Kto zabił? Wielkie tajemnice, niewyjaśnione i straszne...

  Kto zabił? Wielkie tajemnice, niewyjaśnione i straszne zbrodnie

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Najgłośniejsza dolnośląska zbrodnia. Hollywood przygotowuje film o Krystianie B. Całej prawdy wciąż nie znamy

  Najgłośniejsza dolnośląska zbrodnia. Hollywood przygotowuje film o Krystianie B. Całej prawdy wciąż nie znamy ©Paweł Relikowski

  Najgłośniejsze dolnośląskie zbrodnie, kryminalne historie sprzed wielu lat. W wakacyjnym cyklu "Gazety Wrocławskiej" przypomnimy sprawy kiedyś bardzo głośne, dziś zapomniane i takie, które mają swoją tajemnicę .
  Najgłośniejsza dolnośląska zbrodnia. Hollywood przygotowuje film o Krystianie B. Całej prawdy wciąż nie znamy

  Najgłośniejsza dolnośląska zbrodnia. Hollywood przygotowuje film o Krystianie B. Całej prawdy wciąż nie znamy ©Paweł Relikowski

  Co opiszemy Wam w wakacyjnym cyklu
  Będą to kryminalne zagadki Dolnego Śląska. Sprawy z pierwszych stron gazet. Niektóre niewyjaśnione do dziś, z nikłą szansą, że prawda ujrzy światło dzienne. Inne dawno zapomniane. Opowiemy o nich w "Gazecie Wrocławskiej" w czasie wakacji. Przypomnimy ich najważniejszych bohaterów. Teksty z tego cyklu będzie można znaleźć we wtorki i piątki w "Gazecie Wrocławskiej".


  Co to za historie? Najbardziej wstrząsające zbrodnie. Głośna kradzież z dramatyczną tajemnicą w tle czy nielegalna akcja policji, której inspiratorów nigdy nie ustalono. Albo sprawa, o której wszystko wiemy, poza jednym - gdzie jest morderca, najemnik z Legii Cudzoziemskiej. Jeśli w ogóle jeszcze żyje.

  Morderca jest w pierwszym tomie

  Wiecie, co się dzieje w policji ze sprawami, których nie da się wyjaśnić? Akta dostają nowi ludzie. Policjanci kryminalni, którzy nigdy wcześniej nad sprawą nie pracowali. Oglądają i czytają wszystko: procesowe, oficjalne dokumenty sprawy i tajne operacyjne materiały. W tych ostatnich znaleźlibyśmy choćby poufne notatki z rozmów z konfidentami policyjnymi w środowisku przestępczym.

  Gdy sprawa utknie w martwym punkcie, dokumenty dostają nowi, bo mają szansę spojrzeć świeżym okiem. Zawsze mogą zwrócić uwagę na coś, co umknęło poprzedniej ekipie pracującej nad sprawą. Może wpadnie na inny pomysł i pójdzie tym śladem.

  Zdarza się, że śledczy tak bardzo chcą rozwiązać zagadkę, że przywiążą się do jakiejś hipotezy i zaczynają - chcąc nie chcąc - szukać dowodów pod tezę z góry założoną. Pomijając wszystko, co nie pasuje.

  Pamiętacie zamieszanie ze sprawą zabójstwa generała policji Marka Papały? Wiele lat ekipa śledczych szukała dowodów na swoją wersję, a później inna ekipa oceniła, że mogło być zupełnie inaczej.

  Doświadczeni spece z tej branży powiadają: morderca jest zawsze w pierwszym tomie akt sprawy. Źle zebrane dowody na samym początku śledztwa - kiedy drobiazgowo trzeba analizować każdy najdrobniejszy szczegół i każdy trop, każdą choćby namiastkę śladu - to później kłopoty. Bo albo znajdziemy podejrzanych, ale niczego nie będziemy mogli im udowodnić, albo w ogóle nikogo nie będziemy w stanie wskazać i sprawę trzeba będzie umorzyć.

  CZYTAJ DALEJ: Jakie historie opiszemy

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeśli lubicie kryminał to polecam bloga

   hendel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   http://mkk.blog.onet.pl/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama