Głogowianka w finale Miss Polski na Wózku (FOTO)

  Głogowianka w finale Miss Polski na Wózku (FOTO)

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Osiemnastoletnia Anna Maria Strągowska z Głogowa jest wśród 12 kobiet z całej Polski, które przeszły do finału konkursu organizowanego przez fundację "Jedyna Taka".
   Głogowianka w finale Miss Polski na Wózku (FOTO)
  Młoda głogowianka przeszła do dalszego etapu konkursu Miss Polski na Wózku. To warsztaty finalistek w Warszawie oraz udział w finałowej gali wyborów miss zaplanowanej na 16 sierpnia w amfiteatrze na warszawskim Bemowie .

  W pierwszym etapie rywalizowało 78 kandydatek z całej Polski. Finałową 12 wyłoniło głosowanie sms, które trwało od 7 maja do 7 czerwca. Nasza Ania zajęła w nim wysokie drugie miejsce! - Dziękujemy wszystkim za głosy i wsparcie dla córki - mówi Joanna Strągowska, mama nastolatki.

  5 lipca Ania wzięła udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla finałowej dwunastki. Było wiele atrakcji, m.in. kurs wizażu, zakończony certyfikatem, wykład na temat kosmetologii, nauka choreografii, spotkania z coachami i psychologami czy dobór dwóch kreacji na galę.
  Jednak Ania najbardziej cieszy się z sesji do oficjalnego katalogu Miss Polski na wózku 2014, a przede wszystkim z sesji do wyjątkowego kalendarza na 2015 rok, który będą zdobić zdjęcia wszystkich 12 finalistek.

  - Zostanę twarzą jednego miesiąca, na razie nie wiem jeszcze którego - przyznaje głogowianka, nie ukrywając jednak, że taki wyjazd to dla niej spory stres. - Nie znam pozostałych finalistek i nie wiem, czego mogę się spodziewać - mówi nieco stremowana. - No i czekają mnie wywiady, więc boję, czy sobie poradzę.

  Anna Strągowska uczy się w Technikum Ekonomicznym we Wrocławiu, dlatego w ciągu roku szkolnego domu bywa sporadycznie. We wrześniu będzie już w maturalnej klasie. Jej mama Joanna przyznaje, że życie w szkolnym internacie sprawiło, że córka jest samodzielna i otwarta na ludzi.

  - Córka jeździ na wózki, bo podczas źle odebranego porodu doszło do niedotlenienia jej mózgu - mówi pani Joanna. - Przez wiele lat Ania była męczona rehabilitacją, przeszła aż cztery poważne operacje. Kiedy inne dzieci jechały na wakacje, czy ferie córka musiała spędzać ten czas na trudnych ćwiczeniach, i często krzyczała: mamo, dlaczego to mnie spotkało !- opowiada Joanna Strągowska. - Dlatego teraz, gdy ma okazję poznać inny świat, żyć i cieszyć się jak inne dziewczęta to jestem szczęśliwa - dodaje głogowianka.

  Trzymamy za Anię kciuki podczas sierpniowej finałowej gali!

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bardzo ładna dziewczyna!

   f8 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Bardzo ładna dziewczyna! Powodzenia!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   FAJNE BUTY, To chyba venezia 2014 lub Armani 2015????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzymam kciuki

   Rata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Sprawia wrazenie bardzo sympatycznej dziewczyny.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama