Jestem przekonany, że Wrocław jest ważnym ośrodkiem dla...

  Jestem przekonany, że Wrocław jest ważnym ośrodkiem dla armii

  Hanna Wiezorek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rozmowa z majorem Andrzejem Sową, rzecznikiem Śląskiego Okręgu Wojskowego.
  Czy zawodowa, profesjonalna armia proponuje swoim żołnierzom coś ponad godziwy żołd? Na przykład mieszkanie?

  Oczywiście. Przecież każdy młody człowiek chciałby mieć własne, samodzielne mieszkanie. Ale profesjonalizacja armii to nie jest sprawa, którą można szybko załatwić . To jest długi proces, który, przynajmniej w Śląskim Okręgu Wojskowym trwa od pewnego czasu i powinien zakończyć się w 2010 roku.

  To znaczy?

  Oprócz tego, że w wojsku mają służyć zawodowcy, profesjonalnie przygotowani specjaliście jest to także kwestia sprzętu, nowoczesnych technologii. A w naszym okręgu, który obejmuje swoim zasięgiem pół kraju, żołnierzy zawodowych oraz pracowników cywilnych jest dużo, tak około 80 procent.

  Czy fakt, że Wojskowa Agencja Mieszkaniowa zamierza budować we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku mieszkania dla żołnierzy zawodowych, oznacza, iż nasze miasto będzie się liczyło na wojskowej mapie Polski?

  Mam taką nadzieję. Jestem przekonany, że Wrocław jest i będzie ważnym ośrodkiem dla naszej armii.

  Przeniesie się tutaj ze stolicy Dowództwo Wojsk Lądowych?

  O to proszę pytać w sztabie generalnym, ja wiem co się dzieje w Śląskim Okręgu Wojskowym i tylko na ten temat mogę się wypowiadać. A dzieje się u nas dużo, w wojsku ciężko pracujemy. Zawsze podkreślam, że we wszelkich akcjach promocyjnych należy oczywiście pokazywać możliwości, jakie oferuje armia...

  Na przykład?

  Choćby możliwości doskonalenia różnych umiejętności na wielu kursach, także językowych. Udział w różnych misjach zagranicznych. Zdziwiłaby się Pani, jak wielu młodych ludzi marzy o takich wyjazdach. Ale to tylko jedna strona medalu. Wojsko to ciężka praca i zawsze największą nagrodą dla żołnierza powinna być świadomość, że dobrze wykonał swoje zadanie.

  I udaje się panom, przepraszam państwu, bo przecież coraz więcej kobiet decyduje się na służbę w polskiej armii...

  Faktycznie panie są bardzo zainteresowane taką możliwością. To widać szczególnie podczas różnych targów edukacyjnych. Połowa chętnych do zapoznania się z naszą ofertą i prezentowanym nowoczesnym sprzętem to młode dziewczyny. Wierzę, że wiele z nich może trafić do armii.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama