Dolny Śląsk: Policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie jeździć...

  Dolny Śląsk: Policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie jeździć na rowerze

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Znakowanie rowerów, zdjęcie ilustracyjne

  Znakowanie rowerów, zdjęcie ilustracyjne ©Przemysław Wronecki

  Funkcjonariusze uczyli Dolnoślązaków, szczególnie dzieci, jak bezpiecznie jeździć na dwóch kółkach. W ramach ogólnopolskiej akcji "Rowerem bezpiecznie do celu" spotykali się z najmłodszymi i zapoznali z zagrożeniami, jakie czekają na nich na drodze.
  Znakowanie rowerów, zdjęcie ilustracyjne

  Znakowanie rowerów, zdjęcie ilustracyjne ©Przemysław Wronecki

  – W lecie wiele osób korzysta z roweru, jako formy rekreacji, a także środka transportu. To dobry okres, aby przypomnieć wszystkim kierującym jednośladami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz w innych miejscach - mówi asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

  Funkcjonariusze spotkali się m.in. z dziećmi wypoczywającymi na półkolonii w Centrum Inicjatyw Wszelakich we Wrocławiu.
  Mówili o zagrożeniach, które mogą je spotkać na drodze, a także podczas wypoczynku wakacyjnego. Najmłodsi dostali drobny upominek - kamizelki odblaskowe, które poprawiają ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze.

  Spotkania odbyły się też w powiecie średzkim, gdzie policjanci spotkali się z dziećmi z półkolonii w Średzkim Parku Wodnym. Tam znakowali rowery, wręczali zawieszki odblaskowe i przekonywali do ubierania kasków rowerowych.

  W powiecie lubańskim funkcjonariusze sprawdzali z kolei umiejętności i znajomość przepisów w miasteczku ruchu drogowego. W powiecie oleśnickim zatrzymywali na terenie całego powiatu każdego napotkanego rowerzystę i rozdawali kamizelki odblaskowe oraz sprawdzali wyposażenie i stan techniczny roweru.

  Zorganizowali też happening w powiecie świdnickim, który miał na celu promowanie bezpieczeństwa najmłodszych rowerzystów. Każdy mógł oznakować swój rower, obejrzeć nowoczesne policyjne motocykle służbowe, czy też zapoznać się z nowymi przepisami ruchu drogowego. Każdy otrzymał też smycze, opaski oraz inne elementy odblaskowe.

  W powiecie bolesławieckim funkcjonariusze spotkali się z kolonistami z Kliczkowa oraz dziećmi z osiedla przy ul. Kościuszki. – Omawiali zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, przepisy ruchu drogowego obowiązujące rowerzystów, a także pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli także o bezpiecznej formie wypoczynku podczas wakacji. Podobne typu działania prowadzili także policjanci pozostałych powiatów województwa dolnośląskiego - informuje asp. Wojciech Jabłoński.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia

   Ble (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Niech się lepiej za dorosłych wezmą, bo Ci jeździć po Wrocławiu nie potrafią

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Niemczech Policja ma obowiązek w każdej szkole prowadzić szkolenie

   autochton (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   dla wszystkich dzieci z zasad jazdy rowerem, nawet na ulicach ich widzę. I tu każdy zsiada z roweru kiedy jest przejscie dla pieszych(tylko).

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mandat

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   A nauczyli, że jeździć trzeba drogą obok tirów, bo po chodniku to im wlepią w przyszłości mandat, aby dopiąć budżet?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama