W Centrum Technologii Audiowizualnych powstanie norweska...

  W Centrum Technologii Audiowizualnych powstanie norweska animacja

  MIS

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu nawiązało współpracę z norweską firmą produkcyjną Tenk.tv. Pierwszym projektem będzie pełnometrażowy animowany dokument „The Tower”. W Centrum przygotowana zostanie część prac do filmu. To kolejna po „Twoim Vincencie” produkcja, którą będzie współtworzyć CeTA
  W Centrum Technologii Audiowizualnych powstanie norweska animacja

  ©CeTA/materiały promocyjne

  Projekt The Tower łączy klasyczną animację lalkową z animacją rysunkową 2D. Film, według własnego scenariusza, reżyseruje Mats Grorud (reżyser filmu Babcia Pekin z 2008 roku, za który został nominowany do prestiżowej nagrody Złoty Pegaz). Jako nastolatek doświadczył Intifady (palestyńskiego powstania), spędził rok w obozie palestyńskich uchodźców w Bejrucie. Tam rozmawiał z uchodźcami i tak narodził się pomysł na film, ukazujący ich codziennie życie.
  Producentem filmu jest norweska firma Tenk.tv, w której Mats Grorud jest reżyserem. Współproducentem animacji jest łódzki SE-MA-FOR – przygotuje plan, lalki i dekoracje. Cześć prac na potrzeby filmu zostanie zrealizowana w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.
  Umowa o współpracy została podpisana w czwartek (10 lipca) wieczorem w CeTA. - W CeTA przygotowane zostaną animacje 2D, które prezentować będą wątki historyczne filmu. Chętnie włączyliśmy się w ten projekt, również z uwagi na jego ważną tematykę i ciekawie opowiedzianą historię – mówi dr Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych. – Pierwsze prace dla Norwegów już wykonał nasz grafik Łukasz Mackiewicz – dodaje.
  The Tower to projekt tworzony w unikalnej technice i poruszający istotne zagadnienia. Szukaliśmy partnera, który sprostałby naszym oczekiwaniom, pomógł nam w realizacji filmu i jednocześnie potrafił oddać wyjątkowy charakter tej animacji – mówi Frode Søbstad, producent filmu.
  W Centrum Technologii Audiowizualnych trwają właśnie testy malarzy, chcących pracować w produkcji filmu Twój Vincent (Loving Vincent) – pierwszym na świecie pełnometrażowym filmie tworzonym w technice animacji malarskiej.

  CZYTAJ
  TWÓJ VINCENT – PEŁNOMETRAŻOWA ANIMACJA MALARSKA


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama