XX OOM Dolny Śląsk 2014. Taekwondo Olimpijskie dało nam pięć medali

Wojciech Koerber
W ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2014 rozdano kolejne komplety medali. Tym razem w taekwondo olimpijskim.

W hali wrocławskiej AWF nasz region reprezentowało dziesięciu zawodników, którzy wywalczyli pięć medali - wszystkie brązowe. Na podium stanęli Sara Gmerek (LMKS Sfora Chojnów) - dwubój techniczny, dwukrotnie Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław) - dwubój techniczny i kyourugi, Jakub Owczarek (LMKS Gladius Bolesławiec) - kyourugi i Maria Radoman (AZS AWF Wrocław) - kyourugi. Każdy z medalistów otrzymał drugie kółko olimpijskie oraz zdobył II lub III klasę sportową.

W rywalizacji wzięło udział 180 zawodników z 54 polskich klubów. Konkurencje? Dwubój techniczny, poomsae (układy formalne) oraz kyourugi (walka sportowa). Dolny Śląsk uplasował się na 6. pozycji wśród województw, a najlepiej wypadł AZS AWF Wrocław, zabierając trzy brązowe krążki.

W klasyfikacji medalowej XX OOM prowadzi województwo śląskie - 57 (18-16-23) przed mazowieckim - 56 (16-16-24), wielkopolskim - 54 (12-16-26), pomorskim - 34 (11-10-13) oraz warmińsko-mazurskim - 28 (11-9-8). Dolnośląskie jest 10. - 29 (7-5-17).