Dziś międzynarodowy dzień najlepszego przyjaciela człowieka...

  Dziś międzynarodowy dzień najlepszego przyjaciela człowieka - psa

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Czego organizacje działające na rzecz zwierząt życzyłyby sobie?
  Zobacz też: DZIŚ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PSA - POCHWAL SIĘ SWOIM PUPILEM - PRZYŚLIJ ZDJĘCIE SWOJEGO PSA

  - Przede wszystkim chciałabym, aby jak najmniej zwierząt do nas trafiało, a jak najwięcej było zabieranych - mówi Zofia Białoszewska, dyrektorka wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Życzyłabym sobie, aby właściciele mieli wiele miłości i byli odpowiedzialni. Zwierzęta niech znajdą miejsce w naszych sercach i domach - dodaje.

  To szczególnie ważne obecnie, gdyż w wakacje porzucanych jest więcej psów niż zwykle. Dzieje się tak, gdyż żywe prezenty na Boże Narodzenie urosły i nie pozwalają wyjechać na wymarzone tropikalne wakacje. Miłośnicy zwierząt co roku apelują, by nie porzucać psów przed urlopem, a proszą o oddani ich im pod opiekę.

  - Chciałbym, by prawo dotyczące zwierząt było wreszcie w Polsce respektowane - twierdzi Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i pracownik schroniska. - Dodatkowo chciałbym, by jak najwięcej zwierząt znajdowało domy, a ich właściciele byli odpowiedzialni. By jak najmniej psów i kotów trafiało do schroniska, choć jeśli mają one cierpieć, niech tam znajdą tymczasowe schronienie w drodze do kochającego domu. Byśmy mieli mniej uzasadnionych interwencji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama