Europosłanka PO: skreślmy z naszej listy syna, bo wsparł...

  Europosłanka PO: skreślmy z naszej listy syna, bo wsparł ojca

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański radny Platformy Tomasz Lipiński
  1/3
  przejdź do galerii

  Poznański radny Platformy Tomasz Lipiński ©Paweł Miecznik

  Europosłanka PO Agnieszka Kozłowska-Rajewicz zaproponowała, by z partyjnej listy w wyborach skreślić radnego Tomasza Lipińskiego. Za karę, bo w niedawnych wyborach do europarlamentu miał wspierać swojego ojca Dariusza, startującego z konkurencyjnej partii. Nikt z zarządu poznańskiej PO nie poparł jej zaskakującego pomysłu. Europosłanka przegrała głosowanie 14:1.
  Europosłanka Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chciała usunięcia z listy w wyborach samorządowych radnego PO Tomasza Lipińskiego. Jego ojciec, Dariusz, także należał do Platformy. Ale kilka miesięcy temu przeszedł do Polski Razem Jarosława Gowina. I wystartował do Parlamentu Europejskiego jako "jedynka" tej listy.

  – Potwierdzam, pomogłem ojcu. Skontaktowałem go z firmami zajmującymi się przygotowaniem materiałów wyborczych. Nie widzę w tym niczego zdrożnego – zaznacza radny PO Tomasz Lipiński.

  W podobnym tonie wypowiada się jego ojciec, Dariusz Lipiński. Dodaje, że niezręcznie komentować mu sprawę i nie chce zaszkodzić synowi.
  – To tak, jakbym zapytał syna, gdzie są najlepsze banany w Poznaniu. On poradził mi jedynie w sprawach technicznych dotyczących kampanii – komentuje Dariusz Lipiński.

  Ironizuje, że w okresie PRL, były nieco inne standardy.
  – Brakuje tylko tego, by europosłanka wezwała teraz “towarzyszu, złóżcie samokrytykę” – mówi Dariusz Lipiński.

  Do incydentu doszło w sobotę podczas posiedzenia zarządu poznańskiej PO. Działacze rozmawiali o kształcie list wyborczych do poznańskiej Rady Miasta. Pojawiła się kwestia, że zgodnie z parytetem na listach ma być co najmniej 35 proc. kobiet. Trzeba było zdecydować, z którego mężczyzny zrezygnować. Wtedy właśnie Kozłowska-Rajewicz, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania, zaproponowała, by skreślić Lipińskiego juniora. Jak tłumaczy nam swój postulat?

  Gdy do niej zadzwoniliśmy, europosłanka była zaskoczona, że interesujemy się sprawą. Zaznaczyła, że ma ona już historyczny charakter, a poza tym jej pomysł nie zyskał poparcia i nie ma o czym mówić.

  – Nie chodzi o to, że radny pomagał ojcu, lecz o to, że ma inne poglądy niż PO. Pracował dla innego komitetu, namawiał innych, by robili to samo, bo tamten projekt uważał za lepszy – przekonuje Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

  Czy ma dowody na poparcie swoich zastrzeżeń?
  – Znam to z relacji ludzi, nie mam teczki dokumentów. To w ogóle nie jest tego typu sprawa, nie jesteśmy w sądzie. Pewnie nie byłoby jej, ale mieliśmy jednego kandydata za dużo, kryterium mojego wskazania były poglądy polityczne – odpowiada europosłanka.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (15)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .....

   XXXC (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   A ten grubiutki Kaczmarek jeszcze rządzi w poznańskiej PO ? Hmm.... Po tylu wpadkach PO pod wodza tego BYŁEGO europosła jeszcze Grupiński chce by ten pan rządził w Poznaniu ? No, cóż, byle do...rozwiń całość

   A ten grubiutki Kaczmarek jeszcze rządzi w poznańskiej PO ? Hmm.... Po tylu wpadkach PO pod wodza tego BYŁEGO europosła jeszcze Grupiński chce by ten pan rządził w Poznaniu ? No, cóż, byle do wyborów, wtedy wyjaśnimy PO gdzie jej miejsce. Za dużo już poznaniakom żeście krwi napsuli !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I bedzie jeszcze długo rządził

   POZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Kolejne wybory w PO w 2016 lub 2017 roku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .....

   mieszkaniec z Rataj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Pani Rajewicz fuksem dostała się do PE a teraz zgrywa ważniaka w Poznaniu ? Wstrętna baba! To może za oszukanie poznaniaków, hipokryzję i kolesiostwo wywali jeszcze p.p. Sternalskiego,...rozwiń całość

   Pani Rajewicz fuksem dostała się do PE a teraz zgrywa ważniaka w Poznaniu ? Wstrętna baba! To może za oszukanie poznaniaków, hipokryzję i kolesiostwo wywali jeszcze p.p. Sternalskiego, Wiśniewskiego, Ganowicza czy Jędrzejewskiego ? Tego ostatniego może także za to jak jest "wspierany" przez siostrunię ? PO = partia kolesiów i nic poza tym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ważne z której strony, byle blisko żłoba

   Tak widzę Lipińskich. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Jako wyborca daję im czerwoną kartkę, mojego głosu nie dostaną.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dzisiaj uwadze forumowiczów polecam „wyjątkowy” artykuł pt:

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   „Szczyt UE: Donald Tusk szefem Rady Europejskiej?”

   I jednocześnie, ja coraz częściej skłaniam się ku przekonaniu, że polskatimes uzyskała dokładną jakość GW i TVN. Albowiem, kiedy się je czyta,...rozwiń całość

   „Szczyt UE: Donald Tusk szefem Rady Europejskiej?”

   I jednocześnie, ja coraz częściej skłaniam się ku przekonaniu, że polskatimes uzyskała dokładną jakość GW i TVN. Albowiem, kiedy się je czyta, wówczas przychodzą na myśl i inne drobne ogłoszenia, choćby te z Expresu: „Sprzedam dobrze prosperujący biznes z powodu starości i braku spadkobierców” Albo, poszukuję najemcę na apartament w dobrze położonym miejscu z powodu wyjazdu za granicę, umowa na 10 lat”. No i super jest, bo kredyt hipoteczny na 10 lat jest najtańszy z możliwych.

   Jednak jeśli się ma jakieś ogólne wyczucie, i nawet tylko oględne, wówczas wie się również o tym, że na tegoż rodzaju stanowiska należy znać perfekcyjnie przynajmniej jeden język z grupy zachodniogermańskich. Bo przecież jest całkowicie niewyobrażalnym, ażeby wędrować po parlamentach na okrągło ze słuchawkami HiFi wraz z papugą od transkrypcji i koncepcji. I naturalnie, nie wspominając już nic o czymkolwiek innym. A dwa, ani Mr Tusk, ani Mr Sikorski nie otrzymają żadnych znaczących stanowisk w UE i poza nią. To jest aksjomat, a nie wróżby z fusów. No i trzy, kraj po jego demontażu jest do naprawy. I kto ma to poczynić? Czy czasami nie sami sprawcy? Przecież to nie jest zadanie Kaczyńskiego & PiS, gdyż oni po 18-miesięcznym pobycie w URM zdali kraj w należytym stanie, a czego i dowód:

   Mr Jan Krzysztof Bielecki - nadworny przyjaciel Mr Tuska: (...) W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki”... obniżka podatków wprowadzona przez rząd Jarosława Kaczyńskiego okazała się „bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku” i „przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji” - pisze Bielecki w raporcie firmy doradczej EY Polska pt. „System stworzony od podstaw - czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków (...)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   totalniactwo

   równe traktowanie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   dyskryminacja.
   3 w jednym.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kruki

   Danuta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Stare porzekadlo-KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLI!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to może czas zagłosować nad posłanką ???

   Ed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W poprzednich wyborach do Rady Miasta PO

   Głos z os.Zwycięstwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   miała o ile dobrze pamiętam nie wystawiać dzieci posłów ale Lipiński wstawił na listę swojego syna.
   To ten zrewanżował mu się teraz za otwarcie kariery wsparciem kampanii.
   Co z tego, że wieszał...rozwiń całość

   miała o ile dobrze pamiętam nie wystawiać dzieci posłów ale Lipiński wstawił na listę swojego syna.
   To ten zrewanżował mu się teraz za otwarcie kariery wsparciem kampanii.
   Co z tego, że wieszał jego dykty, plakaty, biegał dniami i nocami z jego materiałami wyborczymi i agitował za nim (czyli przeciw PO)?
   Gdyby nie ojciec (4 lata temu mający "moc" w poznańskiej PO) na liście syna by nie było.
   Przecież musiał się zrewanżować, to chyba każdy rozumie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nasza reprezentacja

   Homo_posnaniensis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   Nasi europarlamentarzyści: Boni, Kosłowska-Rajewicz... crem della crem Polski

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Cris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

   Kaczmarek niech nie rzuca, Pucek to jeden z niewielu a kto wie czy czasem nie jedyny, polityk-działacz-urzędnik, który ma własne zdanie i potrafi działać.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pucek

   POZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Pucek to nie polityk. Działacz i owszem, ale sportowy. Urzędnik? Tak, jest urzędnikiem, który wymądrza się na każdy temat

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama