Lechia Gdańsk zaprezentowała się kibicom i... rozbiła Panathinaikos Ateny [ZDJĘCIA]

pk
Piłkarze Lechii Gdańsk na stadionie przy ul. Traugutta zaprezentowali się kibicom przed startem nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Drużyna Joaquima Machado zanotowała mocne wejście, bo wygrała przed własną publicznością z Panathinaikosem Ateny aż 4:0.

Około pięciu tysięcy widzów stawiło się na stadionie przy ul. Traugutta, aby wziąć udział w prezentacji Lechii. Gdańszczanie wybiegli nie tylko w odmienionym składzie, ale również w nowych strojach. Wcześniej kibice mieli okazję zobaczyć jedynie trzeci komplet. Tym razem pokazano również dwa pozostałe - domowy oraz wyjazdowy.

Starcie z utytułowanym Panathinaikosem zaczęło się dość pechowo, tyle że dla arbitra. Sędzia główny doznał kontuzji, co wstrzymało na chwilę mecz. Nieco ponad dziesięć minut później spotkanie musiało zostać przerwane, bo dym z rac rozprzestrzenił się na całe boisko, w efekcie kontynuowanie gry było niemożliwe. Mecz wznowiono dopiero po piętnastu minutach, które wliczono do doliczonego czasu pierwszej połowy.

Mimo to żadna ze stron nie zdołała wbić piłki do bramki, choć biało-zieloni mieli doskonałą okazję. Stojan Vranjes z rzutu karnego trafił jednak w poprzeczkę. W drugiej części spotkania zaczęła przeważać Lechia. Wpływ na to miały jednak zmiany w ekipie 20-krotnego mistrza Grecji. W Panathinaikosie doszło do licznych roszad, które sprawiły, iż gdańszczanie coraz częściej stwarzali sobie groźne sytuacje. Aż wreszcie worek otworzył Bartłomiej Pawłowski.

Później poszło już łatwiej. Zespół Machado strzelił trzy gole w odstępie zaledwie sześciu minut i tym samym nokautując piłkarzy z Aten. Dla nich to spotkanie nie miało takiego prestiżu, toteż ze sporą rezerwą trzeba podejść do takiego rezultatu. Niemniej jednak Lechia na tydzień przed meczem z Jagiellonią Białystok wypadła nieźle.