Turyści szturmują Karkonosze

  Turyści szturmują Karkonosze

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Otwarty przed tygodniem nowy wyciąg w Szklarskiej Porębie już przyciąga turystów

  Otwarty przed tygodniem nowy wyciąg w Szklarskiej Porębie już przyciąga turystów ©Marcin Oliva Soto

  Choć w Karkonoszach jest już mnóstwo turystów, to nadal są wolne miejsca noclegowe na święta i sylwestra. Spóźnialscy muszą się jednak spieszyć, bo lepsze oferty szybko znikają.
  Otwarty przed tygodniem nowy wyciąg w Szklarskiej Porębie już przyciąga turystów

  Otwarty przed tygodniem nowy wyciąg w Szklarskiej Porębie już przyciąga turystów ©Marcin Oliva Soto

  - Największym powodzeniem cieszą się pokoje dwuosobowe - mówi Elżbieta Gołębiowska z Informacji Turystycznej w Karpaczu.

  Nadal jest sporo wolnych pokoi rodzinnych: trzy- i czteroosobowych. I to we wszystkich kurortach - zarówno karkonoskich, jak i w okolicy Kłodzka. Ceny zaczynają się od 50 zł za dobę, a kończą na 300 zł w hotelach z pełnym wyżywieniem. W poprzednich latach z wolnymi miejscami o tej porze roku było bardzo krucho. Widać więc, że ostatnio przybyło nam pensjonatów i hoteli.

  Magnesem, który przyciąga narciarzy w Karkonosze, okazał się otwarty przed tygodniem nowy wyciąg w Szklarskiej Porębie. Nareszcie pod Szrenicą nie ma kolejek.

  - Nadal jednak brakuje różnorodnych atrakcji w kurortach - narzeka Jowita Kuszyńska, turystka z Wrocławia. - Po porannym szusowaniu na nartach później często nie bardzo wiadomo, jak spędzić czas - wyjaśnia.

  Turyści chętnie spędzają święta w kurortach, jednak oczekują więcej rozrywekW pensjonatach i hotelach nadal jest mało basenów, jacuzzi i saun, w których turyści chcą odpoczywać po szaleństwach na stoku. Co prawda przy każdym nowo powstającym hotelu jest już basen, jednak to za mało jak na kilka tysięcy turystów, którzy zjeżdżają w sezonie do dolnośląskich kurortów.

  Sytuację poprawił nieco aquapark otwarty w ubiegłym roku w Karpaczu. Za dwa miesiące podobny będzie otwarty w Kłodzku. W Szklarskiej Porębie ruszy teraz ślizgawka rynnowa dla dzieci na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada. W kurorcie pod Szrenicą można też wybrać się na spacer do otwartego niedawno parku dinozaurów.

  Współpraca: VIOL

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama