Świdnica: Radni walczą o obwodnicę - napisali do Ministra...

  Świdnica: Radni walczą o obwodnicę - napisali do Ministra Infrastruktury

  MM

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 nie zawiera budowy południowej obwodnicy Świdnicy, choć początkowo droga miała się tam znaleźć.
  Niestety obwodnica, która rozładowałaby ruch tranzytowy przez Świdnicę na trasie Wrocław - Wałbrzych, wypadła z projektu z powodu oszczędności. Dlatego radni postanowili napisać do ministra.

  Oto treść listu:
  Sz. Pan Cezary Grabarczyk
  Minister Infrastruktury

  Szanowny Panie Ministrze!
  W związku ze skierowaniem do konsultacji społecznych opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, w imieniu własnym, jak i mieszkańców miasta i powiatu świdnickiego, My - Radni Rady Miejskiej w Świdnicy, zwracamy się z apelem o uzupełnienie listy zadań, których realizacja przewidywana jest po roku 2012 (załącznik nr 2 do Programu) o obwodnicę Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.


  Obejście Świdnicy, mimo 10-letnich starań władz samorządowych i znacznego zaawansowania prac projektowych, nie znalazło się na wymienionej liście. Dlatego, uznaliśmy za swój obowiązek zwrócenie się do Pana Ministra o ujęcie naszej obwodnicy w stosownym wykazie.

  Ponieważ przedmiotowa inwestycja ma zasadnicze znaczenie dla układu komunikacyjnego oraz rozwoju gospodarczego regionu i jest przedmiotem naszej szczególnej troski, zwracamy się do Pana o poparcie naszego postulatu o wyasygnowanie środków na sfinansowanie dokumentacji technicznej, a w konsekwencji budowy obwodnicy południowej Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35.

  Z poważaniem,
  Joanna Gadzińska

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama