Jelenia Góra: Już w lipcu teatr wyląduje na bruku

  Jelenia Góra: Już w lipcu teatr wyląduje na bruku

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Spektakle uliczne można będzie oglądać w Jeleniej Górze od 11 do 13 lipca
  1/2
  przejdź do galerii

  Spektakle uliczne można będzie oglądać w Jeleniej Górze od 11 do 13 lipca ©fot. Marcin Oliva Soto

  Letnia, kulturalna wizytówka Jeleniej Góry wkracza w nowy etap. Zmienia się termin festiwalu (z sierpniowego na lipcowy) oraz pojawią się inne atrakcje towarzyszące.
  Wydarzeniem towarzysko--sportowo- artystycznym będzie pierwszy w Polsce, a może i na świecie Bieg Ludzi Teatru (13 lipca, godz. 11).

  Do udziału zaproszeni są aktorzy, szefowie placówek kulturalnych, pracownicy techniczni, charakteryzatorzy, scenografowie, oświetleniowcy i wszyscy ludzie związani ze sceną oraz oczywiście widzowie. Pokonają dystans 8 km, jaki dzieli Teatr im. Cypriana K. Norwida przy ul. Bankowej do Zdrojowego Teatru Animacji. Zapisy na stronie internetowej teatru: www.teatrnorwida.pl.

  Bieg Ludzi Teatru to niejedyna nowość w 32. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Zmienia się termin.
  - Spektakle uliczne można będzie oglądać nie w sierpniu, jak do tej pory, a od 11 do 13 lipca. Zawiązane to jest z nawiązaniem współpracy z Krakowskim Festiwalem Teatrów Ulicznych - mówi Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. Cypriana K. Norwida w Jeleniej Górze.

  Gwiazdą będzie belgijski zespół Theater Tol, który wystąpi 12 lipca o godz. 22. Aktorzy z różnych krajów tworzą nieme spektakle, wykorzystując zamiast słów obrazy, muzykę i grę. Każde przedstawienie jest inspirowane historycznymi i społecznymi kontekstami. W Jeleniej Górze Theater Tol pokaże przedstawienie Corazon de Angeles. Anioły zawisną nad dachami ratusza i kamieniczek. Niebiańskie zaślubiny pełne światła i dźwięku przeniosą widzów w bajkowy świat.

  Bardzo widowiskowo zapowiada się happening aktorów Teatru im. Cypriana K., zatytułowany Trawa (12 lipca). Na placu Ratuszowym stworzą zielony Klub Festiwalowy, gdzie będzie można odpocząć, posłuchać koncertów i obejrzeć przedstawienia.
  Ponadto obejrzymy teatry Efimer z Hiszpanii oraz duże widowisko A3 Teatru Kolekcjonerzy Wzruszeń z Polski (11 lipca). Będą także akrobatki z Francji The Poylamide Sisters (12 lipca) oraz teatr Cita La Tal z Hiszpanii z przedstawieniem Carillo. Na zakończenie Festiwalu niemiecki Pas Part Tout zaprosi widzów do udziału w sztuce "Szczury nadchodzą" (13 lipca). Program szczegółowy festiwalu zamieszczamy na jeleniagora.naszemiasto.pl.

  Wszystkie przedstawienia będą za darmo.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co to..

   stasiek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jest Jelenia Góa...?korekta wam szwankuje..

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama