Rusza 20. Castle Party. Festiwal co roku gromadzi ponad...

  Rusza 20. Castle Party. Festiwal co roku gromadzi ponad cztery tysiące fanów rocka

  Adam Kuźniarski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kapitan Nemo będzie jedną z gwiazd festiwalu

  Kapitan Nemo będzie jedną z gwiazd festiwalu ©Maciej Omiarowski

  Czekają nas 4 dni i noce wypełnione muzyką w klimatycznych ruinach zamku Bolka I Surowego.
  Kapitan Nemo będzie jedną z gwiazd festiwalu

  Kapitan Nemo będzie jedną z gwiazd festiwalu ©Maciej Omiarowski

  W czwartek (17 lipca) rusza 20. edycja Castle Party, jednego z największych festiwali ciemniejszej muzyki rockowej i elektronicznej w Polsce i Europie.
  W tym roku na czterech scenach usłyszymy zespół Moonspell – gwiazdę portugalskiego gotyckiego metalu. W Bolkowie zagra też jeden z czołowych zespołów prezentujących muzyczne pogranicze nurtów synthpopu i muzyki elektronicznej – And One. Niemiecka grupa od ponad dwudziestu lat nieprzerwanie wydaje płyty, ostatnia – czyli czternasty krążek w dyskografii – ukazała się dwa lata temu.
  Castle Party 2014, impreza, która ma za sobą dziewiętnaście edycji, zaczęła się od pięciu letnich koncertów dla grupy około 300 fanów, na zamku Grodziec. Od lat gromadzi ponad 4 tysiące fanów i stała się obowiązkowym miejscem festiwalowych podróży gości z całej Europy i świata. W tym roku wielbicieli klimatów Castle Party czeka wiele atrakcji. W czwartek (17 lipca), na scenie w dawnym kościele ewangelickim wystąpią między innymi zespoły: Gothaur, Lacrima i Golden Apes (początek o godz. 20.20), na scenach Sorento i Hacjenda zaprezentują się muzycy grający post punk, wave, minimal czy deathrock (o godz. 21). Piątek (18 lipca) będzie pierwszym pełnym dniem festiwalowym (początek koncertów o godz. 15). Na głównej scenie przy zamku Bolków wystąpią: Moonspel, The Kink, a w kościele ewangelickim gwiazdami będą: Hazel i Christ Agony. W sobotę (19 lipca) usłyszymy między innymi: London After Midnight i Deine Lakaien. W niedzielę (20 lipca) jedną z najjaśniejszych gwiazd będzie Kapitan Nemo i zespół And One. Karnet na festiwal kosztuje 250 zł, bilet jednodniowy 150 zł – do nabycia w kasie zamku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama