieci. Ta sekta promuje zło, bo jest nadaktywna. Granice państw i świadomość narodowa jest ścisłe związana z religia jaka na danym obszarze panuje.Jeśli odrzuci się historię i tradycję to religia staje się zbędna, a po spokój ducha ludzie udają się do psychologów i psychiatrów.
   Nie na darmo rządy dotują kościoły, które wyręczają państwo w opiece materialnej , medycznej i duchowej.
   Jeśli ktoś występuje przeciwko kościołowi regionalnemu jest głupcem, który nie rozumie ludzkich potrzeb.Jeśli ktoś buduje drugi kościół czy sektę, to ma złą wolą i wprowadza chaos.
   W laicyzującym się społeczeństwie nie jest potrzebna żadna nowa religia lub sekta.
   Ci ludzie będą cierpieć gdy się przekonają, że byli oszukiwani. Mój sąsiad czynny kiedyś świadek (udostępniał sekcie dom), dziś pije, wyrzucił żonę, kradnie i świruje.
   W życiu można eksperymentować z wieloma rzeczami, ale nie z wiarą.
   Jeśli wierzymy w Boga to nie szkodzimy rodzicom.
   Jeśli szanujemy rodziców to szanujemy ich wiarę, bo nie ma znaczenie czy to chrześcijaństwo czy buddyzm. Ważne, że skądś się wywodzimy i że mamy przekazać mądrość wielu pokoleń swoim potomkom. Bez tego żadna cywilizacja długo nie przetrwa. Niestety nasza chyba chyli się ku upadkowi, jak wiele poprzedniczek.Wiara to kontynuacja i rozwój idące w parze.
   Sekta to chaos i zło. Człowiek zawsze był otwarty na zło, a wiara to zbroja, która go przed nim chroniła. Wiara oparta na przeświadczeniu, że świadek jest lepszy niż inni to oszustwo i psychotechnika.Każdy chciałby być lepszym ale to nie takie proste i nie wystarczy przepisać się do sekty. Nasza religia bazuje na miłości. Ta sekta na pysze i niszczeniu tego co się sprawdzało przez 2000 lat. Ich bóg pochwali za odciąganie innych od wiary? Biedni oszukani ludzie.Niech was Bóg chroni, a rodzina przebaczy i przyjmie na powrót do wspólnoty.
   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   CZY ŚWIADKOWIE JEHOWY SĄ LEPSI OD POZOSTAŁYCH LUDZI?

   Jacek Zahorski

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Moi koledzy będący Świadkami Jehowy w ślad za Towarzystwem Strażnica chlubią się tym, że w dzisiejszym świecie nie ma innej społeczności o równie wysokich zasadach moralnych co Świadkowie Jehowy i...rozwiń całość

   Moi koledzy będący Świadkami Jehowy w ślad za Towarzystwem Strażnica chlubią się tym, że w dzisiejszym świecie nie ma innej społeczności o równie wysokich zasadach moralnych co Świadkowie Jehowy i z tezy tej wywodzą, że tylko przynależność do tej „ORGANIZACJI” zapewnia przebywanie w czystym moralnie społeczeństwie. Świadkowie Jehowy głoszą wszystkim, że tylko ich zbiorowość religijna jest czysta, sami siebie chwalą i wmawiają każdemu, że jest to dowód, iż są „jedynym ludem Bożym”. Wytykają jednocześnie innym związkom religijnym afery seksualne, molestowanie dzieci, homoseksualizm księży.

   Czy rzeczywiście można obronić tezę, że moralność świadków Jehowy wyróżnia ich spośród świata ?Jaka jest praktyka wśród świadków Jehowy, może głoszone nauki bardziej niż inne wspólnoty wdrażają w czyn ? Może grzechy świata omijają zbór Świadków Jehowy?

   Informacje jakie można znaleźć w tej sprawie nie potwierdzają tych pyszałkowatych i zarozumiałych twierdzeń. Na przykład: w Anglii świadek Jehowy George Arthur Cockerill gwałcił oraz napastował seksualnie kobiety i dziewczynki – a wszystko to, jak stwierdzono przed sądem, na przestrzeni 40 lat i przy wykorzystaniu ich religii do zachowania procederu w tajemnicy. Chociaż jedna z ofiar wyjawiła sprawę starszym zboru świadków Jehowy, to pomocy nie zapewniono. „The Sun” podaje, iż w związku z tym brakiem reakcji osoba ta opuściła później swoje wyznanie. Według dalszych informacji „The Sun”, poszczególne ofiary miały 10, 12 i 15 lat, kiedy Cockerill zaczął je napastować. Miał on im mówić, że jeżeli o tym opowiedzą, to zdradzą swoją religię. Obecnie George Arthur Cockerill (78 lat) został uznany winnym 32 poważnych zarzutów, w tym dziewiętnastu zarzutów o gwałt, czterech zarzutów aktywności seksualnej z dzieckiem, sześciu zarzutów czynu nierządnego z dzieckiem, zarzutu napaści seksualnej i dwóch zarzutów czynu nierządnego z dzieckiem. Sprawa wyszła na światło dzienne dopiero wtedy, kiedy jedna z kobiet opowiedziała o tym swojemu lekarzowi. Dochodzenie policji ujawniło więcej ofiar. Rzecznik świadków Jehowy poinformował, że Cockerill został wykluczony, a zatem nie jest już świadkiem Jehowy. Jednak dopuszczając się tych czynów był członkiem „nieskazitelnej ORGANIZACJI”.

   Sama Strażnica (Rok CVIII [1987] Nr 2 s. 12) przyznaje: „Kilka lat temu doszło do szokujących wykroczeń w pewnych zborach ze środkowej części Stanów Zjednoczonych. Trochę później taka sama sytuacja wytworzyła się w niektórych zborach w Europie. Okazało się, że sporo młodych osób tkwi w niemoralności, zażywaniu narkotyków i w innych niegodziwych praktykach. Nie brakło w tej liczbie dzieci nadzorców, którzy najwidoczniej przymykali oczy na wyskoki swoich latorośli. Kiedy wszystko wyszło na jaw, zostali skreśleni z listy starszych za nadużywanie udostępnionego im przywileju, a ściślej mówiąc za to, że nie zrobili właściwego użytku z posiadanej władzy”.

   Czytaj więcej: jw-ex.pl/mity...m-postepowaniu/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a stadion miejski rownie swietlistego szlaku juz sie nie nadaje by wyznawac uwielbienie?

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   tam przynajmniej sluzby ochrony, kierujac stojacymi w korku dbaly,by nie obrazali tracac nadzieje na rychly koniec nieprzyzwoitymi slowami jahwe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sekta

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

   Sekta jehowitów ośmiesza praktyki religijne, wiarę oraz duchownych Kościoła Rzymsko - Katolickiego .Tematem eksponowanym przez sektę jehowitów jest "koniec świata", zwany przez nich "końcem tego...rozwiń całość

   Sekta jehowitów ośmiesza praktyki religijne, wiarę oraz duchownych Kościoła Rzymsko - Katolickiego .Tematem eksponowanym przez sektę jehowitów jest "koniec świata", zwany przez nich "końcem tego systemu rzeczy".było tak wiele już „końców swiata“, że niektórzy znawcy ich nauk charakteryzują tę organizację stwierdzeniem: "Co trzy lata koniec świata".Zapomnieli chyba o słowach Jezusa, że dnia i godziny nikt nie zna prócz Ojca"zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sekta

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

   Mason Pastor Russell był Założycielem Towarzystwa Strażnica.
   Swoją naukę opierał przede wszystkim na wpajaniu nienawiści do Kościoła Katolickiego.
   Nie pojmował, jak Chrystus mógł na krzyżu modlić...rozwiń całość

   Mason Pastor Russell był Założycielem Towarzystwa Strażnica.
   Swoją naukę opierał przede wszystkim na wpajaniu nienawiści do Kościoła Katolickiego.
   Nie pojmował, jak Chrystus mógł na krzyżu modlić się za oprawców.
   Uważał to za bzdurę.
   O sobie miał wielkie mniemanie i twierdził, że przed nim Bóg nie ma żadnych tajemnic. Wszystko chciał pomieścić w swojej głowie, natomiast to co się mu nie mieściło, postanowił wykreślić z Pisma Świętegozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sekta

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

   Celem sekty jehowitów jest to, żeby obrzydzić katolikom prawdziwą Bożą wiarę.Dlatego ośmieszają praktyki religijne, wiarę oraz duchownych Kościoła Rzymsko - Katolickiego.Gdy przyjdą do Was...rozwiń całość

   Celem sekty jehowitów jest to, żeby obrzydzić katolikom prawdziwą Bożą wiarę.Dlatego ośmieszają praktyki religijne, wiarę oraz duchownych Kościoła Rzymsko - Katolickiego.Gdy przyjdą do Was świadkowie Jehowy to jeśli nie jesteś katoliku przygotowany na ich pokrętne wywody to pogoń to bractwo i nie miej żadnych skrupułów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sekta jehowitów

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Prawie 80% jehowitów w Polsce to ludzie którzy byli wcześniej katolikami. Są to ludzie którzy będąc katolikami nie pielęgnowali swojej wiary katolickiej . Rodzice tych odstępców nie ukorzenili ich...rozwiń całość

   Prawie 80% jehowitów w Polsce to ludzie którzy byli wcześniej katolikami. Są to ludzie którzy będąc katolikami nie pielęgnowali swojej wiary katolickiej . Rodzice tych odstępców nie ukorzenili ich w wierze w katolicyzmie..
   Tak wiec katolicy zamiast utwierdzać się w swojej wierze dają się uwieść ludziom którzy opuścili KK i weszli jak w masło do sekty jehowitów.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   slaba wiara

   świadek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Bardzo słaba wiara ta katolicka.Pełne więzienia katolików.Pisma nie znają.Popisują się tylko analfabetyzmem-jacy to oni mądrzy!!!Po co się ośmieszać???Czy nie lepiej szukać Boga,do puki można Go...rozwiń całość

   Bardzo słaba wiara ta katolicka.Pełne więzienia katolików.Pisma nie znają.Popisują się tylko analfabetyzmem-jacy to oni mądrzy!!!Po co się ośmieszać???Czy nie lepiej szukać Boga,do puki można Go znależć???!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ich dziadowie

   Gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

   pewnie w grobie się przewracają że narodzili takich co odwrócili się od kościoła i krążąc po domach polskich katolików niszczą opinię świetnemu Kościołowi Katolickiemu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   taki jeden (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   a księża pedofile niszczą opinię najbardziej ze wszystkich osób na całym świecie, obłuda i fałsz! bank watykański, zakonnice w Częstochowie które mają dzieci z księżami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ten sam kongres

   krzychu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   był w miniony weekend w Warszawie, świetna organizacja nie ma paniki do obaw :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama