Lubiński szpital powiatowy ma nowego dyrektora

  Lubiński szpital powiatowy ma nowego dyrektora

  Marzena Michalec

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rafał Koronkiewicz, związany od dawna ze Stowarzyszeniem Lubin 2006, został nowym dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lubinie. Zarząd powiatu wybrał go bez rozpisywania konkursu.
  Rafał Koronkiewicz został dyrektorem ZOZ w Lubinie

  Rafał Koronkiewicz został dyrektorem ZOZ w Lubinie ©Marzena Michalec

  Tadeusz Kielan, starosta lubiński, argumentuje tę decyzję potrzebą niezwłocznego naprawienia złej sytuacji ekonomicznej szpitala. Wakat na stanowisku dyrektora pojawił się po rezygnacji Jarosława Sierackiego, który objął to stanowisko, gdy powiatem rządziła Platforma Obywatelska. Po przegranych dla niej wyborach złożył wymówienie i do końca roku będzie przebywał na urlopie. Kilka tygodni przed wyborami ze stanowiska wicedyrektora ds. medycznych zrezygnował Jarosław Jaroszewski. Jego funkcję pełni teraz Bernadeta Tułaza, ordynator Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Nie ma jednak wykształcenia ekonomicznego, które jest niezbędne w prowadzeniu placówki.

  - Nie tylko w szpitalu, ale w każdym zakładzie pracy brak kierownictwa jest sytuacją nienormalną - powiedział Tadeusz Kielan. - Szczególnie pod koniec roku, kiedy decyduje się o przyszłości szpitala, negocjuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dlatego postanowiliśmy zapewnić kierownictwo szpitalowi poprzez wybór dyrektora, aby zapełnić lukę - dodał.

  Nowy dyrektor oficjalnie rozpocznie pracę 1 stycznia i już wiadomo, że ma sporo do zrobienia. Jak twierdzi Tymoteusz Myrda, sekretarz powiatu, szpital nie jest w najlepszej kondycji finansowej.
  - W ciągu 10 miesięcy placówka przyniosła 4 mln zł strat, co stanowi jedną dziesiątą wartości jej budżetu - tłumaczył Myrda.

  Dotychczasowe doświadczenie nowego dyrektora ma pomóc w wyciąganiu placówki z długów. Koronkiewicz, z wykształcenia ekonomista, był menedżerem i bankowcem. Pracował w kilku instytucjach finansowych: Dominet Banku, Banku Spółdzielczym, Cuprum czy Paribas Fortis. Uczestniczył też w reorganizacji znanej sieci restauracji Sphinx. Zdaniem Myrdy Koronkiewicz ma niezbędną wiedzę z zakresu windykacji i ratowania firm od upadłości. Wcześniej zasiadał w radzie nadzorczej Lubińskiej Spółki Inwestycyjnej.

  - Każdy lubi wyzwania i możliwość sprawdzenia się - powiedział Koronkiewicz. Dyrektor zdaje sobie sprawę, że czeka go sporo pracy. Dotąd nie miał nic wspólnego z zarządzaniem placówką medyczną.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jasko

   jasko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 22

   Zenada i nepotyzm

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama