Wrocław: Tysiące złotych kar za plakaty wyborcze

  Wrocław: Tysiące złotych kar za plakaty wyborcze

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Urzędnicy wyliczyli koszty usunięcia nielegalnie naklejonych plakatów. Przed wyborami samorządowymi komitety umieściły je bowiem także w niedozwolonych miejscach. Usunęła je stamtąd firma wynajęta przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Ten ostatni w Wigilię przesłał do komitetów pisma z wezwaniem do zapłaty za tę usługę.
  Najdotkliwiej została ukarana Platforma Obywatelska, która musi zapłacić aż 7200 zł. Jej plakaty wisiały m.in. przy ul. Poznańskiej, Gazowej, Powstańców Śląskich, Bałtyckiej i Karkonoskiej. Mniej, bo po 1000 złotych, zapłacą PiS i SLD. Plakaty ich kandydatów zdjęto ze słupów i innych miejsc na kilkunastu ulicach w mieście.

  Najmniejszy rachunek, bo zaledwie 189 złotych, dostał pod choinkę Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza. Jego plakaty zdjęto m.in. z ul. Krzywoustego, placu Społecznego oraz ul. Kozanowskiej.

  Ale to nie wszystkie wydatki, jakie poniosą komitety. Poza kosztami usunięcia plakatów przed wyborami, ZDiUM nałoży na komitety także kary administracyjne za nielegalne naklejanie. Trwa teraz ich obliczanie. Już wiadomo, że opłaty sięgną kilku tysięcy złotych.

  Do rozliczenia pozostają jeszcze plakaty, które powieszono co prawda w przeznaczonych do tego miejscach, ale nie usunięto ich, mimo że od zakończeniu wyborów minęło 30 dni. Kary dla komitetów będą naliczone w styczniu.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dutkiewicz legalny?!

   kde44 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 9

   szlag mnie trafił, chyba najwięcej śmieciowych plakatów rozwieszał komitet PO, ale Dutkiewicz niewiele mu ustępował. jak rozumiem, ZDiUM Dutkiewicza po prostu nie usuwał i dlatego nie wystawił...rozwiń całość

   szlag mnie trafił, chyba najwięcej śmieciowych plakatów rozwieszał komitet PO, ale Dutkiewicz niewiele mu ustępował. jak rozumiem, ZDiUM Dutkiewicza po prostu nie usuwał i dlatego nie wystawił rachunku, a nie usuwał, bo "nie widział". tak samo jak SM "nie widzi" nieodśnieżonych chodników na obszarach miejskich.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmm

   sds (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 11

   ciekawe tylko że najmniej ma do zapłącenia komitet pana możnowładcy?czyzby ktoś bał sie jego ukarac????przypadek???napewno....hehe

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama